Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy lehet leszokni a snüsszről?

Hogy lehet leszokni a snüsszről?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve leszoktam a cigiről, nem is hiányzik. Ez hatalmas lépés volt, mert akkor még elképzelni se tudtam, hogy valaha le fogom tudni tenni, lesz olyan, hogy nem fog hiányozni.


Viszont a leszokás csak snüsszel ment. Eleinte snüssz mellett is kívántam és cigiztem párat, később már elég volt a snüssz és csak azt használtam. Már 1 éve snüsszözök, és úgy érzem, nem tudok leállni vele, pótcselekvésként, nikotinéhségre egyszerűen úgy érzem, kell. Ugyanúgy, mint a ciginél, ébredés után, kaja után, lefekvés előtt mindig használom. Elképzelni se tudnám, hogy már semmit se használjak, ne legyenek ilyen pótcselekvéseim. Amikor viszonylag hosszabb ideig nem snüsszöztem, akkor sajnos a kajával, nasizással ütöttem el az időt.


Mi lehet a megoldás erre? Hogyan tudnék leszokni róla végleg? Egyik napról a másikra letenni úgy érzem, hogy borzasztó lenne és talán nem is menne, ugyanúgy, ahogy a ciginél se ment.



2023. febr. 20. 02:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Ûdvözöllek! A leszokàs sikeressége alapvetôen két tényezôtôl fûgg! Az egyik az, hogy milyen erôs az elhatàrozàsod és motivàciòd a leszokàsra. Lehet igényve venni szakember segitségét. Van többféle mòdszer is! Pl; gyògyszeres kezelés egy erre kifejlesztet szer àltal. Kb 3 hònapos a leszokàsi program kerete.
2023. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyógyszeres kezelés meg ez a 3 hónapos dolog fasság. Aki le akar szokni az le fog. Aki nem tud, az azért nem tud, mert nem akar. Nekem csak úgy ment, hogy egyik napról a másikra.
2023. febr. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sokszor az akarat kevés. Ez egy elég erős függőség. A ciginél is iszonyat nehéz volt, pedig megvolt az akarat. Ha reggel felkeltem, vagy evés után, vagy ha csak megláttam valakit cigizni, erős késztetést éreztem rá, hogy én is rágyújtsak. Sokszor kevés volt az akarat, pláne ha az ember ezzel vezette le a feszültséget. Az meg, ha az ember leszokóban van, alapból is feszültséggel jár, hiszen megvonod magadtól azt, ami addig az életed, rutinjaid része volt. Szerencsére már nem hiányzik a cigi, néha eszembe jut persze, de leginkább csak akkor érzek minimális késztetést rá, ha társaságban iszogatok. De már teljesen elviselhető, simán le tudok mondani róla.


"A dorsalis striatumnak nevezett agyi terület aktivitása különösen megemelkedett leszokásnál. Ez a terület felelős a szokások bevésődéséért, vagy az automatikus cselekvésekért, mint a fogmosás vagy a biciklizés. McClernon szerint, ha az ex-dohányosok a dohányzó magatartással találkoznak, akkor egy, az agynak ezen a részén fellelhető aktivitás kerül felismerésre, ami automatikus válaszreakciókat indít.


Ez a bizonyíték arra, hogy a leszokáshoz nem elég a tudatos kontroll." Sajnos ez így igaz. Ezért nehéz leszokni. Nekem is egy másik pótcselekvéssel sikerült, amivel helyettesítettem a dohányzást.


Viszont már a snüsszre szoktam rá, elengedni nem megy könnyen, mert ha nem használom, akkor feszült leszek és általában eszek helyette. Ami nem jó, mert evés után ugyanúgy bennem van a vágy rá, hogy használjam és fel is szaladt rám néhány plusz kiló emiatt. Gondolkodom még azon, hogy helyette valamilyen gyümölcsöt/zöldséget fogyasztok el nasiként. Meglátjuk, hogy fog beválni. Talán erről egyszerűbb lesz lejönni, hiszen ez azért más, mint a cigi. Már az is nagyon jó, hogy arról le tudtam szokni, tehát a nehezén talán túl vagyok.

Igyekszem minél többet sportolni is és odafigyelni az egészségemre. Remélem fél éven belül elmondhatom a snüsszről is, hogy leszoktam.

2023. febr. 21. 12:06
 4/9 anonim válasza:
100%
Én most azzal próbálkozom, hogy vettem egy bitang erős snüsszt. Az “ördög” folyamatosan ott van a zsebemben, de ha betömök egyet szédülök, hányinger, rosszullét. Igyekszem annyira negatív élményként megteremteni a snüsszözést, hogy undorodjak tőle és soha ne akarjak többet. Eddig egész jól működik, a napi 4-5 helyett csak egyet tömtem tegnap, akkor is mintha egész nap másnapos lettem volna. Fájt a fejem, folyamatos hányinger stb.
2023. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Na igen, ilyet én is csináltam. Betettem de szinte egyből ki is kellett vennem, annyira elkezdtem szedülni és rosszul lenni tőle. A hányingerről ne is beszéljünk.


Remélem, neked ez beválik. :)

2023. febr. 22. 20:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is snüsszözök már egy jó ideje, de rendszeresen tartok szünetet. Egyszerűen muszáj, hogy az ínyem regenerálódjon és ne legyen fájdalmas a tömés. Amit a négyes ír az lehet hogy jó megoldás, túl kell tolni annyira hogy utána ne kívánd, majd ezt az időt kihasználni arra hogy letedd.
2023. febr. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia! Írta itt valaki hogy vét egy nagyon erőset és fél tömi és russzul lesz... ez az egyetlen megoldás elmondom mit csinálj én sajnos vissza szoktam rá ez után is de hátha neked sikerül,

Menj olyan helyre ahol tudsz hányni hülyén hangzik de vigyél be egy labort a szobába és tedd az öledbe ülj le a tv elé ha van netflixen vagy youtube od kapcsolt be keress valami fasza filmet v videót kiveszem 4 darabot mind a 4 ét betomod érezni fogod hogy úgy lezsibbatsz hogy a mennyországba leszel az első 2 percbe 4. Perc után miközben nézed a filmet vagy videót érezni fogod hogy fáj a hasad meg kell menni budira vagy besz@rasz ahogy felalssz úgy osszeokadsz mindent hogy többet biztos nem tomsh eggyet se... Én így voltam vele de újra használom. Sajnos.

2023. márc. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát jobban odaüt a snüssz szerintem, legalábbis nekem, tehát ha ehez szoksz szerintem nagyobb az elvonás mint a ciginél.
2023. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 RMF válasza:
Sziasztok! Sajnos én a nagyon erős snüssz-el rossz tapasztalatban vagyok, én 150-es iceberget kezdtem el használni evégett... és hát sajnos csak jobban rászoktam.
okt. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!