Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Igaz az, hogy ha valaki...

Igaz az, hogy ha valaki leszokik a dohányzásról az felszed pár kilót?

Figyelt kérdés
Már 8 napja nem gyújtottam rá. Szeretnék végleg leszokni. Viszont ismerőseim azzal ijesztgetnek, hogy aki leszokik, az előbb-utóbb meghízik. Ven ennek valami valóságalapja?
2011. nov. 20. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
A cigi valamelyest csökkenti az étvágyad, ha odafigyelsz, hogy ne egyél többet helyette, akkor nem lesz bajod. De ha elkezdesz utána zabálni mint a disznó, akkor igen, szedhetsz fel némi zsírt
2011. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a saját tapasztalatomat tudom neked megírni.

15 év komoly dohányzás után szoktam le(napi 1-2 doboz elment)

Lassan 10 éve nem dohányzom,és bizony az elején amikor abbahagytam híztam jó pár kilót..

Talán azért igaz hogy aki leszokik az hízni fog,mert maga a dohányzás nemcsak étvágycsökkentő,hanem egy cselekvés..A dohányzással járó cselekvést pótolni fogod..Ilyenkor jön a szotyi,tökmag evés,vagy a ropi kajálása..Valamit eszel a cigizés helyet..A szokás miatt..De ez nem jelenti azt hogy mindenki aki leszokik elhízik..Vannak akik szerencsések..

2011. nov. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az az alapja,hogy aki leszokófélben van,az pótcselekvésként hamarabb rágcsál. Kekszet,nápolyit,csokit,cukrot,Na ez hízlal.
2011. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A fentieken túl:

A szervezetnek nem kell annyi energiát fordítania a méregtelenítésre, "ráér" a bevitt kalóriák eltárolásával foglalkozni. De állítólag az így felszedett kilókat szinte észrevétlenül (jó néhány hónap, esetleg egy év után) a szervezet ugyanígy le is adja, amennyiben a rendszeres, normális étkezésre odafigyelsz.


Figyelj oda, hogy ha el kezdel leszokni a cigiről, a táplálkozási szokásaid legyenek megfelelőek ahhoz, hogy többlet kal. és többlet ch ne legyen benne, az eddigieknél mozogj, sportolj többet, és akkor lehet, hogy nem hízol, hanem inkább fogysz is.

2011. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer abbahagytam 3 hónapig! én többet kávéztam helyette! :D:D Komolyan nem rágcsáltam, semmi szotyi, vagy ilyesmi, meg enni sem ettem többet, viszont napi 2 kávé helyett napi 5
2011. nov. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. nov. 20. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:
csak az hízik aki pótcselekvésként is eszik
2011. nov. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Kb. fél éve nem cigizek, eddig 10 kilónál járok pluszban. De inkább legyek husis, mint haljak meg a füstölő rúd miatt.

Elég baj, ha olyan ismerőseid vannak, akik nem szívesen látnának kövéren. Nem is kövéren mert drasztikusan meghízni remélhetőleg nem fogsz. Inkább pár kiló, mint egy tüdőrák. Onnan már nincs visszaút. Lefogyni pedig bármikor letudsz. Én is most kezdek neki, mert már úgy érzem a cigitől megszabadultam. Pontosabban tudom, hogy megszabadultam.

Én soha többet nem gyújtok rá, és nem érdekelne ki mit mond. Főleg ha néhány kilóval ijesztgetnek. Ők nem is a barátaid. Ha azok lennének TE és az EGÉSZSÉGED fontosabb lenne.

2011. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!