Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek ha egész életemben...

Szerintetek ha egész életemben egyetlen egy doboz cigarettát (2-3 naponta egy szál) elfüstölök akkor lehet bajom? Pls normális válaszokat

Figyelt kérdés
Kizárólag 2-3 naponta EGY szál, persze azt tudom hogy nem egészséges de azon kívüli problémák (kék pall mall)
2012. febr. 21. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Úgysem ez lesz :) vagy elszívod az első szálat és egy életre megutálod mert annyira köhögsz meg xar íze lesz, vagy pedig megszereted és aztán napi 1 doboz is lesz abból!

szóval igen, káros az egészségre, ha ennyire félted az egészséged akkor ne szívd, ha nem szereted akkor se

én egyébként dohányzom, napi 4-5 szál (néha csak 1 de néha 9-10) de napi 4-5 az átlag

2012. febr. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2-3 naponta egy szál az nem egy doboz az egész életedre kivetítve, és igen, 2-3 naponta dohányozni is dohányzás, ugyanazok vonatkoznak rád, mint a láncdohányosokra, csak nyilván arra, aki többet dohányzik hatványozottan vonatkozik.
2012. febr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Más egy nap alatt szív el egy dobozzal, szóval ettől nem hinném, hogy nagyobb bajod lenne. De ha eddig nem dohányoztál, akkor minek???
2012. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szükségem van rá...de nem fogok raszokni mert eleg eros vok ahhoz h letegyem es ezt nem csak gondolom :) és pl most itt rákra gondolok. Az nemlesz egy doboztol ugye? (:
2012. febr. 21. 22:05
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

de én nem értem

elszívsz egy cigit. pár óra múlva az agyad jelezni fogja, hogy fogy a nikotin a szervezetedből, szívj még egy cigit. de te erős vagy, ellenállsz az elvonási tüneteknek. az elvonási tünetek elmúlnak tegyük fel 2nap alatt, aztán 3. napon kezded az egészet elölről?

mi értelme van szenvedned vele folyamatosan? Egyrészt, úgyis rá fogsz szokni, másrészt minek kezded el?

2012. febr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
1 doboztól semmi bajod nem lesz. Én eddig kb 1200 doboz cigit szívtam el és nincs semmi bajom. A mamám 50 éve dohányzik, napi 2 doboz és még neki sincs semmi baja:) Amúgy én is azt mondtam, hogy én erős vagyok, úgysem szokok rá.. aztán mégis.
2012. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Szükségem van rá...de nem fogok raszokni mert eleg eros vok ahhoz h letegyem"


Ha szükséged van rá, akkor mégsem vagy elég erős. Ezt nevezik lelki függőségnek és te máris az vagy. A fizikai függőség csak később alakul ki. Rá fogsz szokni. Egyébként egy doboztól nem lenne semmi bajod, de ez úgysem lesz elég.

2012. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2-3 naponta egy szál? Nem értem, hogy milyen relációban KELL 2-3 naponta egy szál cigit elszívni... Ha érdekel, ez is pont egy szállal több, mint amennyire a tüdődnek szüksége van. Minden tüdőbe jutó felesleges, karcinogén anyag növeli a tüdőrák kockázatát. Jelenleg nem tudni, hogy maga a dohányzás, vagy pedig a dohányzás által meggyengített sejtekbe jutó ismeretlen mikrobák okozzák-e a rákot, de nem érdemes feleslegesen kockáztatni.
2012. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem érdemes elkezdeni... Mert ahogy előttem többen is írták itt nem fogsz megállni, utána meg kegyetlen nehéz lesz abba hagyni. Én már többször hosszabb-rövidebb időre abba hagytam, de valamiért mindig újra kezdtem... Tüdőrákot meg cigi nélkül is lehet kapni (igaz cigivel esélyesebb).
2012. febr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Rágyújtottál?

Milyen volt?

Rászoktál?

2012. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!