Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mik az elektromos cigi hátrány...

Mik az elektromos cigi hátrányai a cigivel szemben illetve melyik károsabb?

Figyelt kérdés

2014. febr. 27. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Az elektromos cigiben is a forró gőz, rombolja a hörgőket hosszú távon. De a sima ciginél a forró levegő mellett, számtalan mérget viszel be minden alkalommal.
2014. febr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

az elektromos cigi egyáltalán nem forró gőzről szól... kellemesen hűs porlasztott glicerin...

A glicerin egy enyhén mérgező anyag, ám rengeteget alkalmazzák gyógyszeriparban és rengeteg élelmiszerben is megtalálható.

"hátrány" bár nálam pont előny:

A nikotinos töltet tiltott, persze ettől függetlenűl könnyen beszerezhető...

A sima cigiben rengeteg kátrány van, ami lerakódik a tüdődmben, ez a kátrány tartalmaz átlagosan 250 toxikus(mérgező) anyagot aminek egy nagy része csak fokozza a függőséget, míg az e-cigiben van 1*glicerin + ha ízesített, akkor valamilyen aroma és ennyi... meg persze opcionálisan nikotin ami mérgező.

Az e cigi sem egészséges, hosszú távú hatásairól még nem születhettek komoly tanulmányok, mivel még csak 1-2 éve kezdett el igazán elterjedni.

Én 13 évig bagóztam, aztán leszoktam, de mikor unatkozom, vagy csak elmerengek az élet dolgairól, akkor nagyon hiányzott a füstölés, ezért vettem egy e-pipát, tüdőre nem szívom le, mert nem azért szoktam le, hogy bármire is visszaszokjak, de mikor olyanom van, akkor nagyon jó elgőzölögni, fújni néhány karikát... és közben nem dohányszagú és ízű lesz a szád, hanem aromafüggő, nekem általában Barackos ízű...

2014. febr. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha a glicerin enyhén is, de mérgező lenne, valószínű, hogy nem gyerek köptetőszirupok alapanyagaként szolgálna. egy nikotinmentes liquid, ami propilén glikolból, glicerinből és aromából áll, pontosan egyenértékű a kamillás inhalálással!
2014. máj. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!