Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A vízipipa menyire káros?

A vízipipa menyire káros?

Figyelt kérdés

valaki azt mondja hogy károsabb mint a cigi valaki meg azt hogy egyáltalán nem

amúgy szerintem se


2011. jan. 8. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
egyik dohányzásforma sem egészséges, de a legkevésbé káros a vizipipa. A viz nagyon jól kiszűr belőle mindent, és nincs papír ami égne.
2011. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Zack ***** válasza:
100%

A vizipipa szerintem károsabb, mert a víz nem szűr annyit, mint egy szűrő a cigarettán, másrészt ezt sokkal tovább szívod.

Mivel mindkét esetben dohány égéstermékét szívod, ami főként kátrány és nikotin, ugyanolyan káros mindkettő kémiai szempontból. Másfelől a vizipipa egészségtelenebb, mert nem szokott senki láncban elszívni a vizipipába tömött dohánynak a mennyiségét cigarettában, ami 3-4 szál cigaretta lehet.

2011. jan. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__1147..


itt én vagyok cxy. mint ott is írtam, egy másik kérdésben baromi hosszan vitáztam egy norbi88 nevű emberrel, úgyhogy a végén én nyertem, de kitöröltette az egész beszélgetést.

a legvégső kommentem van csak ott, amire nem tudott mit mondani. ja, és amúgy az a word fájl még mindig megvan :D

mint látod, folyamatosan egymás válaszaira válaszolgattunk. próbáld meg átlátni.

2011. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10 emberből 8 másfélét fog mondani, hogy honnan mit hallott szal nem igazán fogsz itt hiteles infót kapni...
2011. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A vízipipázással kapcsolatos leggyakoribb tévhit az, hogy a vízipipázás egyáltalán nem vagy sokkal kevésbé veszélyes, mint a cigarettázás. Azt gondolják, hogy a vízipipában lévő folyadék kiszűri az ártalmas anyagokat, lehűti a füstöt, és az így megszűrt hideg füst teljesen ártalmatlan.


Ha ez igaz lenne, akkor nem lett volna fontos, hogy a vízipipába kábítószereket rakjanak az ősi időkben, és nem lenne fontos ma a dohány használata. Tévhit, hogy a vízipipában lévő víz kiszűri a nikotint.

Az Egyesült Államokban a vízipipázáshoz leggyakrabban használt dohányok nikotintartalma (2-4%) általában magasabb volt, mint a cigaretták nikotintartalma (1-3%).

Mérések bizonyítják, hogy egyetlen 45 perces vízipipázás hatására a vér nikotintartalma a 60-szorosára nő, a nikotin bomlásterméke, a kotinin is ugyanilyen nagy mennyiségben mutatható ki a vérben a vízipipázás után. A nyálban kimutatható nikotin és kotinin tartalom még ennél is nagyobb mértékben emelkedik: a nikotintartalom a 600-szorosára, a kotininé pedig mintegy 300-szorosára nő egyetlen vízipipázás során.

2011. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
zack, ha megengeded, veled inkább most nem kezdek el vitázni. ha akárki utánaolvas, megállapíthatja, mekkora blődségeket beszélsz.
2011. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Itt én sem vitáznék a vp-ről az én véleményem valamennyire a 2 véglet között van.


OFF:

Ha ennyire füstölni szeretnél esetleg NORMÁLIS elektromos cigiben is gondolkodhatsz.

kismillió ízesítés nikotinmentes , és jó készülékkel majdnem annyi füstöt tudsz generálni mint a vp-vel.


Egy ellenérve van eléggé drága az indulókészlet cirka 35 ezer huf, de ezek után szinte semmit sem kell költeni rá.

Meg persze tudni kell kitől vegyél mit ha kell infó szívesen segítek.

( Nem vagyok kereskedő , valamint exdohányos lettem az átszokással. )

2011. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A vizipipában baromira nincs nikotin.


Aki életében dohányzott azt tudja, hogy a cigarettában lévő nikotin milyen függést alakít ki. A vizipipánál semmi hasonló nincs.

Lehet hülyeségeket összehordani, de én dohányoztam sokáig, tudom milyen a nikotinfüggőség. Lassan 10 éve vizipipázok és semmi. Ismerőseim akik dohányoznak szinte rögötn a VP után rágyújtanak.


Az interneten meg a médiába kering, hogy hűűűű 50x annyi füst, meg haaaaaaa 10x annyi ideig szívják...

Én a múltkor kiszámoltam egy ilyen "tudományos eredmény" alapján én annyit vizipipáztam, ami 40 éven át napi 600 (HATSZÁZ) szál cigarettának felelne meg. És élek, virulok, tüdőszűrés tökéletes, sportolok, nem köhögök, nem fulladok, nem fáradok el.


Részemről ennyi.


Nyilván nem egészséges, de az mese habbal (+ a dohánygyárak ellenpropagandája) ami a bulvármédiába megy.

2011. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én is már vízipipázok 4éve és a tüdő szűrés tökéletes

Én szerintem nem károsabb mint a cigi valamennyire biztos káros de nem annyira mint a cigi

meg tényleg nincs benne nikotin meg erre rá se lehet szokni

2011. jan. 9. 18:36
 10/13 A kérdező kommentje:
ja és köszi a válaszokat
2011. jan. 9. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!