Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 3 hónapig dohányoztam, napi...

3 hónapig dohányoztam, napi 5-6 szál.1 hónapja leszoktam már, milyen szervem károsodhatott. És tisztul, vagy enyhül majd az évek során? Egyátalán nem kívánom a cigit.

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. Tisztulni fog. Komolyabban nem károsodott szerintem semmilyen szerved.
2011. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, ügyes vagy :) Ennyi idő alatt "károsodásról" még nem beszélhetünk szerencsére, mindamellett biztos, hogy a tüdőd nem volt hálás a történtekért.


Szépen lassan teljesen kitisztulnak a lerakódott anyagok a szervezetedből (néhány hónap).


Csak azzal foglalkozz, hogy soha ne szokj vissza!!! :)

2011. júl. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
VALÓSZÍNŰ NEM KÁROSODOTT DE NE CIGIZZ SOHA TÖBBÉ SZAR AZ HA NEM CIGIZEL AKÁR 30 ÉVVEL IS TÖBBET ÉLHETSZ!AZ ÉLETET CIGI NÉLKÜL KELL ÉLVEZNI MERT ÚGY LEGALÁBB A SZÁD SEM FOG BŰZLENI!!
2011. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 hónap még csak függőségnek sem nevezhető, szóval nem eshetett nehezedre leszokni. Bár megdicsérlek, hogy letetted. Egyébként én úgy tudom, hogyha 5-6 évet dohányzol, akkor is képes valamilyen szinten tisztulni a lerakás után a tüdőd, nemhogy 3 hónap után. Nem kell aggódni.
2011. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valószínüleg stabil agyfaszt kaphatsz (braincock stabile) ennyi dohányzás után. Nem javaslom, hogy mégegyszer rágyújts, mert minden szál cigi erősíti az esélyét fent említett kórkép kialakulásának!!
2011. szept. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
aZ Mitjelent?
2011. szept. 5. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki fog tisztulni, ne félj :) Még azok is, akik 15-20 évet dohányoztak, miután leteszik a cigit, bizonyos idő alatt a káros anyagok kiürülnek a szervezetükből :)
2011. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a dohányzás szájüreg, nyelőcső, gyomor, tüdő, húgyhólyag rákot okozhat, valamint generalizált érelmeszesedést, ami minden szerver érint. Általánosságban elmondható, hogy a dohányzás abbahagyását követő 10 évnek kell eltelnie ahhoz, hogy az egyes betegségek miatti, dohányosoknál mért magasabb halálozásai ráta a nemdohanyzok körében mért értékre süllyedjen vissza. Természetesen számít a dohányzás ideje és a szívott mennyiség is. Egyébként gratulálok hogy leszoktál! Kövessék mások is a példád.
2013. ápr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!