Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Az alkalmi dohányzás ugyanolya...

Az alkalmi dohányzás ugyanolyan káros, mint a rendszeres?

Figyelt kérdés

A dohányzás rossz, pont. - Ezt tudom. De az érdekelne, hogy a hétvégi 4-5 szál ugyanolyan káros-e, mint a hét közbeni 5-10 szál, plusz hétvége? Mert ugye az elsőnél a szervezetnek (tüdő, máj, vér) van egy hete tisztulni, a második esetben folyamatos terhelés van.

Én régen alkalmi dohányos voltam, azután rendszeressé vált a dohányzásom, sőt, egyre többet szívtam, napi 1 cigitől 4-5 szálig jutottam el, majd pár napra elhagytam, azóta alkalmi dohányos vagyok megint. Erre az a magyarázat, hogy távkapcsolatban élek, a párom dohányzik, és mikor együtt vagyunk, elszívok vele pár szálat, mert megkívánom. Érdekel, van-e haszna 5-6 napra letenni a cigit, ha utána rágyújtok megint?


2014. júl. 18. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindenképp jobb mintha napi 10-15 szál menne el, de ezzel ugye könnyebben lehetsz függő úgy hogy átállj napi 10-15 szálra. Mert a szervezeted egyre jobban fogja majd kívánni.

Én is így voltam ezzel 16-19 éves koromba csak hétvégente dohányoztam, aztán jöttek a hétköznapok gyakorlati munkahely és ott kollégák kínáltak egyszer-egyszer elfogadtam majd egyre jobban kívántam. 20 évesen már rendszeresen dohányoztam egészen idén februárig. Majd februártól lejjebb adtam és elég volt egy hétre egy doboz volt amikor 1-2 napig nem gyújtottam rá, és most már eljutottam oda hogy már csak hétvégén gyújtok rá, meg nagy ritkán reggel ha olyanom van. Szerencsére a párom sem dohányzik sűrűn, így végül nekem 2 hétre elég 1 doboz, de szeptemberbe már leszeretnék teljesen szokni szóval próbálok kihagyni napokat és csak akkor gyújtok rá ha már nagyon nagyon kívánom csak hogy nyugodt legyen a közérzetem. Nehéz ez de így működik, sokaknál még ez sem hat. Bár tavaly próbáltam egyből leszokni 1 hónapig bírtam is cigi nélkül, de a végére már annyira frusztrált lettem hogy egyszerűen nem bírtam ki amikor a barátnőm rágyújtott főleg hogy ő jó messzire ment tőlem végül egyből elszívtam 2 szálat egymás után, pocsék érzés volt utána, de sajnos nem bírtam ezt élegyőzni és ezért döntöttem úgy hogy maradok a fokozatos leszokásnál mert ez így működik.

2014. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kevésbé káros mint a rendszeres.
2014. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!