Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Naponta 2-3 szál cigi mennyi...

Naponta 2-3 szál cigi mennyi ártalmas úgy ha nem tüdőzöm le?

Figyelt kérdés

Csak a kérdésre szeretnék értelmes válaszokat.

Nem kell ellen kampányt indítani a dohányzás ellen, és arra sem vagyok kíváncsi hogy: minek cigizel ha nem tüdőzöd le. stb.

Köszönöm 16/L


2011. nov. 12. 14:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Kisebb a kockázata a tüdőráknak, de nagyobb a szájráknak. Összességében nem vagy vele előrébb.

Az hogy mennyi a kockázata... Magyarországon a dohányosok jelentős része (több mint a fele) tüdőrákban hal meg. Tehát 50% fölött van az esély, ami nagyon magas, neked kell mérlegelned, hogy megér-e ennyit az a pár szál cigi.

2011. nov. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm. próbálok leszokni, úgy hogy egyre jobban csökkentem a napi adagot. remélem sikerül:)
2011. nov. 12. 14:16
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy tudom, hogy szájrákot hamarabb kap az ember
2011. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
igen azt énis hallottam. azt hiszem a szájrák 3, a tüdőrák pedig 7 év alatt alakul ki. vagy e körül:)
2011. nov. 12. 14:30
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ennek így semmi értelme. Ez csak divat cigizés.
2011. nov. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés egy vicc.

Ez csak egy divatdohányos tini p!csa, aki cigizik kb két hete aztán adja a jelenetet hogy jaj de le kéne szokni de nem tud.

Egy igazi függő dohányos nem ír ki ilyen kérdést...

2011. nov. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy leszokni, ha le se tüdőzöd? a leszokást a nikotin váltja ki, ami csak a tüdőzéssel kerül a szervezetedbe. Ez így divatcigizés, kocázás, ami nem baj, ha nem akarnál többet belelátni. Viszont így szánalmas...
2011. nov. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A nikotin a nyálkahártyán kereszültül is eléri a hatását, de ez a kérdés akkor is csak egy vicc:D:D szánalmas vagy:D igaza van az egyik engem megelőző válaszolónak:D 2 hete cigizel aztán hogy még vagányabb legyél a telepi tróger suttyó haverjaid közt, aki közül a felének an evét se tudod, fel dobod a témát hogy le kéne szokni, hogy aztán eljátszhasd hogy neked mennyire nagy nikotin elvonási tüneteid vannak, és te nem bírsz leszokni. Vgy ha mégis hogy te mekkora kiráyl vagyD:D:D
2011. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
direkt írtam hogy az ilyen fajta válaszokra nem vagyok kíváncsi. örülök, hogy azért legalább pár embernek eljutott a tudatáig...
2011. nov. 13. 17:56
 10/18 A kérdező kommentje:

egy szóval sem mondtam, hogy függő vagyok, és azt sem hogy olyan nagyon hiányzik ha nem cigizek egy nap. egyszerűen maga a rutin hiányzik.

a nyálkahártyán keresztül is felszívódik a nikotin, és ugyan azt a hatást váltja ki mintha letüdőzném, csak lassabban alakul ki a függőség.

arra voltam kíváncsi, hogy kevésbé káros-e ha nem tüdőzöm le. ennyi

2011. nov. 13. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!