Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Valaki segítsen leszoktatni a...

Valaki segítsen leszoktatni a dohányzásról! Nektek hogy sikerült?

Figyelt kérdés

8 éve dohányzok. Próbáltam leszokni többször is, de nem megy.

Akik dohányoztak és sikerült leszokni hogy csináltátok?


2012. máj. 20. 04:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az akaraterő kérdése. A környezetemben csak egyet ismerek, akinek ez sikerült. A többiek előbb-utóbb visszatáncoltak.
2012. máj. 20. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Orvos tud felírni tapaszt, attól elmegy a kedved még a füstszagtól is - édesanyám próbálta.
2012. máj. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ezek a tapaszok nem tudja valaki milyen árban mozognak?
2012. máj. 20. 06:02
 4/12 anonim ***** válasza:

Jó drága, és még csak az emberek nagy részén nem is segít.

Van egy olcsóbb megoldás, sok embernek sikerült már azzal. Olvasd el Allen Carr könyvét. Nekem is azzal ment, több év, napi fél/1 doboz után, egyik napról a másikra. Nézz utána, le is lehet tölteni netről, torrentről is. Amíg olvasod, cigizhetsz, aztán ha végigértél, figyelmesen, nyugodtan olvastad, és tényleg le akarsz szokni, akkor sikerülnie kell vele:)

2012. máj. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszolónak igaza van. A tapasz nem a legjobb megoldás, maximum egy löketet ad, hogy egy ideig ne dohányozz, azonban a tartós megoldást nem a tapasz vagy bármilyen más gyógyszer képezi.


A legfontosabb előlépés a leszokásban az a teljes elhatározás, hogy leakarsz szokni. A legtöbb ember valójában ezért szokik vissza és nem kizárólag az elvonási tünetek miatt, ugyanis nem elég tudni, hogy hova akarsz eljutni, hanem tudni kell azt is, hogy honnan indultál el és miért. Ha ezt elfelejted, akkor hosszútávon minden esélyed megvan rá, hogy visszaszokjál. Az egészségügyi okok megvizsgálása nem mindig elegendő, figyelembe kell venni a pszichológiai tényezőket is, mert ha valaki lelki okok miatt dohányzik akkor azokat az okokat azonosítani kell és megoldást találni rájuk, ami hosszú távon előzze meg a visszaszokást. Egyszerűbb eset amikor valaki azért dohányzik, mert " csak " , de sok eset NEM ilyen, éppen ezért sok esetben a dohányzás gyökerei egyéb problémákban találhatóak és ameddig ezek a problémák jelen vannak és nem adódik egyéb megoldás a dohányzáson kívül ( amely noha nem megoldás ), addig mindvégig meglesz a visszaszokáshoz való hajlam.


Amikor megvan az elhatározás és az egyéni dohányzási okok is megvannak vizsgálva akkor jöhet a terv. Igazából sokan bonyolult, komplex és hosszú tervekre gondolnak, amelyeket nehéz betartani és követni, de ez csak akkor igaz, ha valakinek fogalma sincs arról amit csinál. Amint írtam már, az előlépés nagyon fontos- ha az nincs meg, akkor tényleg bonyolult és nehéz lesz a leszokási folyamat és valószínű, hogy még eredményes sem lesz.

A lépések egyszerűek: elemzés-> elhatározás-> megoldás-> megvalósítás.

Az első kettő már megvan az előlépésből, a " megoldás " pedig magába foglalja azokat az egyéni műveleteket, amelyek szükségesek ahoz, hogy a megvalósítás problémamentes legyen. Ha valaki például az önelemzés alapján arra jutott, hogy a feszültség miatt dohányzik, akkor találnia kell olyan egyéb tevékenységeket, amelyek oldják a feszültséget a dohányzás helyett. Hangsúlyozom, a gyökeres problémára kell összpontosítani mindig és nem a dohányzásra, mert az csak a felszínes probléma.


A valódi ok, amiért sok embernek nem sikerül leszoknia, nem a nehézség, hanem a tudatlanság. A legtöbb dolog ugyanis addig nehéz, ameddig adott személy nem érti meg azt kellőképpen. A megértésben van az egyszerűség ÉS a siker kulcsa is, amelyet nem lehet megtalálni ameddig rossz helyen keresgélik.

2012. máj. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jól mondják, és az Allen Carr könyve sem csodaszer, viszont valóban megerősít az elképzelésedben. Nekem kellett az a plusz, hogy el tudjak indulni. És még csak nem is került tízezrekbe, mint a nikotintapasz.

Azért is fontos a hozzáállásod, mert ha úgy fogod abbahagyni, hogy le kéne szokni, de hiányozni fog, meg hogy reméled túléled majd cigi nélkül, az úgy nem fog működni, mert akkor még hónapok után is vágyni fogsz rá. Itt is olvasható sokszor, amikor valaki 2év után visszaszokott, mert "nem bírta tovább". Én azért ajánlom az allen carr könyvet mindenkinek, mert az nálam pl elérte (és még sok embernél), hogy már első naptól kezdve nem kívántam a cigit, és nulla elvonási tünettel telnek azóta is a hetek-hónapok. Eszembe nem jutna rágyújtani, sem akkor, ha a társaságban mindenki cigizik, és akkor sem, ha alkoholt fogyasztok. Egyszerűen meggyőzött, hogy nem fog hiányozni a cigi, és lám, tényleg így lett..:)

2012. máj. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én is 8 év aktiv dohányzás után most tartok ott, hogy 8 honapja nem gyujtottam rá. és már minden oké. én is hülyeségnek tartottam azt hogy akaraterő, de kiderült hogy tényleg ez kell hozzá :)

elszivtam annyi cigit amennyit birtam egymás után, amig szédültem meg minden. akkor mondtam hogy ez nem kell nekem. másnap sem kellett a cigi, utánna már igen, de folyton csak arra gondoltam hogy megint rosszul lennék (tudom hogy egytől nem) de akkor is arra gondoltam, és ha már egy napot kibirta miért ne menne mégegy.

lehet hülyeség, de irtó büszkén irtam ki fb-re, hogy egy hete nem gyujtottam rá. és láttam mennyi embernek tetszik, akkor megfogadtam hogy két hetet is kiirom és igy tovább.

hülyeség, de valamivel biztatni kell magad.

2012. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is Allen Carrt ajánlom.Egyáltalán nem akartam leszokni,csak a környezetem zsarolt állandóan,hogy tegyem le és mivel a környezetemtől függök sajnos még mindenben,ezért valamit ki kellett találnom.Tettem egy próbát,elolvastam A.C. könyvét és meggyőzött.Pedig engem még az sem tudott meggyőzni arról,hogy tegyem le a cigit,amikor a fél buszmegálló nekem esett,mert anno meglátták a kezemben a bagót.10-15 ember szidott egyszerre.És nem érdekelt,tovább szívtam.De A.C.-nak sikerült legalább a szándékban meggyőznie.Amég nincs benned szándék ahhoz,hogy leszokj,addig akaraterő sem lesz.Legalábbis én ezt tapasztaltam magamon.Kedvet kell kapni a leszokáshoz és örülni kell neki,hogy szabad vagy,nem kell rettegned attól,hogy mi lesz,ha elfogy a pénzed és nem tudsz cigit venni.Nekem pl az tök nagy élmény volt,hogy megmarad a pénzem és bármit megvehetek magamnak,amit akarok,mert nem kell cigire spórolni.Amúgy igazából szerettem cigizni és nem akartam ettől a szenvedélytől megválni,de a környezetem ellen nem tudok mit tenni,nem akarom,hogy kidobjanak a lakásból és hogy pokollá tegyék az életemet,mert olyanok sajnos.Úgyhogy most a cigi témát felfüggesztettem,nem vonom meg magamtól egy életre és ez a tudat jó.Tudom,nem szoktam le teljesen,szeretek cigizni,ez van,de legalább kibírom,hogy nem gyújtok rá,mert kinyír a Család.És a dohányosokat sem szidom azért,mert nekem nem lehet cigizni.Bár sokszor fáj a fogam a cigire,amikor meglátom valakinek a kezében.
2012. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én 20év után raktam le,sokat segitett Allan Carr könyve.

Az a lényeg,ha egyszer eldöntöd,hogy nem cigizel többé akkor ezt tartsd szemelőtt mindig,az elvonási tünetek pár hét és elmulnak.Itt a nagy kihivás abban rejlik,hogy saját magadat kell legyőznöd,mert te vagy az aki le akar szokni,és az is te vagy aki cigizni akar.

Győzd le önmagad...

2012. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Semmilyen jó módszerről nem tudok beszámolni.5 évig dohányoztam,majd szilveszter éjjelén azt mondtam,elég volt.Azóta nem gyújtottam rá,és ennek nagyon örülök.Egyszerűen akaraterő kérdése,szerintem.Tényleg nagyon akartam,és ennyi.
2012. máj. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!