Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért ítélik el annyian a...

Miért ítélik el annyian a füvezést, vagy azt, aki néha néha rágyújt egy spanglira?

Figyelt kérdés
2009. febr. 24. 18:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
50%
Miert, te szereted a drogosokat?
2009. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
58%

MErt drognak minősül, tiltott. Ha megveszed azzal a bűnözést támogatod.

És a füvezés nem magyar szokás, igyál inkább.

2009. febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
63%
Szia! Majd tegyél egy felfedezést,hogy aki elítéli az nem csinálja! Valószínű azért mert fogalma sincs,hogy miről szól a történet! Én személy szerint már egyáltalán nem csinálom,régen is csak alkalmakkor! Kérdezem én:Az első válaszolótól!! A gyönyörű alkoholista aki agyonveri a családot a kocsmalátogatás után az a te szemedbe mivel jobb mint egy füves? És még undorítóbb is! Várnám a válaszod!!!!
2009. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
58%

Én a második vagyok.

Minden füves az alkoholista szöveggel jön.Egyik se jobb, de kézeld el hány ember nyomorodik meg, meg verik össze mert tartozásokba keveredik a fü miatt.Ami pakkot te megszerzel péntekestére képzeld el hány kézen ment keresztül és milyen emberek kezében mire eljutott hozzád.Bármilyen furcsa énis próbáltam már ezt a dolgot, de nekem annyira nem jön be, és meg is bántam. Én maradok a sörnél:D

2009. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
96%
Én nem ítélem el. Ha tényleg csak NÉHA, és nem önmagad elől menekülésből, hanem buliból, akkor nem olyan nagy gáz. Nekem az a bajom vele, hogy ez is tönkre tud tenni embereket. Nem úgy, mint a heroin, ez tény. De képes rá.
2009. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
49%

19:35ös

Miért szerinted az alkohol hány kézen keresztül kerül a hütődbe?

2009. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem azért, mert nem próbálták, fogalmuk sincs róla. Lehet ésszel csinálni. És valóban nem lesz tőle őrjöngő vadállat senki. Ez a kapudrog meg hülyeség: aki rá akar szokni a keményre, nem fűvel kezdi. Meg lehet állni. Pláne, ha csak NÉHA.
2009. febr. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat!

Értelmes választ érdekes módon azok írtak, akik nem ragaszkodnak foggal körömmel ahhoz, hogy a fű ilyen olyan szemét káros, élettönkretevő cucc. (drog)

Amúgy meg a kávé illetve a tea is drog, meg a cigi, azt miért nem ítélik el ennyire? Tudtommal a THC-ra nem lehet rászokni (nem vált ki fizikai függőséget) ellenben a tea/kávé koffeinjével, a dohány nikotinjával... Érdekes...


És még egy személyes: van 2 ismerősöm. Az egyik iszik, nincs semmije/senkije, az alkoholnak él, nem mondható boldognak... A másik "füvezik", van barátnője, munkája, meg boldog is. És a srácot minden exbarátnője elítélte, hogy "füvezik" (azért idézőjeles, mert csak alkalmakkor, bulikban, kb hetente 1x max. 2x), a mostani is így kezdte, aztán megfigyelte, ha a pasija iszik, sokkal féltékenyebb, agreszzívabb, mikor pedig szív, akkor nyugodt, és abszolút nem féltékeny, és olyan "jobb pasit nem is kívánhatnék" pasivá válik... :D:D:D:D

2009. febr. 25. 16:51
 9/28 anonim válasza:
97%
Az okoskodóknak, akik elítélik a füvezést, csak annyit, hogy szenvedélyek és káros szemszögből az alkohol a világlistán a 3. helyen a cigi a 7. helyen a kávé 11. helyen és a spangli csak a 15. helyen van. Az alkohol a legveszélyesebb drog ezen a világon, csak az a baj, hogy ha nem lenne egy csomó pénzforrástól elesnének a főfejesek. Míg a fű rendelkezik gyógyhatással (daganatos betegnek is írják fel) az alkoholnak csak káros hatásai vannak.
2009. febr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem csak fizikai síkon bír jótékony hatással, hanem szellemi síkon is. A megváltozott tudatállapotban ,(ami fűnél nem őrjöngést jelent, hanem teljes nyugalmat), lehetnek hasznos meglátásai az embernek saját magával kapcsolatban. Ha jó irányban szeretne változni az életén, akkor a pszichedelikus szerek ebben segíthetnek neki. A fűnél végig tisztában van a használó azzal, hogy mit tesz és mi folyik körülötte. Az lenne a helyes, ha legalizálnák ezt a "drogot" és akkor nem az erőszakos bűnügyi szervek zsebébe vándorolna a felhasználók pénze!

Az én véleményem az, hogy még az LSD-t sem kellene tűzzel vassal üldözni, viszont azt már nem lenne bölcs dolog korlátlan felhasználásra bocsátani sem, mivel sokan fel sem fognák felhasználás előtt, hogy milyen drámai erejű tudatfeltáró szerrel kísérleteznek (a hatása alatt ugyanis teljes dezorientáció és a józan ítélőképesség teljes elvesztése is felléphet). Az utóbbi szert véleményem szerint a pszichiátriában kellene csak engedélyezni felhasználásra (ezt régen meg is tették, és működött), szigorú felügyelet mellett. Bizonyos esetekben csak a pszichedelikus szerek képesek segíteni egyes pszichés problémák, betegségek megyógyításában. Más ember, még egy pszichiáter sem érezheti át teljes egészében egy másik ember problémáját, csak segíthet neki feltárni azt és megoldási javaslattal szolgálhat neki; végülis valahol mindenkinek magának kell kimásznia a kalamajkájából. Ezek a szerek azért jók, mert képesek, arra, hogy a tudatalattiban tárolt, egyébként hozzáférhetetlen információkhoz a kezelt ember hozzáférjen, és lehetősége nyílik, hogy értelmezhesse azokat, persze csak szakember segítségével, mert általában a súlyosabb mentális problémákat teljesen önerőből nem lehet megoldani, hanem sokkal inkább belebonyolódik, a próbálkozó aminek nagyon rossz vége lehet.

Személy szerint én azt ítélem el, ahogyan hozzááll a többség a fűhasználókhoz. Ideje lenne már változtatni ezen a becsontosodott nézeten!

A káros hatásról meg annyit, hogy a füst az valóban nem használ a tüdőnek, úgyhogy ez az egy dolog, ami ellene szól. Viszont sokkal rosszabb a cigaretta, mert ott a nikotinfüggőség miatt állandóan rombolja a füst a tüdőt!

2009. febr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!