Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ha valaki elsziv egy füves...

Vad-Ász kérdése:

Ha valaki elsziv egy füves cigit lesz baja? Például ha depressziós az illető akkor mi történhet vele?

Figyelt kérdés

2014. jan. 23. 19:32
1 2
 1/17 cli_hlt ***** válasza:
100%

A kannabisz relatíve biztonságos, így nem mérgező annyira olyan értelemben, mint mondjuk az alkohol, vagy a nikotin, vagy a koffein. (Igazi kannabiszról van szó, nem a "herbál", meg "bio" vacakokról, amik ritkán életveszélyesek is lehetnek.)


A gond az, hogy a feketepiaci fűről soha nem tudod, hogy milyen erős. A kezdők e miatt néha simán elszívnak 3x-4x annyit, mint amennyi jó lenne, és rosszul lesznek tőle.


Ebben az is szerepet játszik, hogy talpas dohányos cigiben szívják, és az első élményük egy nikotintúladagolás (szédülés, hányinger, hideg veríték, esetleg hányás, nyáladzás, fejfájás, remegés), ami tönkreteszi az élményt.


A kannabisz hatása alatt előfordulhat ugyan lehangoltság, de ez nagyon nem jellemző, a megfelelő adagolás mellett ellazít és jó kedvet csinál (ezért fogyasztják ugye).


Az arra hajlamosaknál, vagya fent említett túladagolás esetén nagyobb az esélye a pánikrohamnak, ami nagyon ilyesztő lehet (ilyenkor nincs gáz, elmúlik).


Javaslom, hogy ha valaki depressziós, pláne ha gyógyszereket szed, inkább kerülje a kannabiszt, némelyik gyógyszerrel előfordulhat (nem túl komoly, de kellemetlen) keresztreakció.


Ha az illető mindenképp szeretné kipróbálni a kannabiszt, akkor a következőket tudom javasolni:


Ne szívjon mellé dohányt.


A dohány erősen rákkeltő, és ha az illető nem kemény dohányos, akkor garantált a nikotintúladagolás. Fogyassza egy kis, erre való pipából. (Dohányboltokban néha lehet kapni, 1-2000 forint. Vannak erre szakosodott boltok: headshop-ok, ahol tömegével árulják ezeket)


Csak keveset próbáljon.


Némelyik erős fajtából 0.1 gramm már sok. Egy borsszemnyit (!!!) elsőre, várjon 10 percet, ha nem elég, akkor még egy kicsit, stb. Alulról sokkal jobb belőni az adagot, mint felülről :)


Ha óvatos az illető, akkor nem lesz baja.

2014. jan. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

csak kiváncsiságból kérdeztem.

kössz a hósszú érthető választ

:)

2014. jan. 24. 17:14
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

a füves cigi az éppen aktuális lelkiállapotodat teszi sokkal intenzívebbé.

Ha egyedül szívsz otthon és rágódsz a rossz dolgokon amiket nem tudsz megoldani akkor be is parázhatsz ez tény.

de ha társaságban együtt szívva mindenki jól érzi magát és akár megbeszélik egymás problémáit is, az szerintem nem olyan nagy baj.

2014. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

véleményem szerint akár csökkentheti is a depressziót(mint sok más betegséget is).

A lényeg a "set és setting" ami azt jelenti hogy a betépés akkor lesz csak pozitív élmény,ha éppen jól érzed magad és a környezet is tetszik ahol éppen vagy a hatása alatt.

2014. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
0%
felrobban
2014. jan. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pánikrohamot kaptam tőle, habár tény hogy otthon, sötétben, egyedül szívtam ráadásul nem is keveset. De ha el tudsz tőle lazulni, akkor nagyon jó lesz ;)
2014. febr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 cli_hlt ***** válasza:
100%

Igen, ez sajnos előfodrulhat.


Ráadásül fű-fű között is van különbség.


A két fő hatóanyag a THC és a CBD. Ha a THC / CBD arány magas, akkor hajlamos stimulációt, illetve nagyobb mennyiségben pánikot okozni. Ilyenek a Sativa fajták (pl. a híres White Widow) és a Stavia domináns hibridek.


Az Inica fajták és Indica domináns hibridekben sok CBD szokott lenni, ezért nyugtatóbb, lazítóbb hatásúak. Főleg ilyeneket használnak orvosi célra.

2014. febr. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is bepánikoltam a sütitől, pedig csak negyedet ettem. :P
2014. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 cli_hlt ***** válasza:
100%
Óh, a spacecake. :) Még a tapasztaltakat is helyreteszi néha. Csak óvatosan. :)
2014. ápr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tényleg?

Mi csajok 4-en ettük, egyet negyedeltünk el. Egynek jó kedve volt, a másik éhes lett és szomjazott, a 3. úgy volt mint én, szédülés, koordináció csökkenés, csak nem pánikolt. Pedig azt hittük, hogy ennyit meg se érzünk. Nálam nagyon brutál módon ütött, mondjuk inni is ritkán iszok, a többiek már próbáltak ezt azt. De én soha többet, olyan rossz élményem lett tőle. Talán ha buliba ettem volna akkor másképp hatott volna. Én pedig már voltam pánikbeteg régebben, és olvastam is hogy olyanoknak nem ajánlják..

2014. ápr. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!