Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehetséges hogy a cigizistől,...

Lehetséges hogy a cigizistől, ilyen nagyon durva tompaság, lassúság, álomkór, kóma, koncentrációs zavar jön rám?

Figyelt kérdés

sőt ujjabban szokott fájdogálni a tüdőm, a lábszáram, a szivem környéke. vagyis a mellkasom, de nem tudom megmondani, hogy a szivem fáj, vagy a tüdőm. ami biztos, hogy cigizés után sokkal rosszabbul leszek. szóval valszeg a cigivel van összefüggésben. elszivom, a szivem mintha bezavarodna, nem lesz bennem élet, mintha megállna a véráram bennem, és baromi kómás leszek, menni alig tudok. persze be vagyok rezelve ettől az érzéstől, akkor nem is szivom egy fél napig, meg megfogadom hogy leszokok, de amikor elmúlik ez a nyomás rólam, akkor megint rágyujtok. ma reggel rosszul voltam, délre elmúlt, rágyujtottam a bolt előtt, és alig birtam hazajönni, olyan kóma, meg betompultság jött rám, ezzel a mellkasi szoritással.


mi történhet a szervzetemben? alacsony vérnyomás, vagy érszűkület? kicsit tartok a légmelltől is, mert a tesómnak is volt ptx-e amikor cigizett.


nagyon le akarok szokni, csak jó lenne megtudni, hogy mi történik a szervezetemben, amikor cigizek, mi ez az oltári erős kóma érzés? ha megértem, lehet le tudom tenni a cigit. sajnos nem elég motiváció a rosszullét, amig nem vagyok benne biztos hogy a cigi okozza. :(



2014. aug. 22. 12:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

ilyen iszonyú álmosság jön rám, menni beszélni alig tudok olyankor. teljes tompultság, kábaság, kóma érzés. és csak lefeküdnék és aludnék. és fáj a szivem környéke is.


Két hete megfogadtam hogy leszokok, de eddig még nem sikerült. Azért irtam ki a kérdést, mert hátha kapok itt valami olyan választ, amin elgondolkodok, ami beüt az agyamba, hogy végre elhatározzam magam, mielőtt kipurcanok a cigizéstől.


alapvetően alacsony vérnyomású vagyok, meg vékony hosszú, szóval a szivemnek nehéz eljuttatni a vért, meg van is valami szivrendellenességem, valami billentyű zavar, amit egyszer mondtak, de én nem nagyon törődtem vele. úgy látszik, a cigizéssel ez nem lehet túl jó kombináció.


Tudom hogy nem lenne szabad cigiznem, de mégis mindig rágyujtok.


segitsééég, le kell szoknom!

2014. aug. 22. 12:33
 2/13 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Lány vagy fiú?

Mióta cigizel?

2014. aug. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nő, 36. 15-től cigiztem 25-ig, aztán leszoktam 3 évre, aztán újra 1 év cigi, aztán leszoktam 6 évre, és most megint másfél éve cigizek.
2014. aug. 22. 12:49
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi volt az ami miatt leszoktál annyiszor. Mostmár az nem motivál?
2014. aug. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
akkor legfőképpen a hit volt ami motivált. meg akkoriban is rosszul voltam tőle, de mint látni, az most sem elég a leszokáshoz. mostanában elég hitehagyott vagyok, ezért nincs meg az a turbó erő. de hátha most sikerül, mert ma a boltnál cigiztem egyet, azóta még nem gyujtottam rá, mert tuti nagyon rosszul lennék. szerintem nagyon alacsony lehet a vérnyomásom, és ilyen kábaság lesz úrrá rajtam. [link]
2014. aug. 22. 14:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos okozhassa a cigi,főleg hogyha az elszívás után jelentkeznek a tüneteid.


A cigi emeli a vérnyomást inkább,és ugye a magas vérnyomásnál a látás rossz,meg gyengeség van, szóval szerintem inkább magas mint alacsony,bár alacsonnyál is ezek a tünetek.


Maga a tüdő állítólag nem tud fájni,mert nincsnek érző idegek benne. Szíved a stressztől is fájhat.


Hogyha cigizés nélkül nincsenek meg a tünetek,mindenképp szokj le :)

2014. aug. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hát én is ezen csodálkozom, hogy a cigitől nem betompulni kéne elvileg, hanem felpörögni, mert szűkiti az ereket. viszont én átváltok zombi üzemmódba cigizés után. van hogy le kell feküdnöm, vagy ha utcán vagyok, leülnöm az útpatkára (ha nincs pad) ezért nem értem én se hogy én miért érzem ezt tőle. nincs mese, le kell szokni, csak érteném, hogy mitől lesz ez velem. van valami szivbillentyű problémám is (4-ből egy nem működik) és inkább lehet ezzel van kapcsolatban szerintem. ezért kávét sem tudok inni, mert a szivem meg egyből felpörög.
2014. aug. 22. 19:51
 8/13 anonim ***** válasza:

a tüneteid alapján szerintem a tüdőd már nem tud dohányzás alatt elegendő oxigént felvenni, a vacak vérkeringésed meg küszködve tudja csak szállítani azt... pontosan így kell idő előtt meghalni...

Ha le akarsz szokni, próbáld ki Allan Carr könyvét

Rövid úton leszokni a dohányzásról a címe.

2014. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi, ez elég hatásos volt :)
2014. aug. 22. 21:26
 10/13 anonim ***** válasza:
nekem ez a könyv és néhány mondanivalója volt az ami "beütött az agyamba" 14 év az utolsó 5évben napi 2-2.5 doboz után egy nap alatt kijelentettem, hogy nem dohányzó vagyok. és azóta nem is dohányzom, ez 3 éve tart, mára már biztos vagyok benne, hogy soha többé nem is fogok.
2014. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!