Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi ideig sóvárogtatok a...

Mennyi ideig sóvárogtatok a cigi után leszokáskor?

Figyelt kérdés

37 vagyok, 20 évet dohányoztam, az utóbbi 15 évben 1 dobozt naponta, 3 éve IQOS-t szívtam. Elég volt, szóval eldöntöttem hogy leszokom.

2 hete egy slukkot sem szívtam és meglepően jól megy, nem vagyok se ideges, se agresszív, kicsit nehezen alszom, folyton zabálni akarok, és eléggé felfordult az emésztésem, de amúgy minden ok.

Viszont a sóvárgás még megvan, ami tudom, hogy normális, de meddig tart még? :D Leginkább akkor jön elő, amikor unatkozom, vagy ha meló közben kicsit pihenni szeretnék. Reggel már nem, illetve étkezés után sem. 5-15 perc alatt magától elmúlik, és napi 5-6 alkalommal fordul elő.

Mikor kezd el ez csökkenni és nektek mikor múlt el majdnem teljesen? Vagy most még egy ideig csak rosszabb lesz, mielőtt javulna?



2023. máj. 17. 10:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Franc tudja :) Én évekig álmodtam a cigarettával, hogy vitte volna el a fene az első szálat, amit annak idején a számba dugtam..

Ezzel most nem sokat segítettem, ugye? :)

2023. máj. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

mintha magamat olvasnám, ugyanezekkel a paraméterekkel :)) (kor, dohányzási idő, fogyasztás... sóvárgós kérdés kiírása gyakorira :D ).

több mint fél éve nem dohányzom, és azt kell mondjam, nagyon hullámzó. Az első 3 hónapban több szabadidőm volt, akkoriban segített a sport, de minden nap sóvárogtam többször is. 3-6 hónap között már sokszor vannak napok, amikor eszedbe se jut, de teljesen nem múlik el. Most így fél év után már egészen korrekt. Nem mondom, hogy nem tör rám néha, de szerencsére nagyon hamar tovaillan a gondolat, szóval nem rugózom rajta.

A lényeg, hogy napról napra enyhül... szóval kitartás.

2023. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gondolom ez egyénenként is változó, de akkor egy fél évvel már jó leszek :)

Igazából mindegy is, úgysem akarok rágyújtani, csak kíváncsi vagyok kinek mi a tapasztalata :D

2023. máj. 17. 10:58
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
25 év cigizés után tettem le egyik napról a másikra. kb 1 hétig volt székrekedésem, feszült és rosszkedvű voltam. A mentális sóvárgás kb 2-3 hétig tartott, de inkább a mozdulatok, és a szertartás hiányzott nem a nikotin és a füst. 12-14 hónapja nem gyújtottam rá, néha még hiányzik, főleg ha nagyon elmélkedek valamin. meg a reggeli kávé mellé. De nem sokat gondolok rá, és elmúlik hamar. Nyilván emlékszik az agy, és én szerettem cigarettázni.
2023. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Én is szerettem cigizni amúgy, szerintem ezzel majdnem midneki így van, legalábbis nem ismerek olyat, aki cigizik de utálja.

A Nikotin nekem sem hiányzik, inkább élethelyzetekhez csatolt a sóvárgás...amikor régen vártam a soromra valahol, akkor rágyújtottam, most meg nem tudok néha mit kezdeni magammal ilyenkor, és akkor jut eszembe, hogy "régen" ilyenkor gyújtottam rá. Nem könnyű, de annyira nem vészes amúgy, én nehezebbnek gondoltam a leszokást :)

2023. máj. 17. 11:59
 6/17 Gaydoctor23 válasza:
100%
Én majd meg halok 24 óra telt el...áááá
2023. máj. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

5-ös Klassz vagy, tarts ki!

Várakozás közben jól jöhet, ha van nálad egy kis flakon víz vagy (eukaliptusz) cukorka vagy egy könyv/újságcikk.

2023. máj. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

6-os

Legyél erős te is, drukkolok neked!

2023. máj. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Senior Séf ***** válasza:
100%
Nekem az első 4 hónap volt borzalmas. 25 évig füstöltem, a végén már nem volt ritka,hogy 3 dobozzal elment. A tünetek enyhültek, de konkrétan 7 évig sűrűn előfordult,hogy a lelkemet eladtam volna egy szál cigarettáért. Mellesleg egy nagy tányér csülökpörkölt után még ma, 31 év után is fel-felmerül a kép, hogy hátra dőlök a fotelben, és kéjesen pöfékelek.
2023. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
3 dobozzal egy nap? Atya ég! Én dohányzok, de el nem tudom képzelni, hogy 3 dobozzal elszivjak egy nap, még kettővel sem. Max az egy doboz, ha valami bulika van vagy ilyesmi amúgy meg 10-12 szál egy nap bőven elég. 60 szál elszívásához gyakorlatilag onnantól kezdve, hogy reggel felkelsz, az esti lefekvésig kb 10 percenként rá kell gyujtanod egy újabb cigire. Gyakorlatilag az egész napod másból se áll csak cigizésből. Emellett hogy lehet dolgozni vagy egyáltalán bármit csinálni? Mert egy normális munkahelyen nem lehet azt megcsinálni, hogy 10 percenként leugrok cigizni. Meg honnan van rá pénze egyáltalán? 1200 egy átlagos doboz cigi ára, egy hónapban ez több mint 100 ezer Ft! Minden láncdohányos milliomos vagy ezt hogy engedhetik meg maguknak?
2023. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!