Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Átlagban hány év dohányzás...

Bazsii05 kérdése:

Átlagban hány év dohányzás szükséges ahhoz, hogy kialakuljon egy tüdőrák?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legújabb felmérések szerint (nem angol) egyéni egészségi állapottól függetlenül legkésőbb 7 év dohányzás után mindenkinél elkezdenek rákos sejtek termelődni. Hogy ebből kialakul-e rák és, hogy annak milyen lesz a kimenetele, az az ami az egyéntől fog függeni.
2011. okt. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem,de ez nem zárja ki azt sem,hogy elöbb alakuljon ki.
2011. okt. 31. 11:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
sosem lehet tudni. van olyan aki láncdohányos 60 éve és soha nem lesz rákos. de ez elenyészö.teljesen egyéni. söt akkor is lehetsz rákos ha csak passziv dohányos vagy.de az tuti hogy ha rákos vagy akkor az nagy szenvedés.nem értem mire jo. egy idö után már rothadt szag jön a tüdödböl és undoritoakat köhögsz...nem egy ilyet ismerek...én is cigiztem de nem sürün de mikor ezeket láttam meg éreztem hát el is ment "az étvágyam"
2011. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Változó, attól függ, hogy hajlamos vagy-e rá, milyen géneket örököltél. Szomszédom 34 évesen kapott tüdőrákot, csak 10 évet cigizett. A papám 78 éves, 15 éves kora óta napi 2 dobozt szív el, és a vérnyomásán kívül semmi baja nincsen. A világ legidősebb dohányosa ha jól emlékszem 103 éves volt.
2011. okt. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak egy tüdőrákod lesz, hanem ezernyi sejt indul rosszindulatú burjánzásba kedves barátom. Van aki úgy kap tüdőrákot, hogy életében nem gyújtott rá, van aki 93 éves korában a végelgyengülés vitte el és nem az, hogy 12 éves kora óta dohányzott....tehát ez hajlam kérdése.


22N

2011. nov. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálunk is volt egy öreg 90+ volt, de még cigizett. Nem a cigitől halt meg. De én azt hozzá tenném, hogy a régi dohány meg a mai közt szerintem nem sok azonosság van...
2018. febr. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!