Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy lehet leszokni a dohányzá...

Hogy lehet leszokni a dohányzásró? Szép lassan csökkentve az adagot, vagy eldobni és soha nem nyúlni hozzá?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 21:32
 1/8 anonim válasza:
100%
Szerintem eldönteni, letenni és nem rágyújtani. Én 12 éve így szoktam le, azóta soha rá nem gyújtottam és nem használtam semmi pótszert sem.
2011. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is úgy lehet, hogy eldöntöd és onnantól kezdve nem gyújtasz rá. Sok sikert.
2011. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Azonnal kell abbahagyni, nem fokozatosan. Hirtelen felindulásból azonban nem valószínű, hogy menni fog. Tervezd el előre, dátumra pontosan, és készülj fel rá lelkileg. Mikor odaérsz, sokkal könnyebb lesz úgy. Én már fél évvel előre tudtam, hogy mikor fogom abbahagyni. A környezetemben mások is tudták. Amikor eljött az idő, szinte természetes volt, hogy itt a vége.
2011. jan. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 férfiú ***** válasza:
65%
Mamám azt mondta papámnak, hogy ha nem hagyja abba elhagyja. Még egyszer rajtakapta, hogy dohányozott de utána soha többet 50 évig nem dohányzott.És nem tüdőrákban halt meg, ezért már megérte.
2011. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:
74%

A prók azonnal teszik le:P


Apám 2x szokott le így, letette és elfelejtette.

2011. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Kinek hogyan , szerintem olyan nincsen hogy azonnal leteszed a cigit és kész módszer működik. ( Megtettem, szenvedtem 1 év után újra cigiztem stresszes vizsgaidőszak miatt..)

Ezek után bnőm mellett szedtem nikotinos rágót, borzalmas volt , végül is belátta hogy igen nikotinfüggő vagyok és megértően viselkedett. ( Életében nem cigizett és egy erősebb szag hatására rosszul lesz)

Azóta cigizek.

Biorezonanciát és tapaszt nem próbáltam.

Viszont lassan 2 hónapja átálltam elektromosra, 2 hónap alatt ( 8 év napi 1 doboz után), mivel nem tiltottam meg magamnak a rendes cigarettát, szilveszterkor elszívtam 2 szál cigit, meg egyszer még egyet, és iszonyat rossz volt.

1 hét alatt átszoktam, most már érzem a szagokat, 10 méterről kiszúrom a dohányfüstöt, könnyebb levegővétel...stb. Ja és cirka fele annyit költök a szenvedélyemre.

Nem vagyok se kereskedő , se professzionális ebben a témában.

Jelenleg nekem nem menne mindent egyszerre leszokni, nikotin, mozdulat, füstölés élvezete együtt nem megy.

Most egyre kevesebb nikotintartalmú liquideket akarok szívni, míg végül elérem a 0-át, közben váltogatom az ízeket hogy a dohányíz iránti függőségem is lemenjen, eddig sikerrel. Végül ha sikerül 0 nikotinnal fogok csak az élvezet kedvéért néha füstölni.

Ha kell infó milyet vegyél írj és segítek.


Nemdohányzó trollok kérem tartsák meg a véleményüket, köszönöm!

2011. jan. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy szájsebészeti műtétre kellett várnom több hetet, akkor elhatároztam, hogy a műtétre befelé menet a kórházba még rágyújtok,és azután nem fogok többet rágyújtani. A műtét után napokig még inni is nehezen tudtam, nemhogy rágyújtottam volna és amikor már jobban voltam és kívántam a cigit, akkor kellett nagyon erősen koncentrálnom, nehogy rágyújtsak. Azóta eltelt 12 év és én nem dohányzom, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy bizony szedtem fel jó néhány kilót. A párom is erős dohányos volt, többször is "leszokott" róla, de előbb-utóbb mindig történt valami, amivel meg tudta magyarázni, hogy miért kellett újra rágyújtani. Utoljára tavaly februárban hagyta abba, azóta nem gyújtott rá, de rengeteg nikotinos rágót eszik. Sok sikert, ha belevágsz.
2011. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem ne használj semmit amit a tv-ben is mutatni szoktak minden nap kevesebet szivj el mint azelőtt és igy tervezd meg mikorra(dátum)fogol kb. leszokni és kész ha nem megy akk nem toom.SOK SIKERT!
2011. jan. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!