Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nagyon gáz korán kezdeni a...

Nagyon gáz korán kezdeni a cigizést?

Figyelt kérdés
eggyik barátnom 13 éves és már cigizik...ebbol nem lesz valami nagyobb baja:? de nem sokat..1 nap 1-2-3 szálat...kérem avéleményeteket..koszi
2008. ápr. 13. 16:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én öcsém is 13 éves, de én tuti megfojtanám, ha cigizne. Szerintem elég nagy "gáz", ha egy kisfiú cigizel. Mi értelme van? Ezzel akar nagyobbnak tűnni? Büdös lesz a szája, a fogai és a körmei sárgák... nem hiszem, hogy ilyen fiú kell a lányoknak.
2008. ápr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Most még csak 3 szál, majd egy doboz és kettő. Nagyon sok baja lehet. Előbb utóbb hozzászokik a szervezete és egyre többet kíván, függővé válik és onnan már nagyon nehéz letenni. Ilyen fiatalkorban azt tudom csak elképzelni hogy inponálni akar vagy divatból csinálja. Én 17 voltam amikor elkezdtem, most 21 vagyok, és itthon nem dohányzok, suliban elszívok kb fél dobozzal naponta, de ha 3 napig nem gyújtok rá, annyira fáj a hátam a lapockám, a tüdőm, hogy majd megbolondulok. A nikotin és kátrány mérgezést senki nem tudja megúszni következmények nélkül. Lehet már 10 év múlva megmutatja magát a rák, lehet csa 50 év múlva. Nagyon sok következménye lehet.
2008. ápr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
2008. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak akkor gáz a cigizés, ha korán kezded...
2008. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én voltam ennyi, általánosban még senki sem cigizett. Ha egy felnőtt cigizik, ám tegye. Az ő dolga. (én pl. teszem, tudom, hogy nem egészséges, de ez az én dolgom) De egy kiskamasz, akinek még fejlődik a szervezete, az ne cigizzen. Aki korán kezdi a cigizést, az pl. alacsonyabb marad, mint a vele egykorúak, még a kukija is kisebb marad. És mindegy, hogy 1-3 szál, ebből lesz majd több is. Én is ennyivel kezdtem, oké, nem szívok napi egy dobozzal, de két nap alatt elmegy egy doboz. Na arról nem is beszélve, hogy a zsebpénzt éretelmesebb dolgokra is lehet költeni.
2008. ápr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igenis gáz! És marhára nem tudjátok, hogy mik lehetnek ebből.. egyszerűen nem is értem, h mért kell. Ha ettől leszel menő...... Akkor a barátaid is olyanok.
2008. ápr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is ennyi idős voltam, amikor elkezdtem, ált.iskolába jártam, hetedikbe. Most 28 éves vagyok (lány) és 1 éve hagytam abba. Eleinte 1-2-3 szál volt naponta, az sem volt baj, ha nem volt. Aztán bulizgatások, iszogatások olyankor elment fél-1 doboz is naponta, persze csak hétvégén. Utána már hétközben is annyi. Aztán felment az egész annyira, hogy állandóan cigiztem, ha ideges voltam azért, ha unatkoztam azért, ha éhes voltam azért, ha a tévében reklám volt azért, ha vártam valahol azért... mindig volt okom rá. Aztán szerencsére megjött az eszem, nem mondom, hogy nem kellett hozzá egy betegség, ami felnyitotta a szemem. Pedig azt hittem, hogy "mások sokkal többet szívnak és sokkal több ideje, mégsincs semmi bajuk"... ezekkel a hülye dumákkal magyaráztam meg magamnak, hogy miért nem kell abbahagynom. Nehéz volt leszokni, de eltelt már 1 év és örülök neki... de úgyis hiába mondja bárki egy dohányosnak, hogy ne tegye mert ez lesz vagy az lesz... nálam sem hatott sajnos :(

A kérdésre válaszolva nem gáznak mondanám, inkább hülyeségnek, mert pénzért veszitek magatoknak a betegséget... és már csak akkor tudjátok, hogy mennyire kár volt, amikor lőttek az egészségeteknek. De majd rájöttök magatok is... minden dohányost utolér, ne gondoljátok, hogy majd ti kimaradtok. sajnos :(

2008. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
koszonom ahozzászolásokat...
2008. ápr. 14. 19:14
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegy milyen korában kezdi el az ember, nagyon gáz, mert egy sor betegséget okoz, és ha függővé válik nagyon nehéz abbahagyni.


Én is cigiztem, és csak az segített leszokni, hogy kiderült, hogy a kisfiammal terhes lettem. Ahogy a terhességi teszt pozitív lett, letettem a cigit. Egy hét múlva meg rosszul is voltam tőle,akkor már tényleg nem volt nehéz a cigimentesség. Nagyon nehéz megállni hogy ne cigizzen az ember, ha rászokik.


Én is először pár szál cigivel kezdtem naponta, aztán egy vizsgaidőszakban 10 szál lett, és végül egy doboz. Buliban még több. Többször sikerült abbhagynom,a terhességem előtt is, de mindig visszaszoktam.

2008. ápr. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, főleg manapság, a mai fitalok azér cigarettáznak hogy feltünjenek a többiek között vagy cikizni kezdik amiért nem csinálja. Én most 15 vagyok, és a baráti társaságom 90%-a cigizik, és csak kiprobáltam azt ennyi volt, és azota nem is érdekel, régebben cikiztek amiért nem szivok velük, de most már megértették, hogy én nem fogom megtenni. Bár le "akarnak" rola szokni, de azt mondják nem tudnak, má elnézést és bocsásson meg nekem akit megbántok ezzel, de at nem hiszem el (amugy ők is 12-13 évesen kezdték) hogy nem tudnak leszokni rola, mer má annyira megszokták, napi 1 dobozzal szivni :S Az azért egy picit sok, de a nagymamám aki több mint 20 évig szivott, ő letudott szokni rola, amikor azt mondtuk bejezze be, nem hiszem el hogy egy 15 éves nem tud. Ja és valaki azér sziv mer, olyan a lelkiállapota??? Higgye el nekem is vannak rossz napjaim, amikor legszivesebben megölném magam, de ők meg a cigihez nyulnak, mással mért nem tudják ezt megoldani?? Oly sok ilyen feszültség-meg stresszoldó módszer van, mér kell az ártalmashoz nyúlni???

Meg hogy egy lány dohányzik?? Az valamivel rosszabb mint egy fiu, a lányok sokkal kevesebbet "engedhetnek" meg maguknak, ahoz hogy megbecsüljék, (ezt értem arra, hogy ha egy olyan fiut keres aki nem csinál ilyeneket) akkor az nehéz dolog lesz.

És mégegyszer mondom nem gáz, mer a mai világban ez a "divat", de én a helyetekbe abbahaagynám, mer felnöttkorotokban fogjátok bánni.

2008. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!