Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan segíthetnék a páromnak...

Hogyan segíthetnék a páromnak leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés
A párom már kb. 15 éve dohányzik, de most úgy döntött "leteszi a cigit"... Én nem dohányzom, szal. nem tudom, hogy mit és hogyan tudnék segíteni neki ebben... Ő azt mondta, hogy legyek mellette és támogassam, de ezt én kevésnek érzem, és szeretnék többet tenni érte. Szerintetek?
2011. ápr. 7. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg direkt ne támogasd! Azaz ne hozd fel a témát, ne vigyél haza nikotin tapaszt, és ilyesmik, mert azzal csak "emlékezteted" őt a szenvedélyére. Ahogy ő kérte, csak simán legyél mellette és támogasd. Esetleg legyen nálad rágó mindig, hogy elő tudd kapni, ha "baj van". :) Neki magának kell ezt megvívnia. Erős dohányos barátnőm egyik napról a másikra lerakta a cigarettát, ennek már 5 éve.
2011. ápr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15 évig szíjjtam a koporsószöget.Volt egy problémám,és 10 napra kórházba kellett feküdnöm,ott persze nem cigizhettem.Az elsö 3-4 nap szenvedtem,aztán ugy elmult hogy soha többé nem gyujtottam rá.Ha 1 hétig kibírja minden ok lesz,mindent az agy irányít és ha ki tudja belöle programozni a mozdulat az íz és a szag hiányát,minden ok.A lényeg hogy minnél kevesebbet gondoljon a cigire.Próbáld lekötni mikor együtt vagytok,pl vegyél egy jó társasjátékot,és játszatok.,addig sem gondol rá.igy tudsz segíteni neki.
2011. ápr. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Istenem én hányszor próbáltam már!Maximum egy napig birom,ez tényleg szörnyű dolog.
2011. ápr. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amivel sokat tudsz segíteni, ha most nagyobb nyugalmat sugárzol felé. Amennyiben idegesebb lesz a dohányzás elhagyása miatt nehogy felvedd magadra, engedd el a füled mellett. A szenvedélyek szoros kapcsolatban állnak az idegrendszerrel, ha el tudja hagyni sok esetben másutt jön elő a szenvedély. (Idegesség, nyugtalanság, átmeneti falánkság) Utóbbi idővel a kifinimultabb íz érzékelés miatt is erősődhet. Én 2 hónapja hagytam el 8 éves napi 2 dobozos dohányzást, egyik napról a másikra letettem, de ez nekem többszöri próbálkozás után úgy sikerült, hogy rájöttem miért csináltam. (és itt nem arról van szó, hogy szereted az ízét, avagy a beidegződött mozdulat...) Az első egy hétben idegbajos voltam..ma már eszembe sem jut. Sőt férjem mellettem szívja olykor és teljesen hidegenhagy, nem vonz, nem taszít. Én még azt csináltam ha nagyon kívántam, megittam húzóra 2-3 dl vízet...utána már nem kínzott a cigi utáni vágy. Sokat segített ez is, hogy ellaktattam magam vízzel, sőt azt éreztem "tisztít". Sok sikert.
2011. ápr. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem válaszolókkal, és szerintem ne érezd kevésnek azt, hogy ott vagy mellette, és támogatod. Velünk ez úgy volt, hogy én 10 évig dohányoztam, nagyon erősen, míg úgy dönöttem, most és ne tovább, lerakom végleg. A párom szintén nem dohányzik, nagyon örült az elhatározásomnak, vett mindenféle leszokást segítő dolgot, és pl. a reggeli kávéhoz mindig vagy két cigarettát szívtam. Ő inkább teát főzött, hogy talán akkor nem fogom mellé kívánni a cigit, de ilyenkor erősebben fellángolt bennem, hogy milyen jó is lenne, szóval inkább csak fokozódott bennem. Végülis a megoldást nálam az jelentette, hogy két hétre elutaztunk Görögországba, és nem vittem magammal egy doboz cigit sem. Érdekes módon a környezetváltozás, a szép napos idő elfelejtette velem a dohányzást, csak nagyon ritkán jutott eszembe az első 4 nap után, utána már akkor sem. körülbelül a 10. napon ez teljesen elmúlt, rájöttem, hogy sokkal jobb cigi nélkül élni. Persze ez ilyen egyszerűen nem mindenkinek válik be, de nekem sikerült:)
2011. ápr. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy döntött, hogy leteszi a cigit, akkor vegyél neki Niquitin C tapaszt. Kicsit drága /3500-4300 Ft/, de nagyon jó! Én is azzal tudtam abbahagyni. Egy dobozban egy hétre való van. Lényeges, hogy figyelmesen olvassátok el a használati utasítást!!
2011. ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pedig Görögországban is lehet kapni cigit, hogy nem jutott eszedbe, hogy vegyél? :)


De a kérdésre válaszolva, vegyél neki egy zsák diót és ha ideges a cigihiánytól, adj a kezébe egy kalapácsot, hogy törjön diót, és itass vele egy liter vizet. Ez a kettő segít.

2011. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!