Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Nikotinfüggőség de ennyire?

Nikotinfüggőség de ennyire?

Figyelt kérdés
párom most próbál leszokni a cigiről kb három napja nem cigizik. nagyon erős dohányos, fiatal kora óta dohányzik. mióta ismerem egyszer próbált leszokni, az kb négy napig tartott de elviselhetetlenül ideges feszült volt, de türtem, segítettem. mostanság felmerült hogy hamarosan belevághatnánk a gyerekprojektbe. viszont ő cigizett így azt abba kell hagynia. sokat járunk házibulikba, illetve jönnek hozzánk, így azért fogy az alkohol is. megbeszltük hogy azt is mértékkel isszuk, én pl max egy kis borozgatásba megyek bele, semmi tömény. viszont jöttek rokonok és koccintottunk a régen nem látott rokonokkal, így megittam egy pici felest is. ő elég sokat ivott így be is rugott. este aztán megkaptam azt, hogy ő nem cigizhet de én ihatok holott tényleg csak egy picivel koccintottam a rokonokkal. valahol igaza van de annyira dühös és agresszív lett az alkohol miatt és a nikotinfüggőség miatt (gondolom én), hogy felborította a dohányzóasztalt, majd kiborította direkt a sört a szőnyegre, szét is locsolta, ordított, dühöngött, összepakolta a ruháit hogy ő elhagy, csúnyán beszélt velem és még lökdösött is. és úgy aludt el hogy holnap elköltözik mert elege van és mi az hogy ő nem cigizhet én meg ihatok egy kis töményet. kb 8 éve vagyunk együtt, nem vagyunk már fiatalok sem. és mégis ő most bekattant. persze voltak gondok amúgy is közöttünk de nem ennyire. tehát.. a kérdés az hogy lehet ennyire nikotinfüggő valaki hogy az alkohololla együtt ilyen tüneteket produkáljon? hogy dühöngjön, lökdösődjön, csúnyákat mondjon annak akit szeret, dobálózzon, stb.. mit csináljak most vele??
2014. febr. 4. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Ne eroltesd mar ennyire ezt a leszokas dolgot.. akk o se vagja majd a fejedhez h megittal egy felest:)

Elobb utobb ugyis rajon majd h tenyleg ideje lenne letenni a cigit, de minel jobban erolteted ezt, annal rosszabb lesz kettotok kozott a helyzet.

A gyerekprojektbe meg nyugodtan bele vaghattok attol. Lehet, ha teherbe esel, majd epen akkor fog rajonni h igazad volt, es leteszi onkent a cigit.

2014. febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Ne erőltesse a leszokást. Ha ennyire erős dohányos, akkor nem tud róla leszokni. A nikotin hiánytól ideges és feszült lesz.

Amikor én leszoktam, legalább fél évig mindenen bepöccentem. Pedig alapból nyugodt természet vagyok.

Attól még lehetsz terhes, ha ő cigizik.

2014. febr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, vélmenyéket!!!

oké, hogy nem erőltetem, de azt mondta hogy a gyerekvállalás előtt egy-két hónappal le akar szokni.. és amúgy meg nagyon káros egy babának ha még terhesség előtt is cigizik az egyik fél, nem?

és ha holnap elakar költözni akkor már úgysincs mit tenni..

2014. febr. 4. 23:00
 4/11 A kérdező kommentje:
és a probléma az is, hogy mikor megismertem nem cigizett ilyen sokat, sokkal jobb kedvű is volt és aktívabb is. manapság már semmi sem érdekli, nem szeret mozogni, sportolni és a szexuális vágya is lecsökkent kb havi egyre.. így elég nehéz bármit is kezdeni.. nem hiába akarom hogy leszokjon.. esetleg bevált módszerek, ötletek? vagy tényleg hagyjam hogy cigizzen és majd lesz valami?
2014. febr. 4. 23:02
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha kimegy mondjuk az udvarra/erkelyre es ott szivja el a cigit, az mert lenne karos a gyerekre nezve? Ugyanez a helyzet akkor is ha meglesz a baba. Amig nem mellette szivja hanem kint a szabad levegon tavol a gyerektol addig nem karositja vele ot egyaltalan..
2014. febr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sose értettem ezt a "terhesség előtt leszokok, mert nem jó a babának" dolgot. A babának nagyon nem jó, de neki aki dohányzik meg kifejezetten rákkeltő. Vagy az a logika hogy majd megszületik a baba és végignézheti fiatalon ahogy az apja meghal, mert neki a dohányzás fontosabb volt mint együtt egészségben felnevelni a gyereket?

A dohányzás sokkal károsabb annak aki szívja mint a babának aki majd születik.

2014. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Am nem is ertem mert karog mindenki h ilyen meg olyan karos a cigi.. ok, az biztos h nagyon karos, mergezo. DE, a mai vilagban mikor az eteleket mindenfele adalekokkal mergezeik, a levegot permetezik stb, akk mert pont ezt tartjak a legkarosabbnak?
2014. febr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elozo vok, elnezest a kifejezesert es tisztelet a kivetelnek!
2014. febr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hagyd cigizni és próbáljátok ki Allan Carr könyvét, akik elolvassák 80%ban kattogás nélkûl megvilágosodva leteszik egyik napról a másikra. Én 13 év napi 2 dobozról hagytam abba rengeteg próbálkozás után ezzel végre sikeresen 0 elvonási tünettel.
2014. febr. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kellene fordulnia hátha lehet segíteni. Ha vannak közöttetek problémák azokat sürgősen tisztázni kellene, mert annál nincsen rosszabb dolog mint ha egy gyereknek elválnak a szülei.
2014. febr. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!