Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akik leszoktak a dohányzásról,...

Akik leszoktak a dohányzásról, azok nagyrészt elhíztak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Szeretnék leszokni a cigiről, de rettegek attól, hogy elhízok. Sose voltam nádszálkarcsú, sokat küzdök a súlyommal, pedig “egészségesen” táplálkozok és mozgok is, de amint kiesek a kalóriadeficitből - jönnek a kilók.

Sok pénzbe van, büdös vagyok tőle, holott 2 éve iqosozok “csak” és egyszerűen eljutottam oda, hogy nem akarom tovább szívni. Nehéz, mert a munkát is meg tudom szakítani vele, már kapcsolódott az agyamban a szertartás fogalmával és azt keresem, mit tudnék csinálni helyette, mikor egyáltalán nem csináltam előtte se semmit, hogy rászoktam volna… de ez most más téma.

Az az aggodalmam van, mert mindenhol hallani, hogy aki leszokik az elkezd hízni. Tényleg kell ettől tartani? Van itt kivétel, aki nem járt így?



2023. ápr. 15. 14:12
 1/10 anonim válasza:
85%

Sose értettem a 2 mi köze egymáshoz.

Ha unalombol cigizel unalombol keresel más szokást.. (unalom evés)

Már vagy 10 éve letettem mégsem vagyok elhízva :)

2023. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, aki leszokás utál elhízik, az azért, mert a cigi helyett zabálni kezd.

Én napi 3 dobozról szoktam le, de nem híztam egy dekát sem, söt még lefogytam az akkori 4-5 kiló felesleget is, mert ha már a cigit abbahagytam, akkor csak rendbe akartam tenni magam egyébként is. Ennek több mint 10 éve, azóta sem híztam

2023. ápr. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kék pancake ***** válasza:
Én nem híztam el attól, hogy leszoktam a dohányzástól. Utána kicsit jobban kívántam a csokit, de pár hét múlva az is elmúlt, úgyhogy nincs újabb káros szenvedélyem.
2023. ápr. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nektek nehezen ment a leszokás? Egyszer mandulaműtét miatt abbahagytam két hétre és borzalmas volt újra rágyújtani, mégis itt tartok. :) Akkor kellett volna kidobni a megmaradt dobozt, nem pedig “csak elszívni már”…
2023. ápr. 23. 09:54
 6/10 kék pancake ***** válasza:
Nekem nehéz volt leszokni, igen. Többször visszaestem. Amikor télen beteg leszel (influenza, hörghurut, tüdőgyulladás, stb. megfázás miatti légúti betegségek) akkor a legkönnyebb leszokni, ezt én is észrevettem. Mert akkor nem kívánod mivel eleve kevesebb levegőt kapsz. Utána meg már kapsz elég levegőt, de addigra elmúlik a nikotinfüggőség.
2023. ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én akkor tettem le egyik napról a másikra a cigit, amikor párom terhes lett. Én nehezen bírtam, de muszáj volt. Így folyamatosan falatozgattam, volt hogy még éjszaka is ettem ha rámjött az inger. Erre még rátett, hogy párom kívánós volt, úgyhogy amúgy is mindig tele voltunk mindenféle nasival emg akármivel. Így fél év alatt 25 kilót kaptam magamra fél év alatt. Majd a terhesség végéig és a kisfiunk születése utáni egy évben még 15-öt. Tisztában vagyok vele, hogy én vagy a lúdas, de végsősoron inkább kövér vagyok mint tüdőrákos :D Pérom ugyanúgy vonzódik hozzám, csak kinevezett papamacinak. Nem is panaszkodhatok. Szóval most itt tartok. KB 10-20 kilót azért jó lenne leadni.
2023. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És azután is megmaradt a nasizási kényszer pótlócselekvésként, hogy már nem kívántad a cigit? Előtte is hajlamos voltál csipegetni?
2023. ápr. 23. 13:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam csipegetős. Cigi miatt nem is jutott eszembe hogy nasizzak. Hát megmaradt de nem azért mert letettem a cigit, hanem mert beleszoktam és mert megszerettem a nasikat. Meg az étkezéseim is konzisztensebbek. Régen volt, hogy ha sok volt a dolog melóban akkor ebéd helyett elszívtam egy cigit. Most már ilyen nem történik.
2023. ápr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem
2023. máj. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!