Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyit lehet szívni a füves...

Mennyit lehet szívni a füves cigiből? Le kell tüdőzni?

Figyelt kérdés
Félre értés ne essék. Az egyik osztálytársam azzal dicsekedett, hogy szív. Aggódok érte, mert jó barátnőm, de lehet hogy csak kamuzott, mert azt mondta, hogy letüdőzte. Én úgy tudom, hogy nem kell. És akkor lehet, hogy ezzel le tudom buktatni. Másik kérdés ugye hogy mennyit lehet belőle szívni. Betekerik, és hány slukk, hogy ne nagyon legyen baja? Segítsetek
2009. febr. 10. 14:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
5%
azt nem tudom mennyit lehet,de énis ugy hallottam hogy nem tüdőzik le.egy cigit többen szoktak szivni talán!?nincs tapasztalatom.
2009. febr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Hát, de ha nem tüdőzik le akkor mit csinálnak vele?akkor ezek szerint még valaki más is szivott vele...:S
2009. febr. 10. 15:01
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Van, hogy többen szívják, van, hogy egyedül szívja valaki. Letüdőzni letüdőzik, és lent is kell tartani a jobb hatás érdekében. Hogy mennyit kell szívni ahhoz, hogy valaki betépjen? Az sok mindentől függ... :D Ha erős a cigi, és több benne a zöld, mint a dohány, akár egy slukk is elég, ha meg alig van benne cucc, szinte csak dohányból csinálták a spanglit, akkor lehet be sem tép az ember :D Nem füvezek, csak néhány barátom szokott, onnan tudom. :D
2009. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy tudom, hogy letüdőzik és minél tovább bent tartják. ép ésszel belegondolva, ha nem tüdőzi le, hanem csak a szájában tartja és kiengedi, max. füstös lesz a szája, de betépni nem fog.
2009. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
16%

Azonnal szólj a szüleinek, vagy egy felnőttnek aki segítséget nyújthat!!! Iszonyatos károkat okoz, ha ez nem derül ki, és rászokik a barátnőd!!! Ha tudsz erről és szereted, felelős is vagy érte. Az egyik barátom 10 éve a rabja és már semmi más nem érdekli, csak a fű. Minden pénzét erre költi, és már jó sok adóssága is van. Nem beszélve arról, hogy romokban hever az élete...

EZ NEM SPICLISÉG!!! Bátran szólj felnőttnek, remélhetőleg még időben tudnak tenni ellene. Tényleg nem játék az ilyesmi!

2009. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ezt kellene de én szeretném rá vezetni, persze előbb meggyőződni róla, hogy nem hazudik menőzésből :S

Köszönöm az eddigi válaszokat. Ha tudnátok még valami információval szolgálni azt megköszönném. Sokat kerestem már a google-n de nem nagyon adott ki olyan infót amiből ezekre megkapom a választ.

2009. febr. 10. 18:14
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

Nincsen halálos dózisa tudtommal

de ha nagyon sokat szív az ember akkor rossz kedve lesz szóval pont ellenkezőleg hat.


És lekel tüdőzni és lenni is kell tartani

ha még valami érdekel írjál e-mailt ! és ott tedd fel kérdésed ! hátha tudok segíteni

2009. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
98%

Igazából semmi baja nem lesz abból ha egyszer egyszer kipróbálja..pl én bulikba meg haverokkal szoktam szívni, és mégse vagyok függő, az életem nem csak arról szól h fűfű..de ha nagyon leakarod buktatni, kérdezd meg tőle h pl hogy tekerte be magának (mert azért az se egyszerű így elsőre..tapasztalat:D)..tudja-e egyáltalán miaz a csiga a cp. (cigipapír), joint....és ha ezeket nem tudja, akk tuti még a kezében se tartott egy füvescigit. Az meg h mennyit lehet belőle szívni, embertől függ..ugye ezt gé-ben mérik (grammokba)és már 0,5 től is belehet tépni, de még 2g még ugy elmegy..de sztem egyszerre annál többet nemkéne..mert az már durva, de ez anyagtól is függ.h mien minőségű a fű....általában többen szívnak egy cigit, és kb 3 slukkot kell letüdözni, amit lent kell tartani minnél tovább, h legyen vmi hatása, ehhez vmi flesselős zene:D és nagyon belehet tépni:D

De sztem az h szólj a szüleinek...hát ez attól is függ h hány éves a csaj..azért 12-13 évesen nem kéne füvezgetni..xD ..tudom h nagyon sokan elitélik a füvet, de sztem egyszer mindent ki kell próbálni..(azért vannak határok..persze:D)..de most nem bíztatni akarlak ám h tépj be minél előbb:D ...ha meg téll cs kamuzik , akk meg szánalmas és nem érdemli meg h foglalkozz vele...mert h ez lett a kiscsajok között is a divat, h huu én füveztem már de menő vagyok..tudok gratulálni...na remélem mostmár minden tiszta ha van még kérdések irkálj:D

by xP

2009. febr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Felnőtteknél valóban nem okoz kárt, de tizenéveseknél még kihozhat betegségeket (fiatalkori skizofréniát), a statisztika szerint ötezer személyből egynél.
2009. febr. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
98%

Aki skizofréniás lesz tőle, annál előbb-utóbb úgyis kijött volna, az ilyesmi "csak" sietteti.


A fű önmagában nem bír rákkeltő hatással, fizikai függőséget nem okoz, illetve általában nem jár közvetlen veszéllyel, vagy hosszútávú egészségkárosodással. Ellentétben sok legális dologgal. (Kivétel lehet szívproblémával küzdőknél.) Esetleg akut asztmát okoz. Csökkenti viszont a szemüregi nyomást, ami jó hatással van a szem vérkeringésére, láthatóan be is vörösödik.


Rövid távon nagy baja nem lesz tőle, akármennyit szív el egyszerre (maximum hány egyet vagy szimplán elalszik), mert káros dózist a növényből nem lehet egyhuzamban elfogyasztani.


Ha rászokik és folyamatosan, esetleg napi szinten csinálja, akkor lesz káros hatása. Azt semmiképp se hagyd neki. Durva motiváció-csökkenés, érdektelenség, és a dohányos keverék miatti légzőszervi kár. De láttam már hajhullást, fogyást is.


Hát 1 slukktól sehogy se megy a dolog. Még 5-10 slukktól se szoktak nagyon elszállni, ne félj. Kell pár perc, mire "beüt". Az ipari / kerti kendertől nem lehet beszívni, az agyonnemesített gyantásból meg pár morzsa is elég lehet.


Átlag 0,2-3 g, egy embernek egyszerre többet nem is érdemes, ezt közben valahogy fel is szokta ismerni.


Van egy határ, ahol már "elfelejti" tovább szívni azt a cigit, vagy csak úgy érzi, nem esne jól, illetve szétesik a kezében tekerés közben a következő. Na az még nagyon messze van a (közvetlenül) veszélyestől.


(És lehet, hogy máris többet tudsz, mint ő)


De szerintem is szólj felnőttnek, esetleg előbb egy tanárnak, vagy az iskolaorvosnak, aki érett és beszélne vele, de a szüleinek nem mondhatja el, sem hatóságoknak, sem az osztálynak. Ha pedig utána is folytatja, akkor már a szüleinek.

2009. febr. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!