Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet rávenni erös...

Hogyan lehet rávenni erös dohányost a leszokásra,ha már állandóan köhög?

Figyelt kérdés
Párom éjjel -nappal köhög,erōlteti,majd kijön bele.Már testvére is letolta,ráijesztett,nem jó vége lesz.De csak elereszti füle mellett,pedig szenved.Már próbáltunk jópár szert,de semmi nem hat.

2023. márc. 26. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Egyik napról a másikra nem fogja tudni abba hagyni (hacsak nincs óriási akaratereje). Fokozatosan kell leszoknia. Ha napi 10 szálat szív, akkor következő nap csak 9-et szívhat, utána 8-at, és amikor már csak napi 2-3 szál van, akkor jöhet a nikotin tapasz, rágó vagy ilyesmi.

Ha ez sem segít, akkor orvos segítsége kell.

2023. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
csak azt tudjuk írni, mint legutóbb: ha a párod ép ésszel nem fogja fel, hogy abba kell hagynia a dohányzást, mert belefullad, akkor tehetetlenek vagytok, sajnos.
2023. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is le szeretnék már szokni, havi 50-60 ezer elmegy cigarettára. :(
2023. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Na igen, az egészséged mellett a pénztárcádat is tökreteszi.

Én november 1. óta nem gyújtottam rá és van egy ilyen applikáció (Kwit), ami számolja, hogy: 149 napja NEM gyújtottam rá, ezalatt 2969 szál cigit NEM szívtam el és 311 846 forintot NEM költöttem el rá.

Sajnos még mindig vannak napok, amikor pokolian hiányzik, ilyenkor jó ránézni motivációként.

2023. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 NTBS ***** válasza:
Sehogy. Sajnos.
2023. márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! El kell vinned tûdôrôntgenre,- majd ott kiderûl a köhögése oka.
2023. márc. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megszabadulni a nikotintól, erős függőség. Mégnehezebb ha az illető nem is akar leszokni.

Lehet próbálkozni beviteli formát változtatni, ott az elektromos cigi az iqos. Nekem sikerült anyámat elektromosra atszoktatni 30 év után azóta nem köhög a hangja is kitisztul persze ez se egészséges de legalább kevésbé káros.

Egyébként működik a rágó is meg a tapasz is próbáltam ezeket leszokni persze nem lehet velük de legalább nem szívná a füstöt.

De mondom ha ő nem akarja akkor sose fog átállni semmire vagy leszokni.

2023. márc. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Beszéld rá hogy menjen el a háziorvoshoz az állandó köhögéssel. Ő beutalja majd a tüdőgyógyászatra, ott kiderítik higy van e tartós tüdőkárosodása (az állandó köhögésre már nem elég egy röntgen). Ha azután se akar leszokni akkor nincs mit tenni.

Olyan meg nincs hogy semmi sem hat. Olyan van hogy a függő nem akar leszokni. Ahogy szokták mondani, fejben dől el. Neki kell akarni.

2023. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha ő nem akar leszokni akkor sehogy nem tudod rávenni, neki kell megérnie rá. Egy kivizsgálásra beszéld rá, hátha az hat.
2023. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy ha nem szokik le, nem élhet olyan egészséges életet, mint a nem dohányzók.
2023. ápr. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!