Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Jobb hogy nemet mondtam, a...

Jobb hogy nemet mondtam, a megkínálásta? Végül is egy szál nem a világ nem?

Figyelt kérdés

5 hónapja nem cigiztem, és találkoztam az egyik haverommal, aki cigizik, és régen cigiztünk együtt. És megkínált. Mondtam, hogy nem. Elkezdett győzködni, hogy na, egy szál, miért nem?

Mondtam, hogy nem akarok többé cigizni! És mondta, hogy egy szálba még nem halok bele, nem fél dobozzal kell elszívnom!

Még mindig mondtam, hogy nem, 5 hónap munkája kárba vész!

Azt mondta, hogy akkor Ő se cigizik! Egyedül nem!


Büszke voltam magamra, hogy ilyen erős voltam, mert sokszor megkínáltak, nem akartam cigizni, de elfogadtam, és most sikerült a nemet kimondanom!


De 1-2 óra múlva olyan érzésem volt, hogy mégis csak el kellett volna fogadnom! Tényleg 1 szál az semmi!


Most jobb, hogy mégse hagytam magam? Végül is 1 szál az tényleg semmi nem? Attól nem lettem volna kevesebb!



2014. jan. 20. 11:11
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
De, kevesebb lettél volna, mert feladod az elvedet. És mennyivel rosszabb a kettő, mint az egy? És a három, és a négy? A visszaszokás mindig 1 szállal kezdődik. Ha komolyan gondolod a leszokást, egyszerűen modd azt: Kösz, már nem dohányzom.
2014. jan. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A rászokás és a visszaszokás is ott kezdődik, hogy elszívsz egy szálat.

Egyébként rendes volt tőle, hogy ő se cigizett, ha te sem.

2014. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van! De, aztán én beszéltem rá, hogy ha cigizni akar, ne miattam ne tegye! :D
2014. jan. 20. 11:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen igazuk van az előttem szólóknak. Ha felállítasz magadban bármilyen fogadalmat, bármilyen ígéretet, ahhoz tántoríthatatlanul tartanod kell magad. Ez az egy szál, amit nem fogadtál el, különböztet meg téged azoktól, akik nem tudtak lefogyni, mert "mégiscsak csak egy tortácska", nem tudnak kitartóan sportolni, mert kihagyják, amikor éppen nincs kedvük, nem tanulnak normálisan, mert hagyják, hogy állandóan elkalandozzon a figyelmük. Jól csináltad. Továbbra is maradj hajlíthatatlanul hű a fogadalmaidhoz! Ha nem így teszel, akkor magadban csalódsz a legnagyobbat, és az a legrosszabb.
2014. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Grat hogy letetted. Rövid távon lehet hogy kicsit szomorú vagy mert nosztalgiázásból nem lett volna rossz de hosszútávon jól jártál. Haverod rendes volt mert nem akart kísértésbe vinni. Teljesen normális hogy így érzed magad.
2014. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!