Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Magyarországon lehet organikus...

Magyarországon lehet organikus, pszichoaktív (designer drog) mentes dohányt kapni?

Figyelt kérdés

Mint azt mindannyian tudjuk, a dohány az egyik legnagyobb iparág, akinek szavára kormányok hoznak döntést. Jelenleg boltban kapható hagyományosan használt márkák közül mind szabadon kezeltek lehetnek, szálanként 599 hozzáadott anyaggal és füstje több ezer elemet tartalmazhat.

Ez a mai designer drogok robbanásszerü fejlődésével és erkölcstelen felhasználásukkal elég rémisztő képet mutat.

Ha jól ismerem és nem változott meg a törvény, még az is megvan tiltva nekünk, hogy otthon magunak megtermeljük tisztán amit biztonságban szeretnénk.

Létezik kiút abból, hogy az ipar és a profit kisérleti patkányai legyünk?


2011. aug. 5. 16:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Ne is mondd, de ezeket a CReket orrba szippantják.
2011. aug. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Sajnos első válaszból a tudatlanság tükrözödik eddig sajnos. CR helyesen: RC, research chemical

Nem csak orron keresztül képes hatni az anyag, hanem bármilyen módon ahogy a szervezetbe kerül. Nemcsak a "drogosok" igénylig, de a profit orientált iparág kisérleti patkányként használja a fogyasztóit. De nem is ezen szeretnék vitatkozni, komolyabb hozzászólásokat úgyis kimoderálják :/

Tehát, organikus, tiszta dohány, honnan beszerezhető?

2011. aug. 5. 17:15
 3/28 anonim ***** válasza:
35%
öööö, mi lenne, ha NEM dohányoznál? csak mert az esetlegesen magad termelte bagó ugyanúgy rákkeltő...nem mellesleg szerinted ki az a hülye, aki 599 anyagot adagol valamihez, ami eleve függőséget okoz és eladható bármilyen áron, hülye lesz +ban rákölteni ;)
2011. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Igen, ez lesz a következő felelős lépés a dolog irányában...

Egyébként az ártalom része főleg abban rejlik, hogy a füst és a korom mit okoz a szervezetben, nem pedig a nikotin hatása. Valamikor az indiánok idejében ez még egy felelősen használható szer volt.

Nem pontosan 599et adagol, hanem annyi van megengedve neki a törvények által, feltételezem nem 100%ban használják ki ezt az értéket. De ha az adagolt anyagok veszélyességét tekintjük, olvass utána inkább ha nem hiszel nekem.

Mao gátlók, stb, nagyon sok és érdekesen leirható anyag adagolható egy függőséget okozó anyaghoz a profit érdekében.

2011. aug. 5. 17:23
 5/28 anonim ***** válasza:

Elnézést tudatlanságomért, hogy felcseréltem.

De nagyon is tisztába vagyok mire használják ezeket a szarokat, dzsánkíkon kívül.

2011. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Úgy írod le ezeket a dolgokat, mintha nem ez menne évtizedek óta. Nem kell a nagy felvilágosultat adni, és lenézni másokat egyből.
2011. aug. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Első válaszomra, csak a nagyobb problémával akartam foglalkozni. Egyszerű, nem kell dohányozni.
2011. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Hol olvastad ezt hogy még külön anyagokat adagolnak a dohányhoz,megtudnád mutatni mert engem is érdekelne,ha tényleg így van.

Én nem hiszem hogy a dohánycégeknek szüksége van még külön veszélyes,karciogén szerek hozzáadására.Azt pedig hogy az új RC-kel kezelnék őket,ezt pedig egyenesen hülyeségnek tartom,már csak azért is butaság,mert a nikotin bőven elég mint függőséget okozó szer,tekintve hogy a heroin utál valahol nemsokkal a nikotin következik a pszichoaktív szerek addiktivitási potenciáljuk szerinti sorban.Egyébként a cigarettánál annak van nagy szerepe,hogy a dohánnyal együtt a papír égéstermékei is a szervezetben kerülnek,ekkor szabadul fel rengeteg károsanyag.A főkérdésre válaszolva, alegjobb alternatíva az,hogy veszel egy pipát és külön veszel hozzá dohányt,így jelentősen csökkented a káros hatásokat.remélem tudtam neked segíteni:) és várom a linket

2011. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Elnézéset, ha lenézésnek érezted, sajnos sok tudatlansággal találkozom és igyekszem rámutatni, hogy mindannyian többet tudjunk.

Igen eddig is megengedett volt nekik mint előző évtizedekben. Az RC-k viszont nemvoltak jelen az elmúlt évtizedekben, csak az elmúlt években fejlődött robbanásszerüen, ami egy magasabb szintre emeli a veszélyt.

Pl. ma volt egy lány kérdése errefele, hogy normális e, hogy öngyilkos akar lenni az -étteremlánc- elvonási tünetébe.

Eddig ilyen súlyos és erkölcstelen eseteket én nem tapasztaltam.

2011. aug. 5. 17:34
 10/28 A kérdező kommentje:

ma 17:31


Hm, nem is tudom pipát hogy felejthettem ki:)

Az RC-k használatánál természetesen nem a közismert kationokra gondolok stb.

De dohánycégek etikájukból nemérzem, hogy ne adnának nyugodtan hozzá még egy függőséget okozó anyagot, hogy az ő terméküket válassza a konkurencia árujával szemben. És ezen a "nyomós" indokon is csak 2mp-et kellett gondolkodnom, miért is adagolnak hozzá újabb és veszélyesebb szereket a termékekbe.

2011. aug. 5. 17:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!