Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Valóban már hülyeség, hogy...

Valóban már hülyeség, hogy mindent kitalálnak, hogy káros? Pl a füst, forró levegő meg minden ilyesmi? A cigizés ellen megy mindenki?

Figyelt kérdés

Össze vitatkozott a két haverom, az egyik cigizik, a másik nem. Én sem. És a vita odaáig fajult, hogy kitértek arra, hogy mi minden káros a cigiben, hogy mérgezi magát.

Mert jót akar a haverom a másiknak, hogy szokjon le, mert nem akarja, hogy tönkre menjen.

És jött a "füstöt szívsz a tüdődbe, meg forró levegőt az aztán nagyon jót tesz a légcsöveknek, tüdőnek!" így védekezett a haverom: "jajj, füstöt? igen? Nehogy már! Tiltsák már be a tábortüzelést! Ás forró levegőt? Hahaha! A végén kiderül, hogy a szauna teszi tönkre az embert! Szánalmas!..."


Na ez egy részlet volt.

Most ez igaz? Amivel védekezett a haverom? És a forró levegő, füst tényleg karos?



2013. nov. 5. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Aha
2013. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen hülye megmagyarázást. :D

A dohányzás leginkább a kátrány miatt káros, de ott van ugye a nikotin és a füstben lévő további mérgező anyagok.

A szaunát sem szabad túlzásba vinni. Tény, hogy általában 50percet javasolnak, de ettől még nem lesz káros. (persze, ha nem h-v-ig, reggeltől estig bent ülsz, de akkor is a szíved teszi előbb gajra és nem a tüdőd) A másik a tábortűz. Megnézném én azt az embert, aki minden nap tábortűz mellett órákig szívja a füstöt. Én dohányzok, de tisztában vagyok vele, hogy nem egészséges és csak, mert szívom nem fogom idióta módjára védeni. Mindenki maga döntse el, hogy mit csinál.

2013. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Én nem emlékszem, hogy tábortűznél direktben inhaláltam volna a füstöt...
2013. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha valaki meg akarj magyarázni,akkor meg is fogja,ha igaza van ha nincs. Persze hogy káros a forró füstöt a tüdőbe szívni.Végén még kiderül hogy cigizni egészséges :)

A tábortűz füstjéből egy olyan töménységű slukkot kéne kipróbálni,mint ami a cigiből jön,egy darabig lehet nem akarna rágyújtani :D

2013. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A cigiben főleg az az undorító, hogy hosszabb távon szabályosan leépít fizikailag: a dohányosoknak hirtelen, drámaian öregszik meg a bőrük 40 éves koruk körül, 100 métert nem képesek futva megtenni, folyton hidegek a végtagjaik, ronda lesz a hangjuk, az áporodott bagószagról nem is beszélve. Azt nem lehet kivenni, higgyétek el, akkor sem, ha csak kültéren dohányzik valaki, akkor is beleivódik a kézbőrbe. Próbáljátok csak ki, hogy nem gyújtotok rá pár napig, aztán megszagoljátok a télikabátotok ujját: el fogtok ájulni, olyan bűzhödt, még akkor is, ha csak napi pár szálat szívtok! Én tudom, miről beszélek, 14 évet dohányoztam. A haverod tipikusan az a dohányos, aki észérvet képtelen felhozni a bagózás mellett, ezért hülyeségeket hord össze. Ugyanis nincs semmi, ami a dohányzás mellett szólna!
2013. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
Te meg a tipikus én-már-leszoktam-ezért-hűdefaszagyerekvagyok hittérítő antinikotinista vagy.
2013. nov. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én sem értem miért kell valamivel mindig megtéríteni a másikat. Önálló egyének vagyunk, döntse el mindenki mit akar.

Egyébként dohányzom. Három év után egy évre leszoktam. Nemrég újrakezdtem, mert hiányzott. Napi 4 szál a max, de sosem érzem, hogy büdös maradna a kezem kézmosás utána. Kint dohányzom a levegőn, soha nem a lakásban és a kabátomon sem érzem a füstöt. Szerintem inkább azok büdösek, akik bent szívják a szobában a ruhák között, napi két dobozzal és nem adnak az alapvető higiéniára. (tisztelet a kivételnek)

2013. nov. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nemérdemes mindenkinek szájbarágni a dohányzás hatásait mer már amugy is eldobsz egy kovet az egy ne cigizz mer igy meg ugy fogja kirágni magát az Alien a tüdődből hirdetesre esik.és amugyis nyilván volt már vmi sanda gyanuja amikor elősz rágyujtott, és leszokni sem azért fog mert kiosztotta dohányzásbol...
2013. nov. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A nemzeti dohánybolt körüli cécó miatt, kezdem úgyérezni hogy hazafias kötelességem lesz dohányozni. Pedig má' majd nyolc éve letettem.
2013. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyokhűdefasza hittérítő antinikotinista! Abszolút megértem a nikotinfüggést, nekem elhiheted. Én nem térítek senkit, csak arra szerettem volna célozni, hogy ha egyszer leszoktok, nem lesz a pénz, amiért újra a szátokba vennétek a bagót. Én nem bántom soha a dohányosokat, hanem sajnálom őket. Rettenetes, ördögi függésről van szó, a leszokás a pokol maga, de megéri. Őszintén kívánom, hogy nektek is sikerüljön felszabadulni ebből de tényleg.
2013. nov. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!