Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha eddig kék szofit szívtam,...

Ha eddig kék szofit szívtam, és szeretnék áttérni a "tekerős" verzióra, milyen dohányt vegyek?

Figyelt kérdés
Sosem vettem még így külön a cigibevalókat, segítenétek? Azt állítják, úgy sokkal olcsóbb...
2013. jan. 19. 01:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én is igy jártam, mert baromi drága volt a cigi én is kék szofit szivtam. van szofi dohány, 40grammos,870ft a szofi, a viceroy dohány 780,ugyis a szofi gyártja azt is (2 doboz ciginyi dohány) de sokkal tovább elég mint 2 doboz mert te szabhatod meg ugye, mennyit töltesz a töltőbe.. (szofi hüvely is van, 400 ft, fele annyiért is van de az szar)..de ne "tekerd" hanem "töltsd" egy cigitöltővel, pár száz forint,nekem is a legegyszerűbb van már 2 éve.. szal több mint a felét megspórolod amúgy, ha kiszámolod (De a féreg kormány rájött erre is , és viszi fel az árát........)
2013. jan. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi már két és fél éve töltjük a cigit. Sodrónk is van, de az sokkal macerásabb, egyszerűbb a hüvelybe tölteni.

Valóban olcsóbb így, majdnem dupla annyi kijön belőle árban, mint dobozával. A Szofi hüvely tényleg jó, nekünk Viceroy, Primus, más hüvelyek nem jöttek be, furcsa ízük volt. A Szofi dohány már kicsit más, mostanában amit mi vettünk, nagyon morzsalékos volt, nehéz volt tölteni az állaga miatt. Áttértünk Golden Gate dohányra, az hosszabb szálúra van vágva, könnyű tölteni, és több is jön ki ugyanannyi mennyiségből, mint Szofiból. 1930 a 80 grammos csomag, ez kettőnknek általában 5 napra elég (számolj úgy, hogy ketten együtt kb. másfél doboznyit szívunk naponta).

A töltő általában 1000-1500 körül van, mi ezeket használjuk:

[link]

[link]


A columbus jobb, könnyen kezelhető.

Szerintem az elején érdemes neked is próbálgatni dohányféléket, hüvelyeket, nem tudni, mi jön be az ízlésednek. Furcsa is lesz az elején, mert a kézzel töltött cigi nem olyan tömör, mint a gyári. Picit más az íze is a hüvely miatt, de én már nem szívesen szívom a gyárit. Nem is ízlik már, furcsa mellékízük van, és túl tömörek.

Töltés után én kicsit meg szoktam ütögetni a szűrőjével lefelé, hogy betömörödjön, ne potyogjon esetleg ki a nyitott végén a dohány.

2013. jan. 19. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jah, volt egy idő, mikor nagyon finom dohánnyal sodortunk, folyton mindenki azt hitte a munkahelyemen, hogy füvezek. :)
2013. jan. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2013. jan. 19. 11:03
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja, még egy kérdésem lenne: Hol tudom külön a részeket megvenni, csak dohányboltban?

(Köszi a válaszokat, és bocsi a buta kérdésért, csak "kezdő"vagyok még ebben : )

2013. jan. 19. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Dohányt, hüvelyt és töltőt is kapsz hírlapboltokban is, bevásárlóközpontban tabakosnál, meg minden nagyobb vegyesboltban, nem csak dohányboltban. Egyelőre. Majd aztán ha beindul a nemzeti dohányboltozás, akkor nemtom.
2013. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kék szofi hüvely

kék szofi dohány

:)

2013. jan. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi ugy tekerjuk a cigit, kézzel, vagy kis tekeros géppel. Filter tippet is rakunk bele, sokkal tobb cigit ki lehet hozni így belole, mint ha huvelybe toltenénk. Hamar meglehet szokni, tanúlni a tekerést. Kettonknek 1 hónapig elég egy nagy csomag szofi dohány. Ami most 2950ft. 130g os .Kb 6,7 szálat szívunk el 1 nap,kettonknek az 12-14 szál. Néha azért tobb. De úgy is elég 1 hónapig. Szóval 3 ezret, plusz papír és tipp,max 500ft/ hó, koltunk dohányzásra havonta.
2013. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bénák vagytok és/vagy türelmetlenek és nem bírtok megtanulni cigit tekerni, és szívjátok azt az ócska töltött cigit aminek a szaga mint az égetett újság és íze mint a szivarkának :D

Kell venni 400 forintért egy sodrógépet (ami amúgy egy angel töltővel egy árban van) és azzal sem tart tovább gyártani mint töltővel, másrészt amíg kijön egy 40grammos zacskóból töltve 40-60 szál, addig kijön tekerve 60-80 is. (napi 10 szálat szívok, több mint egy hétig elég)

Nem is beszélve a dohánykülönbségekről, amíg a töltős dohányok minőségben levannak maradva a bolti minőségtől (szofik, ld, a marbi azért mert kevés jön ki belőle) addig egy jó tekert cigi (camelből vagy domingóból) még a boltinál is finomabb, csak áldozni kell rá időt és türelmet.

2016. júl. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!