Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért mondjátok, hogy nehéz...

Miért mondjátok, hogy nehéz leszokni a cigiről? Már annyian leszoktak.

Figyelt kérdés

Én nem cigizek, mert nem akarok köhögni tőle, meg büdös lenni, de le merem fogadni, hogy bármikor abba tudnám hagyni!

Simán most is megcsinálom azt pl, hogy akkor mától 2 hétig csak vizet iszok, semmi üdítőt.

És megcsinálom.

A cigivel se lehet nehezebb!

Miért mondjátok, hogy nehéz leszokni, ha már annyian leszoktak?



2013. okt. 8. 16:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szokj rá,szívd rendszeresen 2-3 évi,aztán gyere vissza és beszélgetünk róla.
2013. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát akkor te k**rva ügyes vagy, de kit érdekel?
2013. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2-3 hónap nem lenne elég?
2013. okt. 8. 16:59
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit arrogáns vagy és nagy a szád, erről is le tudnál szokni?

Nagyon egyszerű a válasz amúgy: az üdítő nem okoz függőséget, tehát csak az akaraterőn múlik, hogy iszol-e vagy sem. A dohányosoknak ott van az akaraterő próba (ha náluk nem két hétre, hanem egész életre szól), és pluszban a fizikai függőséget is le kell győzniük. (Elvonási tüneteik vannak, amik főleg az elején rettentően kellemetlenek.) Ezen kívül ott van a pszichikai függőség, ami azt jelenti, hogy ők bizonyos konfliktusaikat/nehézségeiket (pl. stressz) a dohányzás segítségével tanulták meg rendezni, és el kell fogadniuk azt, hogy innentől sohasem használhatják azt mankónak. Ez nagyon nehéz is lehet.


"Már annyian kigyógyultak" a rákból is, mégsem könnyű.

2013. okt. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A dohány fizikai függőséget alakít ki, az üdító nem, ezt kb az ovodás is tudja, te ugy látszik nem, szóval a helyedben a szám helyett inkább a tankönyvek lapjait járatnám...
2013. okt. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Általában aki 2-3 hónapig szívja,annak még könnyű letenni,akkor még szinte nem is válik szokássá.Én 25 éve szívom,nem tudnék leszokni,de valószínű csak azért,mert nem is igazán akarok,holott tudom,hogy mennyire káros.
2013. okt. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Leszokni a cigirõl a legegyszerūbb, nekem csak az idei évben már 10-szer sikerült, és megint fog sikerülni!!!
2013. okt. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Megint más üdítőről leszokni, és megint más dohányról, vagy alkoholról. Elmondom neked hogy a cigaretta nikotint tartalmaz ami függőséget okoz és a szervezet kívánja azt, persze erős akaraterővel le lehet győzni ezt, de sokaknál ez nem tart 2-3 hétnél tovább. Ha most dohányoznál és azt mondanád hogy ma elszívod a maradék 3 szálat ami van és holnaptól nem gyújtasz rá, akkor 1 hétig max 2 hétig simán kibírnád. De utána már szinte mindig a cigin járna az esze meg ugye a mozdulat is ott lenne amit kajával ki váltanál de meghízol tőle.

Én koca dohányos vagyok én könnyen beszélek mert heti 5-10 szálat ha elszívok hetente és van amikor hónapokig nem gyújtok rá, mert semmi kedvem. De ugyan akkor kávézok, napi 56 csésze kávé simán lemegy, ezt a munkahelyemen kezdtem el, bár sulis koromban is ittam csak napi 1 csészével, de olyan szinten rászoktam hogy volt amikor 1-2 napig nem ittam és szinte végig álmos voltam, pedig 8-10 órákat aludtam előtte, meg egyszerűen hiányzott a koffein. Én őszintén szólva erről nem tudnék leszokni bár ha akarnék akkor megoldható lenne de csak fokozatosan.

A bátyám régen erős alkoholista volt, meg dohányzott is és egyszer döntött úgy hogy mindkettőről leszokik, de olyan elvonási tünetei voltak hogy ingadozott a vérnyomás, rosszul lett, ömlött orrából a vér. Be is került a kórházba és mondta is neki a doki hogy hirtelen megvonás ez, szokjon vissza aztán a két dolog közül válasszon ki egyet amiről leszokik és arról is fokozatosan. Először az alkoholt választotta, a töményeket elhagyta csak a napi 4-5 üveg sör maradt amiből napi 1 lett végül 3 napi 1 max 2 majd heti 2 üveg, az is 1 végül már nem iszik semmiféle alkoholt.

Most kezdi el abbahagyni a dohányzást már a napi 1 dobozról fél doboz lett az adagja, és a napokban csökkentette le napi 6 szálra, 3 délelőtt 3 délután, ha délelőtt kimarad 1 akkor azt nem pótolja be délután. Nehezen bírja de kitartó, mert az az 1-2 szál is kiváltja az érzést.

2013. okt. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egy sorozatgyilkos is megtud javulni, HA akarja!
2013. okt. 8. 17:18
 10/18 anonim ***** válasza:
Te aztán mindent tudsz az életről, az látszik.
2013. okt. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!