Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Sikerült itt valakinek leszokn...

Sikerült itt valakinek leszoknia a dohányzásról?

Figyelt kérdés
És ha sikerült hogyan ? Hizást észleltetek ?

2013. szept. 17. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
3 és fél éve szoktam le, mert le akartam szokni. Egyik napról a másikra és azóta egy slukkot sem szívtam el. És nem híztam el. Azok híznak el, akik sokszor evés helyett is cigiztek, így mivel nem cigiznek, akkor esznek. És ezért híznak el.
2013. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Leszoktam 23 év, napi 2 doboz után. Ennek 3 éve már. A hízásról annyit, hogy pár kiló mindenkire felmegy. Egyik délután, mikor 6 órára elfogyott a második doboz cigim és kellett volna a harmadik, akkor elhatároztam, hogy leszokom. És azóta nem gyújtottam rá. Ennyi.
2013. szept. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem hiányzott? Csináltatok valami pót tevékenységet esetleg? Mikor rágyujtottatok volna helyette valami pótlás esetleg rágó valami ?
2013. szept. 17. 12:42
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Azért híznak el, mert nincs meg bennük a kellő elhatározás, és cigi helyett a kaja lesz a pótcselekvés, nem azért, mert evés helyett cigiztek. A függőség mindenképpen örömforrás, ha káros, akkor is, ezért fordul át sokszor a cigi elvonási tünet evés- nasifüggésbe, mert kényszeresen keresnek valami mást, ami örömforrás. Mindezt pedig nem tudatosan, tehát én inkább azt gondolom, pszichésen, tudatilag kell felkészülni a leszokásra, tervezni, mit fogsz tenni, ha elvonási tüneteid jelentkeznek, és ahhoz tartani magad. Lehet ez akár apróság is, amit a javadra fordíthatsz, pl. ha úgy érzed, véged, ha most nem gyújtasz rá, inkább nyomj le 10 fekvőtámaszt, csinálj 20 hasprést, stb. aztán menj a dolgodra.

Mondom mindezt úgy, hogy életem felét végigdohányoztam, és még nem szoktam le, mert még nem érett meg bennem az elhatározás. De ha megszületne a végleges gondolat, így csinálnám.

2013. szept. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs pótcselekvés vagyis nem kell. Ha elkezdesz helyette enni vagy inni vagy bármit, azzal fenntartod a függőség érzését.
2013. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nos ugy vettem észre valami pótcselekmény majdnem mindenkinél van vagy kell hogy legyen .. állitások szerint a sport a legjobb de kiváncsi lennék esetleg másnak sikerült e megoldania esetleg mással
2013. szept. 17. 12:46
 7/8 anonim ***** válasza:
5 és fél éve szoktam le, nem hiztam és csak elhatározás kérdése volt. Első nap után tudtam hogy menni fog de persze hónapokig sokszor eszembe jutott. De tudtam ha egy napot kibirtam a többit is ki fogom. A környezetem csak nevetett meg mondogatta hogy persze ezt korai igy kijelenteni, de mondtam nekik hogy amjd meglátják és igy is lett. az egész agyban döl el, persze nagyon nehéz de én bármi iylenben nagyon jellem tudok lenni ha valamit elhatározok az ugy is lesz.
2013. szept. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Októberben lesz két éve hogy leszoktam. 2-3 kg-ot híztam, de aztán le is ment. Az evés mint pótcselekvés nagyon sok mindenkinél megjelenik, én azt csináltam hogy bevásároltam kevésbé hizlaló nassolni valókból (menthos cukorka, negro, rágó, tic-tac, mandarin v. narancs, ) és tettem az irodába, táskába,ide-oda. Ééés elolvastam Allen Carr könyvét! Nekem nagyon-nagyon sokat segített! Ő úgy írja hogy nyugodtan cigizz amíg olvasod...
2013. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!