Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan segíthetnék páromnak a...

Hogyan segíthetnék páromnak a leszokásban?

Figyelt kérdés

ő most 36 éves, kb 14 éves kora óta cigizik folyamatosan, napi kb egy doboz vagy néha több is.

most viszont (nem elhatározásból, hanem mert muszáj) le kell szokni a cigiről.

épp gyerekvállalás előtt vagyunk és így nem szeretnénk belevágni amíg nem dobja el a cigit hiszen tudjuk mennyire káros főleg egy babának.

pár napja már nem cigizik, de nagyon magaalatt van, feszült, ideges, nem találja a helyét,nem lehet vele beszélgetni, hazajön a melóból eszik, tesz-vesz majd alszik. nem szól semmit. vettem neki cukrot, csokit ilyesmit, főzöm mindig a kedvencét de hogyan tudnék neki segíteni? oké, tereljem el a figyelmét a cigiről. és még? ötletek, tanácsok, tapasztalatok?

köszi szépen előre is


2014. febr. 4. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt tudni kell, hogy a nikotin függőség erősebb a heroin függőségnél, szóval nehéz dió, de nem lehetetlen.

Az első és legfontosabb szabály, hogy fejben el kell dönteni, hogy igen, én ezt akarom, le fogok szokni a cigiről, elhatároztam és tartom magam hozzá.

Aztán ki kell bírni azt a kritikus 4-8 napot, amíg a nikotin kiürül a szervezetből. Utána már könnyebb, mert csak magát a szokáshiányát kell legyőzni. Én úgy csináltam, hogy azt mondtam magamnak amikor megkívántam a cigit, hogy ha most nem gyújtok rá, megmarad 45 forintom (ez egy szál cigi ára volt amikor bagóztam még) és egy aprócska folttal kevesebb lesz a tüdőmben. Volt, hogy effektíve kivettem a pénztárcámból 45 forintot és félretettem, hogy lássam. Volt, amikor estére összegyűlt 675 forintom apróba, fogtam magam, lementem a boltba és abból a pénzből megjutalmaztam magamat valamivel. 3 hét után jött egy olyan időszak, hogy majd megőrültem egy cigiért. Ekkor már trafikok voltak, hát lementem egybe és vettem egy doboz cigit. Ott volt a zsebemben, hordoztam magammal minden hová, de közben azt mondtam magamnak minden alkalommal mikor kívántam, hogy "bár megtehetem, hogy rágyújtok, erősebb vagyok a függőségemnél." A mai napig meg van az a bontatlan doboz cigim. :) Lassan 9 hónapja, hogy leszoktam, hazudnék ha azt mondanám, hogy néha nem hiányzik, de meg vagyok nélküle. Talán az én módszerem egy kicsit furcsa, de meséld el a férjednek, hátha nála is beválik. Sok sikert!

2014. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Sajnos, azt hiszem igaz lehet amit az elöttem szóló írt...
2014. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztatod és megdicséred hogy milyen ügyes.
2014. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez segített:

[link]

Nem vakartam a falat, nem voltam ideges, viszonyalg könnyen letettem a cigit.

2014. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!