Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Igaz, hogy a passzív dohányzás...

Igaz, hogy a passzív dohányzás károsabb, mint az aktív?

Figyelt kérdés
Mert mindenfelől ezt hallom , olvasom , de szerintem ebbe semmi realitás nincs
2009. jan. 13. 20:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat, most látom, hogy pár napja ugyanezt kérdezték!
2009. jan. 13. 20:10
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Biztos hogy nem karosabb, de gondolom eleg karos (mindenhol ezt irjak)
2009. jan. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem mert a passziv dohányos nem a forró füstöt lélegzi be,mint az aktiv,bár az igaz,hogy aki szivja az legalább szűrőn keresztül.Összeségében szerintem ne,m károsabb a passziv,de az is nagyon egészségtelen.
2009. jan. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Én ugy hallottam hogy a passzív dohányzás károsabb , csak azt nem tudom miert.
2009. jan. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
A passzív dohányzás 3-szor károsabb, mint az aktív. Azért mert abban a füstben már az aktív dohányos amúgy kilélegzésre váró CO2 is benne van.
2009. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

megpróbálom röviden összefoglalni, hogy a kérdésedre miért igen a válasz:

amikor valaki cigin keresztül szívja be, magasabb hőfokon elégett anyagok kerülnek a szervezetébe (magad is láthatod, hogy ha valaki beleszív egy cigarettába, akkor felparázslik, tehát jobban ég). ilyen hőfokon sok rákkeltő anyag elég.

azonban, ha valaki csak a cigiből egyébként kigomolygó füstöt szívja, az alacsonyabb hőfokon ég, sok mérgező anyag bizony benne marad.

így tehát, ha egy szórakozóhelyen vagy, egyszerre szívod be a mások által már kifújt füstöt (ami kevésbé káros), és a cigarettából amúgy kigomolygó füstőt, de egyébként a dohányosok ugyanúgy passzív és aktív dohányosok egyszerre.


tehát igaz, hogy az alacsonyabb hőfokon elégett anyagok mérgezők, de ha valaki dohányzik, az egyszerre aktiv és passzív dohányos is, tehát neki így mégiscsak rosszabb. :)



robin

2009. jan. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hat ez ne legyen ok hogy valaki raszokjon a cigire. Karos egy mertekben, en is hallottam mar hogy mi az most h cigizek. Lemegyek bulizni s olyan fust van hogy az feler egy csomag cigivel.. Szerintem ez hulyeseg. Es a passziv dohanyzas soran nem szokszhatsz ra, es amugy sem olyan karos. De biztos nem karosabb mintha aktivan dohanyzonal.
2009. júl. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!