Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a tubák hatása? Illetve mi...

Mi a tubák hatása? Illetve mi értelme van csinálni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges, de egyik ismerősöm napi szinten többször is tolja. Gyakran szipog is. De elvileg légút tisztító, hogy ebben mi az igazság, az már más kérdés. Én meg cigizek.
2012. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Értelme annyi van, mint a dohányzásnak általában, így is nikotint kap a szervezete. Elég undorító szokás szerintem :D a cigizést is annak tartom, de mégis, képzeljünk el 2üzletembert, mindkettő öltönyben, az egyik cigizik, a másik meg szippantja fel az orrába a port a kezéről :D szóval ez még a ciginél is hülyébben néz ki:) Annyiból más még mint a cigi, hogy itt a nyálkahártya hamarabb lesz rákos mint a tüdő, de ugyanúgy egészségtelen
2012. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehát gyakorlatilag egészségtelenebb, mint a dohányzás?

Azt hallottam én is, hogy légúttisztító, de igazából arra voltam kíváncsi, hogy érzi magát az ember tőle... Egyik ismerősöm szédül tőle. Szóval így gondoltam

2012. jan. 16. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:

mármint? A tubák is dohányzás :D de ha arra gondolsz, hogy egészségtelenebb-e mint a cigi, az jó kérdés. nyilván kevesebben halnak bele, mert kevésbé népszerű, mint a cigi. Szerintem nem egészségtelenebb amúgy, de volt olyan ismerősöm, aki azt mondta, hogy óóhát ez nem füstöl, ez nem káros. De még a dohánylevél rágása (bagórágás), az is nagyon durva betegségeket csinál, csak máshol támad. Ez szerintem a légutakat, és a nyálkahártyát támadja meg először.

Egyébként a hatása szerintem a cigiéhez hasonlít, szóval lehet hogy valóban szédül tőle.

2012. jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
93%
Az az értelme, hogy olyan helyen is lehet nikotinhoz jutni, ahol tilos a dohányzás.
2012. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Semmi de semmi értelme nincsen. Persze nikotinhoz jut a szervezet de annyira kis mennyiségben hogy egy dohányosnak aki rendszeresen cigizik az semmit nem érez belőle. Mi a suliba 2 havonta egyszer kétszer csináljuk buliból. De óvatosan mert sajnos rá lehet szokni. Érzés tőle: Folyik a barna trutyi az orrodból ami egy 10 percig folyton folyik ráadásul bekönnyezel ömlik a könny a szemedből, ráadásul ami nálam van hacsak az egyik orrlyukamba szippantom ugy begyullad a szemem mint a hétszentség. Tehát semmi értelme!
2012. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első kérdés: tönkreteszi az orrnyálkahártyádat.

Második: semmi.

2012. jan. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kicsit elszédülsz tőle, jó érzés. Mellesleg az orrnyálkahártya 30 naponta cserélődik, szóval ha nem naponta tubákolsz nem marad neki nyoma. Nekem június óta ugyanaz a tubákom van mert bulikban, piásan jó kicsit feltolni orrba és beszédülni. :D
2012. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!