Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehet, hogy szájrákom van?...

Lehet, hogy szájrákom van? Nagyon félek!

Figyelt kérdés
Fél éve dohányzom úgy,hogy 1doboz cigaretta kitart legalább 1hétig! 3napja volt egy olyan érzésem,mintha egy kis morzsa vagy valami ételdarabka szorult volna az alsó fogsorom és a szám közé,majd amikor megnéztem,hogy mi került oda semmit nem találtam! Ahol az ínyem és a szám "összemegy",ha megnyomom egy kicsit fáj! Az ínyem és a szám belső felületén semmit nem véltem felfedezni,ezért nagyon tartok a szájráktól!( Vagy csak megböktem valahogy avgy mi lehet az? Sok mindent nem tudok erről a betegségről,de nagyon félek,hogy ilyen betegségem van! Kérlek segítsetek,hogy mi lehet...:S
2009. márc. 16. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Bár nincs sok tapasztalatom se a dohányzás, se a szájrák terén, de nem hinném hogy fél év után, heti 1 doboztól ilyen betegséged lenne!


Nyugodj meg, lehet, hogy csak elkaptál valamilyen vírusos szájbetegséget(nekem is volt már hasonló és jól lehet kezelni), de azért ami biztos ami biztos, mindendenféleképpen menj el orvoshoz!!!


Viszont ha nem hagyod abba a dohányzást, nagy valószínűséggel kialakulhat szájrákod, főleg, ha erre érzékeny vagy! Szerintem szokj le róla mindenképp, ami világban egyre inkább haladunk afelé, hogy ciki cigizni. Iratkozz be egy leszoktató tanfolyamra. Hidd el, a későbbiekben örülni fogsz, hogy már nem füstölögsz!


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
* a mai világban
2009. márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Szia kétlem ,hogy szájrák 6 éves koromba szoktatortt rá a saját anyám! most 16 vagyok a bolti cigi nekem túl gyenge ezért saját töltöttet szívok szűrő nélkül(utcán szűrővel) és semmi bajom sincs a szokásos reggeli krákogáson meg a nehéz futáson kívűl!Remélem megnyugtattalak!napi másfél doboz az adagom!nyugi nincs baj menj el fog orvoshoz az ilyenek tudják ,hogy mi lehet a baj
2009. márc. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Nincs mitől aggódnod, ez valószínüleg fogkelés, ilyen nekem is szokott lenni! Magyarán pattanás a száj belső részén, ott viszont bárhol! Ilyen nekem is szokott lenni és fájni is szokott, de elmúlik!

Vagy ami lehet még (velem szintén előfordul mert nagyevő vagyok) ha nagyon finomat jót és sokat eszel, kicsattan a szád kívül de akár belül is (nekem belül szokott, a szájpadlásom) általában ha nagyon finomat eszek, töltött káposztát meg sütit, chipset, üdítővel... de elmúlik az is, nem kóros! Nyugi 1-2 hét múlva ott se lesz!

2009. márc. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Húúú nagyon megnyugtattatok! Köszönöm!!!

(az a 6éves történet nagyon megrendített:( )

2009. márc. 16. 17:52
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De azért a cigiről leszokhatnál! Most még nem szívod olyan intenzíven, olyan sokat. Még könnyebb lenne, mint később.
2009. márc. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha nem tüdőzöd le lehet szájrák
2009. ápr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!