Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerrintetek a világ lakosságá...

Szerrintetek a világ lakosságának hány %-a fog kihalni 60 év múlva a dohányzás miatt?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 13. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

kimutathatatlan!

De nem is baj egyébként, én ezt természetes kiválasztódásnak nevezném :) Aki okos az nem rongálja az egészségét és él, aki h*lye, az meg haljon meg!

2009. ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát ja, aki hülye, annak úgy kell...
2009. ápr. 13. 19:09
 3/14 anonim ***** válasza:

Na ez aki hülye, haljon meg dolgot ki nem állhatom, mert mondjon egy embert a világon bárki, aki nem követett el hülyeséget életében!!!

Az embereket meg kell tanítani a jó dolgokra, például szelektív hulladék válogatása, vagy egyenek sok gyümölcsöt, zöldséget, fogyasszanak kevés zsírt tartalmazó termékeket és óvatosabban vezessenek és kapcsolják be a biztonsági övet és sorolhatnám még végtelenségig! Magától nem megy!

Az embereket tanítani kell! Akár reklámokkal, akár szórólappal vagy orvosi tanácsként, sőt még egymástól is képesek az emberek tanulni!

A dohányzás olyan dolog, ami függőséget okoz. Legtöbbször a lelki akaraterő kevéssége a bűnös abban, hogy az illető nem tud leszokni róla. Ha a társadalom összefog és segíti ezeket az embereket, jó példát mutat nekik, akkor az emberek fogékonyak a jó dolgok iránt is!

Sajnos ez lassú folyamat.

A 60 -as években jöttek rá, hogy egyáltalán a cigi nem egészséges, nálunk 1990 -es évek elejétől tilos a virtuális médiában dohányterméket reklámozni és csak 1999 től van olyan törvényünk ami a dohányzókat arra kényszeríti, hogy az épület bizonyos helységein kívül nem gyújthatnak rá és csak a 2000 es évek elejétől tilos az amerikai filmekben rajzfilmekben dohányzásra utaló jeleneteket bemutatni, valamint nálunk as nyomtatott sajtóban dohányterméket favorizálni.

Fejlődik a világ, de területileg sem egyformán, és sajnos, e téren, lassan.

szerencsére ma már senki sem gondolja komolyan, hogy a dohányzástól nem lehet megbetegedni. Szép lassan eljut oda az emberiség, hogy generációról generációra, egyre kisebb hányad fog rágyújtani. Tökéletes sosem lesz, de mindenki tehet érte egy keveset, és segíthet magán és a környetetén. Segítsünk hát azoknak, akik le akarnak szokni!

Akkor nem fog sok ember a világon "kihalni" .


Mit gondolsz a válaszomról?

2009. ápr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Sajnos nem értek egyet vele. Nem mondhatni ugyanis hogy egyre kevesebben dohányoznak az emberek, ugyanis ahogy telnek az évek manapság már a 12 évesek is cigiznek. Mert ezt látják a 13-14évesektől, őkmeg a 18 évesektől és így tovább. Pár éve már aki 16-17 évesen cigizett az is durva volt. Manapság ez már általános. A lakosság nagyrésze dohányzik, élükön azokkal az orvosokkal, akiknek a legjobban kellene tudniuk hogy ez mennyire káros.

Mindig fikázzuk az amerikaikat hogy milyen ostobák, stb, ehhez képest ott az orvosok ~5-6 %-a dohányzik. Itthon ez az arány jóval 50% felett van. Ennyit a példamutatásról! És kérdem én kik tanítsák az embert arra hogy ez káros.. a bagótól bűzlő pofájú orvos?


A dolog másik része hogy a dohányzásról leszokni CSAK lelki erővel lehet! Érdekes, nagyanyám kb 20 évig dohányzott, egyik napról a másikra letette, és nem lett semi baja tőle. Nem volt betegsége, nem amiatt, csak észbe kapott. Azóta sem gyújtott rá egyszer sem. Pedig elég sok embert ismerek akik leteszik aztán mindenféle csodatapaszokkal próbálkoznak, de a végén úgyis visszaszokott mind. CSAK lelkierővel lehet legyűrni ezt nem mással..


És végezetül annyit hogy az emberek nagyrésze hülye sajnos. Hiába mondod neki hogy ez ártalmas, nem hagyja abba. Mégis miért nem hagyja abba, amikor ez neki pénzkidobás, a napi 500 ft-ot milliárd más dologra el lehetne költeni, a legdrágább konditerembe járhatna és a legjobb tápkiegeket szedhetné ennyi pénzből. De nem. Inkább füstöt szív a tüdejébe., és utána bűzlik az egész képe, meg az összes ruhája. Ezekután ne mondd hogy nem ostoba!

2009. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Engem is felidegesít ez az "aki hülye,haljon meg". Mégis hogy kívánhatsz ilyet? A dohányzás nem bűn..csak saját magam ellen..az meg ugye az én bajom. Ok, vannak bunkó bagósok,aki senkivel nem törődik, de nem mindegyik olyan. Én erős bagós vagyok, de ha olyannal vagyok, aki nem bírja,nem gyújtok rá, vagy arrébb megyek jó messzire..buszmegállóban sem szoktam,mert ugye nem illik, meg figyelek másra. És attól,hogy szívom, nem vagyok hülye, majd ha rájövök hogy tényleg nem jó nekem,megpróbálom letenni..de szerintem a jó útra terelés sem jó megoldás, mert (magamból kiindulva) regényeket is mesélhetnek milyen káros,akkor sem szoknék le róla, csak a magam kedvéért. És ezzel nem csak én vagyok így. 60 év múlva is kb ilyen lesz a helyzet mint ma, bár amilyen fizetések vannak ilyen cigiárak mellé..hát lehet kevesebb dohányos lesz, nem tudom. Ha 1000 ft felé menne egy doboz ára, biztos letenném.
2009. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Épp ezaz, ha majd rájössz, hogy káros, akkor már késő lesz. A tüdőrákot, szájrákot nem lehet gyógyítani, és aki ennek ellenére rágyújt, annak tudatában hogy megfog halni, az nem hülye??? Aki nem tudja, hogy káros(ilyen nincs), az meg nem tehet róla.
2009. ápr. 14. 16:48
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem kell rájönnöm,hogy káros,mivel ezzel foglalkozok(egészségügy). Tudok mindent a cigiről,azt hogy mi van benne, és azoknak mik a hatásai. Tisztában vagyok mindennel. De én szeretek cigizni, ez van. Majd ha már a családalapításon fogom törni a fejemet,akkor leteszem. Addig meg ráérek bőven, mert előbb kell egy alap. És sajnos amilyen a magyar gazdaság, bele fog telni jó pár évbe.
2009. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Épp EZ AZ, hogy tudod hogy káros, és mégis szívod. Na mind1, majd ha a halálos ágyadon leszel, gondolj rám...
2009. ápr. 15. 17:50
 9/14 anonim ***** válasza:

Én nem fogok rákban meghalni. És nem a cigi okoz rákot,mert a rákos sejtek mindenkiben ott vannak. A cigi csak elősegítheti a kialakulását. Tudományosan alátámasztották,hogy a rák legfőbb oka,a genetika. Másrészt a pszichés állapot,vagy nagy veszteség is kialakíthatja(népnyelven bánatbetegség a rák). És legalább annyi káros anyag van(ha nem több) , a mekis kajában, a hot-dogban, colában vagy alapból a levegőben, az autók milliói miatt. Ennyi erővel ne vegyünk levegőt,és éljünk biocuccokon,ami nem igazán megfizethető, mivel drágábbak mint a bolti termékek. Csak egy pl. keresztmamám soha egy slukkot nem szívott, semmi baja nem is volt..aztán elveszítette a lányát autóbalesetben, és utána mellrákja lett(mell=anyaság)...sztem egyértelmű. Dédim pedig 13 éves kora óta dohányzott, (mezítlábas cigit,piros fecskét stb.) és 93 évesen halt meg(nem rákban). Egyszóval tudom,hogy elősegíti a rákot a cigi,de nem az okozza. És én biztos vagyok benne,hogy nem az lesz a végzetem. Megérzés :)

De légyszi,emiatt ne hülyézzetek le, meg bunkózzatok le...az én életem. De ígérem, ha bizonyítottan a bagó miatt fogok agonizálni, eszembe fogsz jutni. :)

2009. ápr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De mielőtt akarsz gyereket, előtte szokj le legalább 1 évvel.
2009. ápr. 15. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!