Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mennyi cigizés/hány szál...

Mennyi cigizés/hány szál sárgítja be a fogakat?

Figyelt kérdés

Vagy ez változó?

Ismerek pár dohányost, akinek eléggé sárgák a fogaik. Az a cigizés miatt van vagy valakinek alapból sárgák a fogaik?

Vagy ha a cigizés, hány szál/alkalomtól lesz valakinek sárga a fogsora?



2014. jan. 2. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez változó. Nem tudom pontosan, de napi egy doboz cigitől már biztos, plusz, ha mellette fogat sem mos az illető, nagyjából 24-48 óra.

Reálisnak gondolom.

2014. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Plusz, ha még megfejeli napi 3 káveval.

Ui: Nagyon max 4-5 napra tippelek. Sajnos láttam már olyan sárga fogakat, mint a kukorica, az már a full extreme kategória, ahhoz kéne vagy 5 év.

2014. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én 7-es erősségű cigit szívtam évekig, majd leszoktam, aztán 1-est szívtam, aztán évek alatt még a kávék tömkelege hozta azt, hogy novemberben leszedték a fogkövemet, szó szerint vinnyogtam a székben 2 órát, mert a cigitől belül a fogaim sötét szürkék voltak, a kezelés befejeztével pedig sokkal fehérebbek lettek a fogaim (fehérítés nem volt!), azóta egy szálat se szívtam, de a kávé maradt, már decemberben láttam, hogy sárgul vissza a fogam, jelenleg pedig jobb, ha nem is nézem, mert elkeserítő, hogy ilyen hamar visszasárgul. Tehát magamból kiindulva: igen sárgít a cigi, sőt a kávé borzasztó drasztikusan sárgítja a fogaim, hiába mosom napi 2-3x, de a genetika is szerepet játszik a fogak sárgaságában, van akinek hófehér fogai vannak alapból, hát én sajnos nem azok közé tartozom :(
2014. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!