Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ti egyetértetek azzal hogy...

Ti egyetértetek azzal hogy betiltsák a dohányzást?

Figyelt kérdés

2012. márc. 2. 13:30
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
28%
Igen, sok az idióta függő ember.
2012. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
65%

És az ő függőségük miért zavar téged?


Nem. Korlátozzák bizonyos helyeken, ezt meg is tették, hozzáteszem helyesen. De az, hogy én otthon a saját lakásomban/kertemben pöfékelek vagy sem, az legyen az én dolgom.

2012. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
40%
Hát igen a saját házába pöfékeljen ahogy akar, de én utálom mikor utcán is az ő büdös bagójukat kell szagolgatnom, meg a csikkjeiket meg köpködéseiket kerülgetni.
2012. márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
51%

Igen.

Örültem neki, hogy betiltották a megállókban a bagózást. Nem sokáig örültem. Jövök ki az aluljáróból, és pofánb*sz a szag. 30-40 ember bagózik közvetlenül a lépcső tetején, száll a füst a pofámba. Hazaérek a panelba, belépek az ajtón, ismét pofánb*sz a szag. A k*rva alsó szomszédom bagózik, és jön felfelé töményen a büdös. Passzív dohányos vagyok a saját lakásomban b*zmeg!

Igen, tiltsák be a dohányt.

2012. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
47%

Második:

"És az ő függőségük miért zavar téged?"

Azért, mert:

1. Ugyanazt a bolygót mérgezik, ahol én is élek. (Gyakorlatilag olyan dolog a dohányzás, mintha odasz*rnának az asztalra, ahonnan esznek.)

2. Ha betegek lesznek, akkor az én adómból, járulékomból kezelik őket.

Igen, betiltanám (az egész bolygón), sőt, már eleve nem is engedélyeztem volna. Persze azok, akik elterjesztették anno, nem véletlenül terjesztették el...

2012. márc. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
84%

A normális dohányos ember nem dobja el a cigaretta csikket és odafigyel arra, hogy ne fújja más arcába a füstöt. Legalábbis amikor én még dohányoztam, akkor erre nagyon odafigyeltem és az általam ismert dohányosok többsége így tesz.

Ezzel az erővel, akkor a szotyit is be lehetne tiltani, mert szotyihéj sokkal gyakoribb bizonyos helyeken, mint a szétdobált csikk.

2012. márc. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
0%
Az nem érdekel, hogy buszmegbe, munkahelyeken, szórakozó helyeken stb betiltották, mert nem járok busszal, egy bulis este alatt képes vagyok elszívni 2 doboz cigit, így legalbb kevesebbet szívok, a munkahelyemen meg szabad, mert az egy kamion. Ha be is tiltanák teljesen a cigit, akkor is cigiznék, a fű is be van tiltva, mégis nagyon sok ember szívja velem együtt. Tehát nem nagyon érdekel ez az egész:)
2012. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
56%

5: Csak a dohányosok mérgezik a bolygót??? Gondolom akkor te soha nem szedtél antibiotikumot, fogamzásgátlót, egyéb hormonkészítményt, bizonyos oltásokat nem kaptál meg (tudod, a széklettel együtt ezek is távoznak, amik így-úgy "tisztítva" visszakerülnek az ivóvízbe) és ezeket mind-mind betiltanád. Nyilván az egész bolygón!


Amíg nincs szoros ok-okozati összefüggés a dohányzás és a betegség között, addig nem lehet olyat kijelenteni, hogy a te adóforintjaidból kezelik a betegeket. Vagy másik megközelítés: valószínűleg te is kapsz olyan szolgáltatást, ami az én, a szomszéd, egy dohányos adóforintjaiból finanszíroznak. Egyébként pedig a dohánytermékeknek pont ezért magas az adótartamuk, szóval valamilyen szinten a dohányos a saját kezelését fizeti.

2012. márc. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
93%

én nem dohányzok, de szerintem sem kellene betiltani, max a bunkódohányos fajtával kezdeni valamit. Engem is idegesít, mikor egy zebránál vár vagy 50ember, hogy zöld legyen a lámpa, és középen valaki rágyújt, és mi meg azt szagoljuk..:D az ilyen bunkót megbüntetném, de egyébként meg 1-1 parkban, vagy téren, vagy utcán félreállva (ahol nem zavarnak senkit) szerintem nyugodtan hagyni kellene, hogy rágyújtsanak.

Az meg hogy a dohányos szennyezi a környezetet..:D ezzel akkora hülyeség érvelni.. aki fával fűt, az egy nap akár 1-2zsáknyi fát meg papírt meg mindent eltüzelhet, ami éghető, és ahhoz képest egy doboznyi ciginek a füstje szerintem elenyésző. Majd akkor kellene a ciginél a környezetszennyezésre hivatkozni, ha senki nem tüzelne fával, nem lennének ilyen jellegű hő és szénerőművek, nem füstölnének a nagy gyárak, és persze az autók sem. Ha ezzel minden rendben lesz, majd akkor rá lehet szállni a dohányosokra, hogy szennyezik a környezetet :D (és ezt még mindig nemdohányzóként mondom:))

2012. márc. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
92%

reptilian bastards-nak


1. Akkor szerintem tiltsunk be minden más környezetszennyezést is. Tiltsuk be a gépjárműveket (mindet),járjon mindenki biciklivel, zárjuk be a gyárakat, térjünk vissza a kézműves iparra, a mezőgazdaságból is vonjuk ki a gépeket. Kíváncsi lennék, hogy akkor mit csinálnál, hogyan közlekednél és mit ennél? A dohányzás a légszennyezés elhanyagolható szegmensét teszi csak ki, ennél sokkal nagyobb károkat okoz a gépkocsik és gyárak által kibocsátott káros anyag.


2. A te adódból fizetik az egészségügyi ellátást? Igaz, de akkor tiltsuk be az alkohol MINDEN formáját, természetesen a kábítószereket is, és sújtsuk plussz járulékkal az elhízottakat, függőket, az egészségtelen és mozgásszegény életet folytatókat is.


Miért a dohányosok vannak csak pellengérre állítva, amikor semmivel sem költünk többet rájuk, mint az egyéb más káros szenvedélyből adódó megbetegedésekre?


Nem értek egyet a teljes betiltással, a korlátozás viszont jó dolog, mert tényleg sok dohányos nem tartja be a társadalmilag elvárható szabályokat.

2012. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!