Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nehéz lesz leszokni a dohányzá...

Nehéz lesz leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés

22 éves egészséges fiu vagyok. Egyetemre járok,lassan végzek, tehát értelmesnek is tartom magamat. Rendszeresen sportolok.

Egész pontosan 6 éve vagyok aktív dohányos. Első 5évben elment napi 1 doboz arany Marlboro, viszont egy éve felesével szívom a szálakat mert már annyira nem kívánom (tehát elszívok egy fél szálat ledekkelem, majd késöbb, ha újra szívni akarok egypár slukkot, meggyújtom a másik felét). Szórakozás közben most is elmegy egy doboz simán, viszont otthon, igy felenként, csak fél doboz.

Szeretnék leszokni eddig már az elhatározásig eljutottam, de nem sikerült a dolog (ébredés és evés után muszaj volt ragyujtanom), most viszont barátnőm is kért rá, sőt a közvetlen baráti társaságomban és csak én bagozok. Ez bosszantó. Ráadásul sokba is kerül, és millió negativ erv szól mellette.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire lesz nehéz a leszokás? Melyik napszakok vagy helyzetek a legnehezebbek és meddig lesz rossz a dolog? Illetve mire kell majd vigyáznom, hogy ne essek vissza?

Ma szívtam el az utols szálat, remélem sikerül a dolog, de jó lenne tudni előre, hogy mi vár rám :) .Köszi!


2009. febr. 24. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legnehezebb kaja után és reggel amikor ébredsz, illetve amikor unatkozol meg ideges vagy.. szóval sokszor lesz nehéz és ha tényleg komolyan gondolod akkor nem is ezek a dolgok a rosszak hanem a reflex! nekem volt már olyan hogy nem is akartam rágyújtani, de kivettem a dobozból és gyújtottam és akkor gondolkodtam hogy nem is akartam, csak csináltam... szerintem próbáld lefoglalni magad tanulj tévézz, legyél a barátaiddal (ők úgysem cigiznek) :)

de az elején nehéz mert mindig ezen fogsz gondolkodni!!! de ne add fel... Sok erőt és kitartást!! Helyettem is! :)

2009. febr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
egy éve teherbe estem, most 4 hónapos a kisfiam. a pozitív teszt óta nem gyújtottam rá. a mai napig hiányzik, de nem gyójtok rá, mert szoptatok. nem tudom, lesz-e erőm utána nem rágyújtani. néha szinte megőrülök egy cigiért.
2009. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagypapám 25 év után egyik napról a másikra tette le, azóta sem gyújt rá. Kifogod bírni, csak akarni kell! Gondolj a barátnődre!

sok sikert!:)

2009. febr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 5 évig voltam dohányos, most vagyok 23, szintén egyetemista..3 hete nem gyújtottam rá :) Bár én napi 2-3 szálnál többet sosem szívtam. Az én baráti körömben viszont szinte mindenki cigizk, kivéve a pasimat. Nekem a legnehezebb mikor hétvégente megyünk bulizni vagy vhová..látni a sok cigiző embert huhh. Én rágózom, sima cukormentes rág, többféle ízben, tele van vele a szám, így nem gyújtok rá. De te erősebb dohányos voltál, szerintem az elején szerezz be nikotinos rágót vagy tapaszt,de hidd el tényleg akarat kérdése! Mikor rá akarok gyújtani, arra gondolok, hogy most már nem kezdhetem el újra, és hogy mennyit spórolok vele, meg hogy végre egészségesebb lehetek. Ja és nem utolsó szempont, hogy munkahelyeken sem szívesen alkalmaznak dohányosokat..ha már így az egyetem vége felé.. (23/L)
2009. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
A nagymamám 80 körül van. Erős dohányos volt. Egyik nap úgy döntött, h mostantól nem dohányzik, és azóta nem gyújt rá. Becsülöm az akaraterejét. Szóval lehetséges.
2009. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Én 34 éves vagyok.Kb 18 év,napi egy doboz cigi után,egyszerűen letettem és kész.Kívülről ez látszik.Az egész agyban dől el.Mindenkinek mondtam a környezetemben hogy mikor lesz az első nikotin mentes napom.Senki nem bízott a sikerben.De én már féltem attól hogy hülyét csinálok magamból.Amikor nagy volt a kísértés,mindig megkérdeztem magamtól tényleg nem bírom tovább?És bírtam.Most fél évnél tartok.Vannak nehéz pillanatok,de a jó közérzet és a sok pozitív dolog amit visszakaptam azzal hogy leszoktam,mindig meggyőz.
2009. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz. Sajnos nekem még nem sikerült, igaz, 3 nap alatt szívok csak el egy dobozzal.


Egyszer elmentem nyaralni egy hónapra. Annyira jó volt, hogy egyre kevesebbet szívtam, az utolsó héten meg egyáltalán semennyit. Mivel nekem akkor kell a legjobban, ha ideges vagyok, utána, mikor elkezdtem dolgozni, sajnos visszaszoktam.


Kétszer próbáltam tervszerűen leszokni. Első alkalommal sikerült, de cserébe rászoktam a kólára. Rosszabb volt, mint a cigi. Nem vicc. Így inkább visszaváltottam a cigire.


A második alkalommal csak pár hétig bírtam sajnos.


Nekem az segít, ha belegondolok, hogy mennyire abszurd meggyújtani egy száraz levélből álló izét, és beszívni a füstjét. Meg az, ha kevés a stressz, meg ha nincs körülöttem dohányos ember.

2009. márc. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt mondja egy vicc: a cigarettáról a legkönnyebb leszokni, én már harmincötször megtettem!

Szóval vicc nélkül: le lehet szokni. 20 évig szívtam, kb. annyit mint te, és már a 6. éve "tiszta" vagyok. Állatira hiányzott egy hétig, még szédültem is, valószínű a nikotin-megvonás következtében. Vettem tablettát is (Nikobrevin, ha van még ilyen), a mellékhatások (szédülésen kívül szorulás stb.) és a nikotinhiány csökkentésére. Rágóztam, fogpiszkálót rágcsáltam, hogy lefoglaljam magam (ill. a szám):), na, és hogy ne hízzak el. Aztán ahogy teltek a hetek, hónapok, egyre könnyebb lett! Kísértés mindig van, főleg a fent felsorolt esetekben (evés után, kávé mellé, ha alkoholt iszom), azonban egyre ritkuló számban és egyre kisebb erővel lép fel. Ha fél évig kibírod, már elmondhatod, hogy a nehezén túlvagy. Nekem ma már csak az emlékeimben van az a megnyugtató érzés, amit kiváltott, de a zsigereimből eltűnt, nem kell harcolnom, ellenállnom, nehogy rágyújtsak. Ehhez kb. két év azért szükséges volt. Kitartást és sok sikert!

2009. márc. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!