Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi idő után tisztul meg a...

Mennyi idő után tisztul meg a tüdőm, és áll helyre az állóképességem?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. ezen a nyáron ballagáskor kezdtem el dohányozni. most le akarom tenni, igazából nagyon rá se voltam szokva, volt hogy egy hétig se gyújtottam rá de igazából mondhatni szoktam volt cigizni. az állóképességem is nagyon leromlott, és állandóan köpnöm kell azt a gusztustalanságot, gondolom már meglátszik a tüdőmön az a napi 3-4 szál cigi. mennyi idő alatt kezdem majd érezni azt hogy leszoktam? ja, és nem kell a fejmosás mert azt lepontozom! előre szólok.
2012. nov. 29. 16:27
 1/6 shoona:D ***** válasza:
hát az elpusztult sejtjeid már nem fognak regenerálódni a tüdődben,de az állóképességed az hamar javulhat mert fiatal vagy még :)
2012. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azért ez elég jó hír, a hamar javulhat az kb mennyi időt jelent? :D
2012. nov. 29. 16:48
 3/6 Karesz6969 ***** válasza:

Első, napi 3-4 szál cigitől még nincsenek elpusztult sejtek...jól is néznénk ki.

Kérdező, 3 hónap után - ha addig 1 szálat sem szívsz - érezni fogod, hogy ismét teljes értékűvé váltál.

2012. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor kevesebb mint fél éve cigizel? meg napi 3-4 szál...az lófäsz annyi idő alatt ennyi cigitől nem lehet rászokni. szerintem az erős kifejezés, "le akarom tenni"

apádnak kellene leverni neked két fülest és nem lenne ilyen problémád.

2012. dec. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem sok idő és 15 éves vagy, még nő a szervezeted.


Pár hónap szerintem és kitisztul, napi 4 szál nem vészes mennyiség, persze káros meg minden de én cigizek szóval nem oktatlak ki. :)


Amúgy meg nagy dohányosoknál, mondjuk 20 év cigizés után 15 év alatt tisztul ki a tüdő, TV-ben volt.


De ez nem te vagy, nyugi. :)

2012. dec. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3adik: átlagban számoltam, nagyvilág is volt, mikor azért többet szívtunk, amúgy tényleg nem nagyon vagyok rászokva ezt azt hiszem le is írtam már, csak most anyám talált a táskámban egy doboz cigit. a fejmosás után 1 nappal apám meglátott cigizni.. mindezek után 3 nappal anyám megint kutatott a táskámban és talált egy gyújtót. szóval kéne hagynom, de igazából nem nagyon akarom... aztán rájöttem hogy jobb lenne, csak most valahogy húz vissza :D
2012. dec. 1. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!