Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy tudnám véglegesen letenni...

Hogy tudnám véglegesen letenni a cigarettát? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves vgyok, 4 és fél éve dohányzom, mára már elég erősen, napi fél, de sokszor egy doboz is elmegy. Szeretném letenni, mert elsősorban piszkosan drága lett a cigaretta ára, másrészről elég gyengén bírja a szervezetem is az erős cigarettát, már most szoktam tőle köhögni, a tüdőm se bírja, futáskor, edzésen hamar kifulladok, nyomja a tüdőm a cigi, ennek ellenére mégis jólesik rágyújtani sajnos.

Szeretném véglegesen letenni, és inkább komolyan foglalkozni a sporttal, a konditeremmel, de mivel alapból egy kicsit ideges természet tudok lenni, olyankor rágyújtok, csak hogy ne kiabáljak itthon a barátnőmmel, vagy az ismerősökkel. Félek, hogy nem tudnám akkor megállni. Mit tanácsoltok, hogy tegyem le? Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. nov. 23. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden az agyban dől el! Valaki egyszer azt mondta nekem (nem dohányzom egyébként), hogy a cigiről leszokni nem lehet, csak abbahagyni..

Szívd el az utolsót képletesen és legyen akaraterőd a továbbiakhoz. Ha indulatos vagy rágcsálj olajos magvakat, nagyon jók az idegrendszernek és az egész szervezetednek.

Csodamódszer nincs, csak te magad!

2011. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
én úgy szoktam le,hogy a napi 40 szálat,először 39-re vettem,majd később 38-ra,és így tovább,amikor elértem a napi 3-hoz,akkor az meg már nem érdekelt,azt abbahagytam az egészet,azóta sem gyújtottam rá
2011. nov. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Én egyik napról a másikra szoktam le. /napi 15-20 szálat szívtam/. Leszokís alatt folyton szotyiztam, és kerültem a cigisek tárasaságát. Kb. 2 hétig volt rossz, és azóta sem cigizek, de szeretem ha mellettem cigiznek, és érzem füstött. Ennek már 6 éve. Azért szoktam le, mert valami szúrás félét éreztem a hátamban, és édesapám tüdőrákban halt meg, és ő is a hátát fájdította. El is mentem dokihoz, kiderült, csak egy idegszál volt becsípődve a lapockám alatt, de akkor már nem cigiztem, így happy end lett az egész. :-)
2011. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

hát ez igy van linkelhetnék nagyon durva cigi ellenes oldalakat de gondolom te is tisztában vagy vele hogy káros egy ismerősömet nemrég temettük tüdőrák miatt:( sok dolog van de igazából csak te tudsz róla leszokni csak a te agyadban kell ezt legyőzni!

amugy én is cigiztem de letettem!le lehet ha igazán akarod undorodj meg tőle tök jó érzés lesz amikor végre nem bűzlik a szád a cigitől és a ruhák illatosak nem pedig büdős bagó szagúak újra normálisan tudsz levegőt venni,erősnek érzed magad az agyad is megváltozik valahogy jobb kedvű leszel a hangod is kellemesebb lesz rengeteg dolog van amitől kedvet kaphatsz hogy le tedd!

Lépj tovább a tűdőrák ne legyen cél inkább a futásod a fogyókúrád és az egészséged!még ma hagyd abba és ne foglalkozz senkivel ne gondolj a cigire a megszokásra csak akard a finom,tiszta illatokat!idővel meglátod milyen jó nélküle és milyen erős is vagy!

2011. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
én is azért tudtam letenni mert nagyon erős fulladás jött rám nem kaptam levegőt baromi erős hányingerem volt már minden nap tönkre tette a gyomromat a cigi és annak tudtam be a nehézlégzést hogy nem gyújtottam rá napok hetek óta azt hittem igy tisztul a tüdőm azóta jobb és azóta sem volt a számban annyira rossz volt mikor fulladoztam...
2011. nov. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Elmondom, hogy én hogyan szoktam le, lehet hogy segít valakinek. Nikotinos rágót szedtem az első két-három hétben, hogy csillapodjon a vágy. Ez persze kevés volt még a sikerhez. A rágó nem csodaszer, csak eszköz.

Amikor rám jött a cigizhetnék, ezt mondogttam magamban:

"Amikor elhatároztam hogy leszokom, akkor tudtam hogy nehéz lesz, de megéri!"

Ha otthon voltam, akkor lenyomtam 20 fekvőt. Ez hatásosan csökkenti a vágyat.

Kaja és szex után a legnehezebb, de a mantra segít.

Gondolj pozitív dolgokra:

- 40 évesen még meglesznek a fogaim

- nem leszek ennyire sápadt

- sok pénzt takarítok meg

- nem egy állat vagyok, akit az ösztönei vezérelnek

- életem minősége is javul

- olyan szaglásom lesz mit régen(a lányok is illatosabbak :)


Büdös bagósok, húzzátok fel a gatyátokat és szokjatok le még ma!

2011. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de még várom a továbbiakat is! :)

Természetesen tudom, milyen káros, láttam már felvételeket dohányos emberek tüdejéről, és bőven hallottam róla, hogy milyen is a dohányzás következtében meghalni...szóval ezért is szeretném letenni, meg persze hogy javítani akarok az életminőségemen:)

2011. nov. 23. 18:35
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Én napi 2 dobozzal szívtam 20 éven át. Egyik este, mikor este 6 óra körül elfogyott a második doboz is, elhatároztam, hogy le fogok szokni. Többet nem gyújtottam rá. Csak így lehet. Első 5 nap szigorú volt, utána könnyű. Sokkal könnyebb leszokni, mint gondoltam. Ne helyettesítsd semmivel (kaja, szotyi, pia stb.)
2011. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

és ráncos sem leszel idő előtt, elég megnézni egy dohányos és egy nem dohányzó nőt hát 10 év simán lehet köztük fúj csúnya,gáz,ciki,égőőőőő a cigi!!!

gondolj arra hogy amikor ott a kezedben hogy lenéznek miatta szerintem égő ha egy 20-on éves lány cigivel a kezében menőzik mert azt nem hiszem el hogy annyira kívánja baromság menőzés semmi más én már nem tudom sajnálni az ilyet csak szánalmat érzek már dühöt sem haragot sem egyszerűen csak pfáááááj undorító szívd ha kell az a szar és majd a kórházban a halálos ágyadan imádkozhatsz az egészségedért amikor egyedül leszel....mert akkor egyedül marad az ember ha beteg magának kell megvívnia akkor már cseszheti azokat az éveket amiket elfüstölt,az hogy valaki saját magát tudatosan mérgezze szép lassan kinyírja FÚJ!

kálmos gyökér rágycsálása segíthet illetve még teaként is lehet inni nagyon szar de ha igazi dohányos vagy akkor kell valami ami elveszi a kedvedet és hányingert csinál amitől majd nem bírsz ránézni a cigire vagy ha mégis rágyújtanál össze hányod magad!

2011. nov. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én négy hónapja vagyok tiszta. :D

Ha a pénz miatt akarod letenni, akkor azt kell mondjam, hogy nem fog menni. HA igazán akarod, és tényleg elszánod magad, akkor igen.

Én minden nap úgy kelek fel, hogy ezt a napot bírjam ki! Szerintem ez rosszabb, mint az alkoholizmusból kigyógyulni, legalábbis több akaraterőt igényel (valahol olvastam is erről). Így nem azt mondom, hogy leszoktam, vagy nem cigizek, mert olyan nincs. Sok ismerősöm 10(!) év után szokott vissza egyik napról a másikra.

Stresszhelyzet mindig akad, de azt máshogy is le lehet reagálni, nem csak egy bagóval. Én az elején e-cigit használtam, a napi dobozt az e-cigi segítségével napi 3 szálra csökkentettem, majd 2 hét múlva már csak e-cigit szívtam, és rá egy hétre már azt sem. Eldöntöttem, hogy nincs értelme húzni a dolgot, kész, vége, nincs több bagó. Azóta összegyűlt egy kisebb vagyon, amit eddig ugye elfüstöltem, nos ebből meglepem magam egy jó biciklivel. :) Én azt tudom tanácsolni, hogy tűzz ki célt magad elé, és légy büszke majd minden füstmentes napra! és ha esetleg rágyújtanál, ne add fel, hogy úgy sem sikerül, onnan folytasd tovább! Sok sikert, és kitartást! Nem lesz könnyű, de magadért, és a szeretteidért megéri! ;) Ja, és ha érdekel, ajánlom ezt az oldalt: [link]

2011. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!