Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért csinálnak az emberek...

Miért csinálnak az emberek ekkora hisztit a dohányzásból? Miért nem az alkoholfogyasztással ijesztgetik a népet ilyen szinten?

Figyelt kérdés

Sokszor belefutok dohányzásellenes írásokba mindenhol.És igaz,káros,de van ennél nagyobb probléma is.Miért pont erre a témára szálltak rá ennyire?Amúgy az alkohol sokkal károsabb,nemcsak magát az embert öli meg,aki iszik,hanem családokat tesz tönkre.A cigit pedig le lehet tenni,sokkal könnyebben,mint a piát.Akkor miért nem az alkohol ivás ellen kampányolnak ennyire?Mindenhonnan az folyik a rádióból,hogy ne dohányozz,ne dohányozz...szerintem ez annyira azért nem nagy probléma,van ennél nagyobb is.Miért ekkora baj a dohányzás?Az alkohol nem nagyobb?Magyarország abban élen jár,a fél falu alkoholista,ahol élek...sorolhatnám.

Amúgy szerintem az,hogy sokan lekezelő megjegyzéseket tesznek a bagósokra,egyszerű finnyásság,semmi több,halálos betegség ide vagy oda.Akinek a dohányzás miatt tényleg komoly gondjai voltak,az szerintem inkább segítene,nem ócsárolná a másikat...nem?

Amúgy csinálhatnának inkább alkohol stopot,felvihetnék az összes pia árát az egekbe.



2012. márc. 23. 16:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%
Az alkohol nem büdös és nem károsítod vele a környezetedet.
2012. márc. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Bizony, sokkal nagyobb baj az a sok méreg amit a kajába tesznek és amit a levegőből beszívunk, érdekes módon ezekről nincs ekkora hírverés, pedig éppúgy rákot okoznak.
2012. márc. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1 Te hülye vagy.Lélek nincs?

2 Kár hogy ezt kevesen veszik észre.

2012. márc. 23. 17:15
 4/16 anonim ***** válasza:
Miért lennék hülye? Tán nem büdös a cigi, és nem károsít a füstje?
2012. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az alkohol is károsítja a környezetet,a családot.
2012. márc. 23. 17:54
 6/16 anonim ***** válasza:

Igazad van, az alkohol ugyanolyan káros.


Cigi leszokásra könnyebb kampányt építeni, mivel általában nem minden dohányos alkoholista, viszont az alkoholisták többsége dohányzik. Az meg mégis hogy venné ki magát, ha az menne a tévé reklámban, hogy ne igyon, főleg kommerszet ne, töltse el hasznosan az estét, tanuljon, stb.


Az meg a másik, hogy az emberek Magyarországon a nyomoruk csillapítására, menekülésből isznak, illetve dohányoznak. Valamivel kell kábítani magad, ha nincs kiút, gondolják ők.

2012. márc. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az nem károsítja a családod, ha valaki heti 1x elmegy inni. Ha már valaki alkoholista akkor igen. Viszont a cigi már első darabnál is büdös és füstölög és károsít.
2012. márc. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6 Hát ez logikus.Sajnos elég undorító ez a világ.Nem csoda,ha mindenki menekülni akar.De ez a dohányzás elleni kampány is rémes...kicsit szerintem túlzásba viszik.

7 Én az alkoholistákra gondoltam,az a káros.

2012. márc. 23. 20:18
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is túlzás, amit a cigivel csinálnak. még kocsmába se lehet rágyujtani...ezt a tulajnak kellene eldöntenie, hogy dohányzó, vagy füstmentes pubot nyit...az alkoholizmus tényleg súlyos dolog, édesapám alkoholista, és elég nehéz elviselni amikor iszik. (mármint minden nap munka után padlóra vágja magát). de ha megemelnék az alkohol árát, annak sem lenne értelme, mert aki be akar rúgni, az ugyis befog, csak lehet még ótvarabb piából, mint eddig. a ciginek is emelik az árát, de igazából a szegény emberekkel b@sznak ki, mert ugyis meg kell venni, meg miért ne cigizzen egy ember. egyébként meg mást miért károsítaná egy dohányos? én sem szívom a házban, mindig kimegyek, iskolában is csak arra kijelölt helyen cigiztünk mindig.

egyébként meg szerintem senkinek nincs joga tiltani, hogy én most ihatok-e vagy sem, vagy ezért felnyomni az árakat.

2012. márc. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja.Érdemes lenne az igazi problémákkal foglalkozni,nem ezekkel a hülyeségekkel,hogy ki dohányzik,meg hogy mérgező blablabla.Túlpropagálják az egészet,ezért egyre többen pampognak,hogy szokjál le.Rohadt idegesítő.Mostmár ott tartunk,hogy aki dohányzik,azt leköpik az utcán.És ez csak a média műve.Az emberek többsége tesz az egészségére.A pénz úgyis fontosabb.
2012. márc. 23. 21:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!