Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Menyire van értelme az emberek...

Menyire van értelme az embereknek megtiltani a dohányzást?

Figyelt kérdés

Aki nem gyújt rá, az idővel agresszív és depressziós lesz. Mert hiányzik neki a cigi. De elveszik előle. (Mint egy kisgyerek elől a játékot, és direkt nem adják oda neki.)


Van egy ismerősöm, aki leszokott, és azóta depressziós. Szerintem azért, mert hiányzik neki a cigi.


Írjatok minél többen, mert ezt még fel is lehet a kormány ellen használni, az emberkínzó tevékenységük ellen.


2012. febr. 13. 22:31
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Mert hiába szokik le valaki a cigiről, drogról, italról, mindig hiányozni fog neki. Ez olyan, mint amikor szakítasz a szerelmeddel, esetleg meghal egyik családtagod. Mindig hiányozni fog, mert az "életed része" volt.


Vagy, mint amikor megműtenek valakit, az már sosem lesz a régi.

2012. febr. 13. 22:39
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom a leszokás alatt mit értesz, az igazi leszokás az egy év dohánymentesség után indul, egy éven belül csak tart a leszokás felé, de még bármikor visszaeshet.


Am nem értem a logikát, csomó jövedéki adótól fosztja meg magát a kormány plusz borsodba is kevesebb lesz a meló a dohányföldeken.

2012. febr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Am nem értem a logikát, csomó jövedéki adótól fosztja meg magát a kormány plusz borsodba is kevesebb lesz a meló a dohányföldeken.


Direkt az a céljuk. A Nokiától is elküldtek 2400 embert. (Ezért nem megyek én soha gyárba dolgozni), hogy 2 hét múlva elbocsájtsanak 300 embert?

2012. febr. 13. 22:56
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Nekem az a véleményem, hogy ha cigizni akar hagy cigizzen a dohányos. Az ő élete, azt csinál vele amit akar, mínusz 10-20 év neki nem számít, OKÉ. De az, hogy a környezetében is szívni kell a füstöt, na az már felháborító. Úgyhogy nagyon örülök annak, hogy nem lehet cigizni szórakozóhelyek területén (bent), meg sok egyéb más helyen sem.
2012. febr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nekem az a véleményem, hogy ha cigizni akar hagy cigizzen a dohányos. Az ő élete, azt csinál vele amit akar, mínusz 10-20 év neki nem számít, OKÉ.


Nekem ez egy kicsit Nelson Mandela-s ügynek bizonyul. Mint régen a négerek. Tűrték a rabszolgaságot, míg nem jött egy felszabadító, és fellázadtak.

Most is így van: Eddig csak tűrték a nemdohányzók a dohányosokat, míg nem jött az EU törvény, és itt a csattanás. Most már a dohányosok ellen is vannak lázadók.

2012. febr. 13. 23:56
 6/20 anonim ***** válasza:

"Eddig csak tűrték a nemdohányzók a dohányosokat, míg nem jött az EU törvény, és itt a csattanás"


Az átlag ember sajnos nem tud törvényeket kreálni és betartatni. Erre jók azok akik képviselnek minket ott fent valahol...

2012. febr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

a felsorolt narkotikumokról nem lehet leszokni, csak nem használni, vagy élni vele...az emberben élete végéig bennemarad a vágy a cigi, stb élvezete iránt, csak erős akarata nem engedi... a gyengébb jellem nem tud leszokni soha...

a kommentjeidből itélve most is be vagy tépve?...

2012. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Már arra is gondoltam, hogy (rendes)dohányt kellene a kertben termeszteni. (Tehát nem drog). Ez legális lenne? Vagy megjelennének a rendőrök emiatt? Pláne, ha a szomszéd észrevenné.
2012. febr. 14. 15:33
 9/20 anonim ***** válasza:

Leszoktam a cigiről,és nem vagyok depressziós,nem is hiányzik,sőt élvezem a friss levegőt,és hogy napról napra tágul a tüdőm,és energiával töltődöm fel általa.

Maximum aki le sem akar szokni,csak erőlteti a nemdohányzást lesz depressziós,mert olyan dolgot folytat ami önmagával ellentétben van.Viszont aki kicsit is észreveszi a dolog pozitív oldalát,az nem lesz depis.

És a depresszió sem összekeverendő az ideiglenes elvonási tünetekkel,mert az minden leszokni szándékozónál jelentkezik.

2012. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Maximum aki le sem akar szokni,csak erőlteti a nemdohányzást lesz depressziós,mert olyan dolgot folytat ami önmagával ellentétben van.Viszont aki kicsit is észreveszi a dolog pozitív oldalát,az nem lesz depis.


Épp ezt akarja elérni a kormány. Hogy elveszi a dohányt az emberektől, mint gyerek elől a játékot. És én pont ezért nem szokok le, mert amit csinálnak, az kínzás és megalázás. Régen a dohányzás magánügy volt, ma már rejtőzködni kell, hogy a mostani AVH el ne kapjon.

2012. febr. 14. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!