Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nem tudok leszokni akármennyir...

Nem tudok leszokni akármennyire akarok és már rosszul vagyok. Jó a stratégiám?

Figyelt kérdés

Gondolom ismeritek ti is azt az érzést, amikor pár napig nem cigiztek atzán már nem tudtok ellenállni. Az az egy meg úgy fejbevág, hogy hányinger lesz.

Most átálltam süsszre mert mégis csak egészégesebb. Napokig nem kívánom, aztán megtalálom a táskámban és már reflexszerűen tömöm. Ugyan úgy hányinger, fejfájás, szédülés. Vettem most egy nagyon erőset, mert így megvan a hátsógondolat, hogy ugyan van itthon, de ha tömök akkor majd meghalok. Szerintetek ez effektív lehet? Félek, hogy megszokom. Eddig 1-2t próbáltam a papblo redből, de utána olyan mintha hulla másnapos lennék. Ma reggel éhgyomorra is raktam egyet, órák óta rosszul vagyok. Soha többet, mondogatom magamnak, de nem tudom hosszú távon működhet-e. Ha fokozatosan akarok csökkenteni az erősséget, sajnos a gyenge snüssz pont kellemes és kb egész nap kell egy a számba



2023. febr. 22. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem más vált be, de ha kitartóan próbálkozol, te is meg fogod találni, ami neked működik. Kérhetsz orvosi segítséget is, ha másképp nem megy.
2023. febr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond, még nem jutottál el fejben odáig, hogy VALÓBAN le akarsz szokni.

És/vagy még nem fáj eléggé a cigizés.

25 évig láncdohányos voltam, szerettem dohányozni, semmi pénzért le nem szoktam volna. Aztán történt valami, átkattant a kapcsoló a fejemben, és 2 nap alatt letettem. Most már akkor se gyújtanék rá, ha fizetnének is érte.

Ha meg lesz a MIÉRT szokj le, akkor már nem kell a HOGYANnal kínlódni, meg kiskapukat keresni, csak lerakod és kész. Ez tényleg fejben dől el.

2023. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a stratégiádban van egy nagyon nagy hiba. Rábízod magad az akaraterődre azzal, hogy ott tartod a táskádban, karnyújtásnyira. Szabadulj meg tőle.


A cél az, hogy amikor meginognál, ne legyen könnyű rágyújtani.

2023. febr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak sajnos ha nagyon nem bírom ki, muszáj. Most vannak vizsgáim egyetemen, nem tudok úgy tanulni ha egész végig szenvedek meg tikkelek mert hiányzik a nikotin
2023. febr. 22. 18:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most előre megvannak a kifogások, feleslegesen kínzod magad. Válassz ki egy időpontot a jövőben, mondjuk a nyári vizsgaidőszak végén. Addigra rendezz el mindent fejben. Vedd meg az utolsó doboz cigit, aztán ne vegyél többet.
2023. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akarat kell hozzá, nem állandóan ezzel foglalkozni.
2023. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Először is az nagyon fontos hogy valóban le akarsz-e szokni róla. Ha igen akkor néhány jó taktika. Mindenféle dohányt meg ilyesmiket dobd ki. Ha lehetséges ne menj az ilyen árusítók közelébe. De ehhez nagy kitartás kell. Tehát ha az nincs meg benned akkor évekig fogod azt csinálni hogy két napig nincs dohány másnapra meg szívod. Másik. Ha megint érzed a csábítást csak gondolkodj el azon hogy ha ez folytatódik akkor milyen lesz a tüdőd. Ha megvan akkor mindig mondogasd magadnak. Nézz elrettentő videókat róla hogy milyen rossz stb. Ha viszont tényleg a kitartás nem megy akkor bátran írj rám privátba és segítek.
2023. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!