Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi az a passzív dohányzás?

Mi az a passzív dohányzás?

Figyelt kérdés
Az passzív dohányzás, hogy ha olyan lakásban vagyunk, ami bár ki volt szellőztetve, de napi 2-4 dobozt szívnak a benne élők és a bútorhuzat és a falak és minden tiszta nikotin és átvették a füstszagot? Ha ezt a füstös szagot lélegzi vki, az passzív dohányzás?
2009. febr. 10. 18:01
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy tudom,hogy a mások által kifújt füstöt belélegzése a passzív dohányzás. Nem hiszem,hogy az káros lenne amit te leírtál.
2009. febr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor az a füst, amit nem szív be más, hanem a pld ruha vagy bútorszövet veszi fel, az micsoda? Az abból eredő füsttel mi lesz? Van esetleg erről vmi leírás valahol?Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!
2009. febr. 10. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Az is lehet káros, amit te leírsz, ha olyan valakinek a szervezete, hogy érzékenyebb a füstre. Nálunk pl. az egyik lakó a liftbe dohányzik, tekintettel nincs senkire, utána beszállni olyan, mint ha egy kályhába ülnél bele, ahol bent rekedt a füst, ez is passzív dohányzásnak számít.
2009. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem passzív dohányzás. Az a passzív dohányzás, amikor a mások által kifújt füstöt lélegzed be. Az más kérdés, hogy egy büdös lakásban tartózkodni nem kellemes dolog, de az egészségre nem ártalmas. Ja, a bútor nem lesz nikotinos. A füsttel sem az gond, hanem az égéstermék. Ez olyan, mint amikor pörköltet főzöl, és a ruhád beveszi a szagát. Ettől még nem lesz pörköltes a ruhád, csak a szaga lesz olyan.
2009. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Az a passzív dohányzás, amikor a mások által kifújt füstöt lélegzed be." Azt nem értem, hogy : mások által kifújt füst először nem az én tüdőmbe megy, hanem beszívja a ruhája vagy a bútorszövet és onnan én, akkor az nem káros,mert....mért nem? Én annak örülök, ha nem káros, mert akkor nyugodtan tudunk menni vendégségbe, csak nem látom át. :o((((((((((


Jaj, ezzel a lakóval nem lehet vmit kezdeni? Közgyűlési házirendmódosítással vagy vmivel?

2009. febr. 10. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Mit akarnál kezdeni ezzel a lakóval? A saját lakásában miért ne dohányozhatna??? Azt csinál otthon, amit akar, max nem mész be hozzá.
2009. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azzal a liftbe dohányzó lakóval nem tudunk semmit se kezdeni, mert baromira nem érdekli a házirend, a közös képviselőnk meg egy tutyimutyi balfácán.
2009. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A lift nem a saját lakása! vagy igen?
2009. febr. 11. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!