Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 19éves barátomat nem tudom...

19éves barátomat nem tudom leszoktatni se lebeszélni a dohányzásról, tudom hogy neki kell akarnia de engem zavar a füst. Hagyjam rá a dolgot vagy mit tegyek hogy leszokjon? !

Figyelt kérdés
2009. ápr. 18. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
kössetek kompromisszumot,ha veled van nem gyujt rá,pl.
2009. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudj meg, de úgy gondolom hogy a dohányzás is pont olyan jog, hogy én ma fekete vagyok holnap meg kiszőkítem a hajam. Senkinek semmi köze hozzá. Ha ő leakar szokni, akkor majd leteszi a cigit, ebbe szerintem másnak nincs beleszólása. Még megérteném, ha azért akarnád hogy letegye a cigit, mert komolyan félted az egészségét, de hogy te azért akarod, mert téged zavar a füst??? Már megbocsáss. Ha engem zavar a füst, odébb megyek. Ha a másik toleráns, nem gyújt rá a jelenlétemben, de semmiképpen nem kötelezem rá.
2009. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Egyáltalán nem igaz amit itt előttem mondanak. Mi a franc jó abban hogy valaki füstöt szív be a tüdejébe, büdös az egész pofája és még fizet is érte.. Undoríti dolog a doháynzás nehogymár itt kampányolj mellette!

Nem tudom elképzelni hogy lehet megcsókolni valakit akinek bűzlik mindene a cigitől.. pfuj! Ha téged zavar a füst, akkor mondd meg neki. Ha ezt nem hajlandó figyelembe venni akkor meg érdemes elgodolkodnod hogy tényleg mellette akarod-e élni az életed..

2009. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

A második válaszolónak üzenném, hogy jó lenne már tudnia, hogy jogok ott kezdődnek, amikor más jogok nem sérülnek! Az egészséghez való jog jog (jogszabályokban törvényben lefektetett), mert fizetjük a tb-t, ha valaki megbetegszik, akkor a közösség pénzéből meg kell gyógyítani! Az egészséges élethez minden embernek joga van! A szenvedélyekhez nem kötődik jog, nincs sehol leírva, hogy joga van egy dohányosnak a cigarettájában levő 4000 káros anyaggal ( amely jó részét az orrunk nem érzékeli, de káros) károsítani a másik tüdejét és egészségét!!!

Nem kell annyira magát mentegetnie kedves második válaszoló, mert aztán kiderül, hogy a dohányosok magasról leszarják a környezetet, eldobálják a csikkeket, de mind közülük a cigarettájuk hamuját, rágyújtanak buszmegállókban, vagy gyerekkel az oldalukon, sorolhatnám.

Egyetlen dohányosnak sincs joga károsítani senkinek az egészségét! Az más kérdés, hogy a nemdohányzókban sokszor van annyi tolerancia, hogy elviseljék a másik rossz szokását. De ebből jogokat kreálni nevetséges dolog!!!

A kérdezőnek pedig azt javaslom, mivel ez szenvedélybetegség, tehát nem tud róla lemondani a párod egykönnyen, vagy beszéld rá, hogy azonnal tegye le, vagy keress másik pasit. Az nem járja, hogy te szenvedj a kapcsolatotok alatt. Sok embert ismerek akik leszoktak a párjuk kedvérért azonnal! Ha nem teszi meg érted, nem érdemel meg téged! Sok sikert! 23 ff

2009. ápr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Egyéni döntése, hogy dohányzik-e vagy nem, ebbe neked nincs beleszólásod. Vagy kompromisszumot köttök és melletted nem dohányzik, vagy vessetek véget a kapcsolatnak ha téged ennyire zavar. A jogsértés meg ott kezdődik mikor a 20 milliós mercinek szívom a kipufogófüstjét meg a vegyi gyárnak a klórgázát. Abba sem szólhat bele senki, akkor a dohányzásba se tegyétek legyetek szívesek... Köszönöm.
2009. ápr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de ezzekkela válaszokkal még nem jöttem rá hogy mit tegyek de pár dolgotfelhasználtam a válaszaitokbólés azt hiszem hogy pár dolgon már változtatott a barátom ... KÖSZIMINDNEKI
2009. ápr. 22. 12:51
 7/9 anonim válasza:
figyelj az ok h teged zavar a fust,tenyleg sokan nem birjak,de ahejett h magadert agodsz inkabb a pasid egeszsegere kene gondolnod...es ezt mond el neki,beszelgesetek a temarol,meg az is egy kulon dolog h o ra-e van szokva tenyleg a cigire,es semifelekepp sem tudja letenni,vagy csakh jacca a ,,valakit,, a tarsasagban. beszelgessetek rola,esetleg kerdezd meg h nem e lenne kedve ahoz h kozosen belekezdjetek vmi sportba,mozgasba,egeszseges eletbe stb. csakh ne varjatok meg h vmi baja legyen,mert komoj lehet (az en baratom 22 dohanyzik,es bizony nala mar jelentkeztek ,,bajok,,a cigi miatt :-( mi kozosen probalgatunk leszokni.)
2009. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
szoktasd rá a fűre... onnan meg egyenes az út a keményebb anyagok irányába
2010. jún. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mond neki h "vagy ő, vagy én"


vannak még bőven, akiknek te tetszel

2010. júl. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!