Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért hiszi pár nemdohányzó...

Miért hiszi pár nemdohányzó hogy az ő jogaikat mások jogainak sértésével lehet fenttartani?

Figyelt kérdés
Minek tulajdoníthatóak a gyenge kérdésekre adott még gyengébb fröcsögő válaszok? :D
2008. márc. 18. 16:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

:D

én koca dohányos vagyok és ott morgok a dohányzásért ahol tilos és még is megteszik.

de pl tavaly régi barátaimmal találkoztam(már kb 3 éve nem jöttünk össze) és egy kerthelyiségben ültünk, az egyik csak terhes volt, én rágyújtottam, de messze is ültem, meg direkt figyletem hogy másmerre fújam, fogjam a cigit. egyszer jött egy szellö és megcsapta az orrát a szag és azt mondta "megakarod ölni a babám?" , na akkor nagyon kiakadtam.

2008. márc. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

sokat ingáztam anno pest és miskolc között vonaton. Mindíg dohányzó kocsiban, vagy fülkében ületem. Nekem az agyam durrant el, amikor (és ez rendszeresen előfordult) rágyujtottam a dohányzó fülkében és erre le lettem baszva, hogy mit képzelek, mert ők nem dohányoznak, de csak itt volt hely. A másik kedvencem, amikor szintén tele az egész vonat, de a dohányzó fülkében még van hely. Anyuka kicsi gyerekével beül. (már ez is cinkes, de oké, hosszú az út) Megyek ki dohányozni a peronra, mert azért mégiscsak, erre a kalauz közli velem, hogy ha rágyujtok, akkor meg leszek bírságolva, mert ott nem szabad, csak a fülkében.

Egy pár ilyen után azért az embernek elszáll az agya, és egy idő után már csak azt fogja nézni, hogy tilos-e és ha nem, akkor rágyujt.

Amikor azt kezdik el hangoztatni, hogy a nemdohányzók érdeke így, meg úgy, akkor egy idő után azért van egy olyan érzése az embernek, hogy ő nem is ember, ha dohányzik. És elöbb utóbb el is kezd állatként viselkedni.

A tolerancia csak akkor tolerancia, ha kétirányú. Ha én legyek tekintettel a nemdohányzókra, akkor legyenek ők is tekinetettel rám. pl. ne kelljen egy cigi miatt a harmadik emeletről kimászni az utcára, a szakadó esőbe ha rá akarok gyujtani. Kollégista voltam, amikor bejött ez a nagy dohányzásellenes kampány törvénnyel együtt. A reggeli első cigit (ami elvileg kévé melletti még pizsmában csipás szemekkel) a kollégium elött kellett elszívni, mert bent nem volt kijelölve dohányzó hely. Ha mi csak ennyi emberséget kapunk, akkor mire fel várnak tőlünk mást?

2008. márc. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
Én nem dohányzom,de nem is vagyok kiakadva a dohányosokra. Azt viszont tartsuk szem előtt,hogy a dohányosok azok,akik káros szenvedéllyel élnek, és nem csak magukra nézve,hanem a környezetükre is. Engem pl. az szokott idegesíteni ha valaki rágyújt úgy mellettem,hogy ott van még egy csomó hely. Elfogadom,h tönkre cseszi magát, és,hogy 1 percen belül tiszta bűz lesz a ruhája,meg mindene, de könyörgöm engem ne keverjen már bele. Persze, arrébb állok, de mivel ő az egészségkárosító forrás, az ő feladata lenne. A másik, de ezen marha jót röhögök, hogy a kollégáim alig várják az órák közti szünetet, hogy mehessenek dohányozni, nem számít, hogy szarrá fagynak, szakad az eső, havazik. Nagyon szánalmas...
2008. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem dohányzom és a "normális" dohányosokkal nincs is bajom, de azt utálom mikor a pofámba fújják a füstöt és még egy picit sem suhan át az agyukon, hogy esetleg másfelé fújják, én az ilyenektől akadok ki.

Ez durva példa lesz, de szerintem te se szeretnéd, hogy mondjuk a drogosok veled is drogot itassanak. Szóval tőlem károsíthatja magát mindenki, de kicsit legyen körültekintő.

JA és az is bosszantó, hogy van kijelőlve dohányzó, meg nem dohányzó helyiség a szórakozó helyeken, de a füst úgyis átszáll, szóval tökmindegy.

És az a alapvető probléma, amit meg ti (dohányosok) nem értetek meg, hogy aki nem dohányzik, annak fertelmes a dohányfüst, szinte hányingerkeltő és ezért reagálhatnak rá hevesen egyesek.

2008. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Azt próbáljátok átérezni, amivel egy dohányos szembesül. Gyakorlatilag üldözik. Büntető adó van a cigerettán, egy csomó helyről kizárják, büntetéssel fenyegetik, mehet ki az essőbe, a hidegbe, rányomják az elrettentőnek szánt, valójában nevetséges feliratokat a cigire, a vonatok nagy részén nincs dohányzó szakasz stb.


Dolgozam egy irodában, ahol mind a hatan dohányoztunk. Kint az épület elött. Mert munkavégzés helyén törvényileg tilos dohányozni. Ha bent dohányoztunk volna, akkor büntetést kellet volna fizetnünk. Pedig nem járt be más, csak mi. Még egy kézbesítő sem.


Abban a pillanatban, hogy törvénnyel kezte üldözni a társadalom a dohányosokat, elveszítette azon jogát, hogy a belátásukat kérje. Ha büntetés jár azért, ha bizonyos helyeken dohányzok, akkor más helyeken szabad dohányoznom. Ennyi. Tetszik, nem tetszik, ezek után ahol szabad, ott dohányozni fogunk. Erre gondolni kellett volna. Nem tettétek, így jártatok. A nagyeszű törvényalkotók csak azt nézték, a nemdogányzókkal mi van. Arra meg nem gondoltak, hogy a dohányzókkal mi lesz. Akkor mi mért gondolnánk rátok?


Persze majd tovább szigorodik a rendszer. Egyre több helyen lesz tilos. Talán a számunk is csökkenni fog. Főleg mert egyre drágább is lesz. De ennek az is következménye lesz, hogy ahol meg lehet, ott egyre jobban fognak. És nem a puszta kellős közepén lesznek ezek a helyek, hanem ott ahol éltek, ahol dolgztok, és nem mindíg fogjátok tudni elkerülni őket...

2008. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Azt azért szögezzük le hogy soha egyetlen vizsgálat sem bizonyította hogy a passzív dohányzásnak bármilyen hatása lenne!Ez tény!

A lábszag is büdös meg a végbélgáz, sőt utobbi nagymennyiségben fulladásos halált is tudna okozni, mégsem üldözik.A terhes nők vígan begyalogolnak a legnagyobb szmog kellős közepébe miközben a dohányfüstöt meg nem tolerálják.Ez az egész dolog kb. 2 éve kezdödött hirtelen nagyon tudatossak lettek.Régen még a moziban is lehetett dohányozni.

Itt olvastam hogy valakinek az nem tetszik hogy a ház alatti bolt elött dohányoznak, azért álljon már meg a menet, van egyfajta toleráció ami nyilván egyirányú.Ha én nem gyújtok rá ott ahol nem szabad akkor a többi élettérben engem ne probáljon senki korlátozni.Engem zavar a csíkos ing és fejfájást okoz, másoknál is van ilyen panasz akkor tiltsuk ki a csíkos ingeseket meg korlátozzuk, nem érdekelnek a jogaik sem, ez egy örület.

2008. márc. 19. 07:55
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Igzad van. Nem kötelező csíkos inget viselni. Én nagyon toleráns fajta vagyok. De a dohányosok úgy állítják be, mintha nekik kötelező lenne dohányozni, és szemét nemdohányosok üldözik őket ezért. Pedig épp azért macerás, drága és mittudomén, mert akkor talán egyre kevesebb ember dohányozna. Aki úgy érzi, hogy jogai sérülnek, csináljon egy életmódváltást. És utána nemdohányzóként a sok macerától megszabadulva, boldogan élhetné az életét.
2008. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem-nem.Mikor én elfogadom hogy nem gyujtopk rá mert ott zavarja az embert akkor fogadják el azt hogy nekem is kell élettér.Csehországban újra megbuktatták a törvényt hogy vendéglátóhelyen ne lehesen dohányozni.Ott nem hülyék, itt még igen.
2008. márc. 20. 11:48
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kell tudomásul venni a dohányzás szenvedélybetegség!Igazából aki rászokott nehezen szabadul meg tőle,általában a harmadik nekifutáskor sikerül ,de az se biztos.Nehezebb dolog mint a drogról való leszokás ,persze nem fizikailag értem hanem lelkileg.Szóval aki dohányos az azért mert a kocsmeszba nem gyújthat rá nem fog leszokni majd szívja előtte.Egyébként valamilyen szinten az emberi jogok megsértése,hogy sehol nem lehet majd rágyújtani .Az éttermek majd szépen tönkre mennek hiába mondják,hogy olaszországban 2-3 év alatt visszaállt a régi forgalom egy magyar vállalkozó nem tud ennyit tolerálni,minuszba dolgozni.Én biztos nem megyek étterembe,hogy aztán kaja után ne tudjak füstölni egyet.A csehek csinálják jól csak ebéd időben tilos a dohányzás az éttermeikben. Azt nem értem mért nem volt jó a külön dohányzó és nem dohányzó rész?
2008. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%

"Azt azért szögezzük le hogy soha egyetlen vizsgálat sem bizonyította hogy a passzív dohányzásnak bármilyen hatása lenne!Ez tény!"

NEM!

A passzív dohányzás NÉGYSZER károsabb, mint az aktív!!!

Ugyanis a cigaretta nagyjából rendesen ég, ha szívod - és rosszul ég (sok kátránnyal, mérgező anyaggal) amikor csak füstölög. Egerekkel végeztek kísérletet: igen látványos volt! Amelyik a passzív füstöt kapta, hullott, mint a légy! Az aktívak sokkal tovább bírták...

egyébként a dohányosok jogai és a nemdohányzók jogai nem ugyanazok. A dohányos károsít - a nemdohányzótól max. gutaütést kapsz, hogy ott üldögél, és nem gyújthatsz rá. Úgyhogy szerintem inkább bírd ki... már, ha jó érzésű ember vagy.

2008. ápr. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!