Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13éves vagyok és cigizek és...

13éves vagyok és cigizek és nem akarok leszokni róla szerintetek elmondjam a szüleimnek?

Figyelt kérdés
13éves vagyok és naponta kb. 4-5szál cigit elszívok..félek hogy előbb utóbb rájönnek majd a szüleim, szerintetek elmondjam nekik? normális válaszokat kérek! (lány vagyok)

2012. jún. 24. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondod, ha nem, úgyis megtudják. Dobd el azt a sz@rt, a normális fiúk majd nem akarnak veled csókolozni.
2012. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A normális válasz az, hogy azonnal hagyd abba. Ha nem megy, kérd a szüleid segítségét!
2012. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb megtudják,ha másért nem akkor abból,hogy egy idő után büdös cigiszagú leszel..

Vagy pár év múlva egy kötelező tüdőszűrésen a doki fogja mondani,hogy "ennek a lánynak jó fekete a tüdeje a sok cigitől"


de nem gond,ha nem akarsz leszokni. Majd felnőtt korodban jönnek a panaszok(asztma, fulladások stb) és bizony örülhetsz ha az 50 évedet megéled...(vagy a negyvenet.)

2012. jún. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el nekik. Ha van egy kis józan esze legalább egyiküknek, úgyis le fognak szoktatni róla néhány átszállóval megúszod jó esetben (faterom közölte anno: ha meglátja a számban, a másik végét nyomja le a torkomon).
2012. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagypapám már vagy 10-15éve dohányzik és semmi baja..

Köszi a válaszokat! :))

2012. jún. 24. 15:16
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapád nem te vagy.

Nem árt ha néha néznél dokumentumfilmeket. Nem is olyan rég volt a tévében egy férfi aki elmesélte hogy jutott el odáig,hogy 45 évesen csak levegő palackkal tud élni,mert a cigi tönkre vágta.

A barátom anyja 20 évig bagózott. 4-5 éve rendszeres látogatója lett a szanatóriumoknak,,mert a tüdeje tönkre ment a cigitől. tavaly meghalt. 47 éves volt.

Sajnos én is cigiztem. 15 évesen kezdtem el,és 20 évesen reggel munkába menet a metrónál lettem rosszul. Mentő jött, kórház lett,és kiderült, hogy í ciginek köszönhetően súlyos asztmás rohamom volt. Lassan 10 éve nem dohányzom, de az asztmával még ma is szenvedek..

Szóval te nem a nagyapád vagy.. Az egy dolog hogy ő 10-15 éve dohányzik,és nincs semmi baja.. Attól még neked lehet..


De ha ilyen apróság,hogy egészség nem érdekel,akkor gondolj bele a következőkbe

-a cigitől nemcsak a tüdőt lesz ronda,de a bőröd is. A bőröd olyan lesz mintha kiszáradt volna, a kezed ahol a cigit fogod egy idő után be fog sárgulni..(ronda egy látvány)

- a szád büdös lesz, a fogaid besárgulnak,és egy jó fogkrém vagy rágó sem tesz csodát.

- nagyon sokszor egy srác csak azért fog elutasítani,mert bagózol.

- Sokan fogják mondani: Téged megcsókolni olyan érzés lehet mintha egy hamutálcát kinyalnánk..

2012. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
1- max 2 év múlva eljutsz arra a pontra,hogy így vagy úgy de megszerzed naponta, max 2naponta a cigire való pénzt mert simán elszívsz naponta majd már 1 dobozzal... ez évente kb negyedmillió forint... biztos nem tudnád értelmesebb dologra költeni?
2012. jún. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Szerintem még nem mond el , én 2 évig titkoltam :)
2012. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Nem akarom ismételni az előző válaszolók többségét, de még most dobd el azt a vackot, később ha esetleg mégis le akarsz szokni (például amikor majd megjelennek az egyik hozzászóló által írt tünetek), sokkal nehezebb lesz. Valamint ha még időben leszoksz róla, megkíméled magadat attól, hogy be kelljen vallani a szüleidnek, és elsősorban több esélyed lesz egy jobb életre. Senki sem azért ír, hogy beleszóljon az életedbe, csak segíteni akarunk.
2012. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ekeke ***** válasza:
Én sose tudtam bagós csajjal semmit kezdeni, az első szívott keveset, de ott is hagytam.
2012. júl. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!