Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tundám lerakni a...

Hogyan tundám lerakni a cigit? Vold dohányosok, nektek mi segített?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és 4 éve bagózom. Sajnos ma már napi egy doboznál tartok és egyszerűen nem bírom abbahagyni akármennyire szeretném. Ha nem tudok rágyújtani ideges leszek, szorongok és egyszerűen rosszul vagyok. Hogyan tudnám letenni? E-cigi vagy a nikotin rágó,- tapasz,-spray hasznosabbak?

2023. jan. 3. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne elmenned a háziorvosodhoz tanácsadásra.

Nem csak akkor lehet megkeresni, ha betegség miatt kell kiiratnod magad. Ő ugye szakértőként tud javasolni termékek közül.


A neten pedig szintén van oldal: [link]

2023. jan. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy FONTOS TANÁCS:


Ne fizess senkinek, hogy le tudd tenni a dohányt. Mert azok mind átverések.

2023. jan. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy voltam mint te. Igaz ez már nagyon régen volt. Nem vagyok már mai gyerek. Én kávét is ittam ami alatt már 3 elment. Egy előtte, egy közben, 1 utána. Lehet mondani már lánc dohányos voltam. Tehát: -kijelöltem egy napot amikor csak otthon voltam. -Kávét nem ittam. Mivel tudtam, hogy iszonyú ideges leszek majd a nikotinhiány miatt beszereztem egy vény nélkül kapható nyugtató gyógyszert. -Ebből bevettem. Kóvályogtam egész nap, kávé nélkül + nyugtató. Iszonyú alacsony lehetett a vérnyomásom de kibírtam! Az első nap a legrosszabb. Másnap már merészkedtem kávét inni de ott volt nálam a kis tabletta... Egy hét után már tudtam, hogy sikerült!
2023. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit.
2023. jan. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Recsizz többet.
2023. jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Annak is a függője vagyok, ha már itt tartunk😂
2023. jan. 3. 16:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagypapám dohányzott nagyon sokat és nagyon erőset. Napi két dobozzal szívott el az egyik legerősebb fajtából (valami szimfónia volt a neve). Ez már nagyon régen volt, még az én születésem előtt lerakta, nekem is csak úgy mesélték. Úgy rakta le, hogy egyik nap azt mondta ez volt az utolsó szál amit elszív, és többet tényleg nem szívott el. Viszont egy hétig a kezein feküdt, nehogy rágyújtson. Azt mondták nagyon kemény volt, lábujjhegyen járkáltak a házban, nehogy zavarják, meg ilyenek. És nagyon durva elvonási tünetei voltak. Őt az ösztönözte, hogy nem tudta már úgy bekötni a cipőjét, hogy ne sípolt volna a tüdeje, és az orvos azt mondta neki, ha nem szokik le nem fogja megérni, hogy unokái szülessenek. De sikerült neki, én vagyok a legidősebb unoka és én már úgy ismertem, hogy azt hittem soha nem is dohányzott. Ezeket csak az után tudtam meg, hogy meghalt.


Sok sikert, remélem nem vettem el a kedved a leszokásról!

2023. jan. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Senior Séf ***** válasza:
83%

A cigiről a legkönnyebb leszokni. Nekem minden héten sikerül... D

Viccet félretéve a legjobb módszer az ELHATÁROZÁS. Én kb 25 év utáni füstölés után tettem le, amikor már napi 3 doboznál tartottam. Az volt a trükköm, hogy mindig az adott percre koncentráltam; csak ezt bírjam ki, csak ezt bírjam ki...

2023. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 év után napi két dobozt tettem le.

Szinte semmi elvonási tünet nem volt.

Csak ehhez akarat erő kell és tudni hogy mit miért csinál az ember.

Akartam, ez a lényeg.

2023. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 27 év után próbálok leszokni. 5. napja nem gyújtottam rá. A 3. nap volt eddig a legrosszabb, futottam hazáig, nehogy bemenjek egy dohányboltba. Az első 1-2 nap nagyon sajnáltam magam. Most már kicsit jobb, nem jut eszembe percenként. Én is a pillanatnyi vágyat próbálom túlélni, illetve nekem segít Allan Carr Végre nem dohányzom könyve. Engem a pénz motivál, ha jön a vágy, kiszámolom, hogy eddig mennyit nem költöttem cigire. 2 naponta fogyott el egy doboz. A héten még eszem, de a tervem jövő héttől a tudatos étkezés is, ami nem csak a cigi helyetti pótcselekvés miatt lesz nekem fontos, hanem a kezdődő változókor miatt is. 50/N
2023. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!