Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnám "leszoktatni" a...

Hogyan tudnám "leszoktatni" a szüleimet a cigiről?

Figyelt kérdés

Évek óta dohányoznak, volt, hogy pár hónapig leálltak vele. Anyu is apu is van, hogy napi egy dobozzal elszív. Nem állunk rosszul anyagilag, de lehetne ennél sokkal jobb is, és elég sokat kiadnak cigire. Persze nem csak az anyagi vonzata miatt aggódom...egyik barátnőm anyukájánál a nyelőcsövében nemrég találtak dagantot, ő is évek óta cigarettázik, neki szerencséje volt, mert sikerült eltávolítani a daganatot, de a mai napig nem tud még normálisan beszélni....nagyon félek, hogy előbb utóbb anyuéknal is előjön valami :S

hiába mondom neki, hogy tegyék le, mert maguknak is, nekünk is (tesóm+én) ártanak a füsttel. de erre vagy csak leggyint vagy azt mondja h menjünk be a szobába ha cigiznek, vagy pedig flegmán odaszól, hogy ha a buliban nem zavar a cigifüst akkor itthon mérnem viselem el...

20 éves vagyok, soha egy szál cigi nem volt a számban, még egy slukk erejére sem, utálom a szagát, hogy büdösek lesznek tőle az emberek, itthon mégis el kell viselnem...mit tehetnék?


20/L


2009. jún. 18. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tehetsz! Ha ok eldontik magukban, hogy leszoknak akkor jo ha nem akkor ez van, sajnos.

En is most probalkozom a leszokasrol a lanyom es a parom miatt. Remelem sikerulni fog! :))

2009. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát igen, sajnos nem tudsz rájuk parancsolni. De nem értem az ilyen szülőket. Azért vállaltak titeket, hogy mérgezzenek? Azzal, hogy rátok fújják a füstöt, ti is ugyanúgy betegek lehettek, nem csak ők. Nem akarok hülyeséget mondani, de olvastam, hogy a tüdőrákosok elég nagy százaléka életében nem dohányzott, csak otthon szagolták.:S
2009. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
szellőztess....sztem ne avatkozz a szüleid dolgába, és ne szólj bele. a véleményedet elmondhatod nekik, h te nemszereted és félsz. de ne kezdj semmilyen önálló akcióba mert azt nemfogják díjjazni.
2009. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a leszokásra nem fogod tudni rávenni őket, de arra, hogy ne a lakásban szívják, talán igen. próbáld meg! akkor legalább titeket nem mérgeznek vele.
2009. jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Állítsd kész tények elé őket. Beszéljétek meg, hogy együtt elmentek egy légzésfunkciós vizsgálatra. Az eredmény valószínű meggyőzi majd őket, hogy abba kellene hagyni a dohányzást. De ti, gyerekek is menjetek el. Ha ők nem lennének hajlandóak, ti mindenképpen csináltassátok meg a vizsgálatot és otthon üljetek le megbeszélni az eredményt. Nem tehetnek benneteket tönkre!
2009. szept. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is szoktam velük veszekedni,ilyenkor bemondom a varázsszót "akkor dögölj meg" és ilyenkor kicsit undorral kezdi el szívni a cigit
2010. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is ugyanígy vagyok ezzel, bár még csak 13 vagyok. Én is nyüstölöm őket szinte már állandóvá váltak a Mini viták ez miatt.. De akárhányszor is mondom nekik, hogy így nem jó, magukét és a család egészségét is károsítják, ők csak annyit mondanak, hogy tudjuk hogy rosszat csinálunk.pontpontpont és ugyanúgy folytatják .de elhatároztam, hogy ha törik ha szakad nem fogom hagyni, hogy ebbe haljanak bele!! Szóval hajrá az én véleményem szerint próbálkozz, hátha meggondolják magukat!:) .. És tudom, hogy mindenki azt fogja erre mondani, hogy én egy kis taknyos vagyok és ne szóljak bele ilyenekbe, mert már volt rá példa, viszont kimondom a véleményemet. Annyi a lényeg, hogy én szurkolok neked, hogy sikerüljön leszoktatnod a szüleidet a dohányzásról;)
2015. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!