Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elektromos cigi ajánlott nekem?

Elektromos cigi ajánlott nekem?

Figyelt kérdés

Leírom egész dohányzási történelmem:)

15-17 éves koromig dohányoztam nagyrészét napi doboz szinten. LEszoktam 11 hónapra, majd ujra rágyujtottam egy buliban. Azóta napi 3-4 szálat elszívok, volt hogy 0 de volt hogy 7 szál is elment. Erős átlag 3-4 szál. Nem szeretnék dohányozni, viszont most elég feszült időszakban vagyok, érettségi stb., és azt veszem észre magamon, hogyha nem szívom feszült leszek, ha pedig rágyujtok ellazulok. A nikotinnak tulajdonítom ezt az érzést, ezért azon gondolkozom hogy veszek egy ecigit.

Szerintetek?

+bónuszkérdések: Elektromos cigi most káros vagy sem? Mik a tapasztalataitok?

Előre is köszönöm!


2013. márc. 26. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen fajta cigit szívsz? Sok sikert az érettségihez:)
2013. márc. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd, a probléma gyökere az, hogy még nem találtál megfelelő stratégiát arra, hogy az élettel járó lelki megterhelést kezeld (tény, hogy nem is könnyű). Ezért vagy esendő olyan pótcselekvéskel szemben, mint például a dohányzás. Ha a cigaretta helyett rászoksz az elektromos cigire, az a testi egészséged szempontjából jobb, de könnyen belátható, hogy az alapvető problémát nem oldotta meg - ami ezért később továbbgyűrűzhet.

Az ideális az lenne, ha hagynád a fenébe a dohányt is, meg az elektromos cigit is, és ha feszültnek érzed magad, azt valami olyasmivel vezetnéd le, ami TÉNYLEG a probléma megoldására való. Akár leülsz egy csendes sarokba egy csésze teával, és végiggondolod, hogy 1. mi a baj, 2. mit tudsz tenni ellene, 3. mit fogsz tenni ellene; akár pl. elmész sportolni barátokkal, kiadod a gőzt, és esetleg kikéred a véleményüket a gondjaidról (hátha valaki élt már át hasonlót, és tapasztalata van). Az érettségi csak a kezdet. Az élet egyre keményebb lesz, ahogy idősebb leszel, a nyakadba fog hullani a felnőtt ember összes problémája, és a jelenleginél sokkal hatékonyabb, érettebb problémamegoldó stratégiákra illetve komolyabb pszichés tartalékokra van szükséged. Sajnos viszonylag kevés embernek sikerül ezt abszolválni (ők lesznek VALÓBAN felnőttek lélekben is), de csak rajtad múlik a siker. Ha akarod, válhatsz olyan erőssé, hogy fel sem merül a dohányzás, mint opció, mert nem lesz rá szükséged.

2013. márc. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dettó ugyan ez a helyzetem..!! :)

Áttértem az elektromosra, és most minden faja !

Csak ajánlani tudom, azok közül is az EGO V3 típusút.

2013. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!