Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Ki szeretném próbálni a...

Ki szeretném próbálni a füvezést viszont kiskoromban szívbeteg voltam. Lehet bajom?

Figyelt kérdés
Pontosabban szívritmuszavarom volt amire gyógyszereket szedtem. Néha napján szúr a szívem. Olvastam,hogy "szívdobogás" az egyik mellékhatása. Lehet valami gond első és egyszeri alkalommal? Kérlek ne írjatok olyat hogy felesleges kipróbálni meg rá fogok szokni éshogy túl fiatal vagyok hiszen vannak életcéljaim és nem rontanám el őket a droggal + megígértem egy fontos személynek. A cuccot az egyik haverom szerezné de félek,valami biot hoz bár a barátainak sosem tenne rosszat.tudja mi a jó és kipróbálná mielőtt ad belőle. Helyesírási hibák miatt elnézést kérek,telóról írtam. 16/L

2014. aug. 29. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Mégis mit írjon az ember egy ekkora hülyeségre???

Hát akkor csak egy valamit írhatok le, amit mindig az öreg edzőm mondod

"Tudod, aki hülye az haljon is meg"


érted ugye???

2014. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De semmi komoly csak egy pluszat vert a szívem:S ma már nem..
2014. aug. 29. 14:51
 3/8 cli_hlt ***** válasza:
100%

A kannabisz csökkentheti a vérnyomást, és megemelheti a pulzusszámot.


Az egyetlen tanulmány, amit szoktak idézgetni a témában az egy francia orvosok jelentései alapján összerakott papír, amiben szerepel kb. 2000 eset, amikor a francia orvosok "úgy gondolták", hogy a beteg problémájának lehet köze a kannabiszfogyasztáshoz. (Vajon miből gondolták?)


Cserébe az ilyen kutatások: [link]


eredményei meg rendre azok, hogy "A large cohort study showed no association of marijuana use with cardiovascular disease hospitalization or mortality", tehát hogy nincs összefüggés a kannabiszfogyasztás, és a szív/érrendszeri betegségek kialakulása között.


No de TE mit tegyél?


1. Ha van fennálló szív/érrendszeri betegséged, akkor ne fogyassz kannabiszt, csak orvosi javaslatra/felügyelettel, már ha olyan országban laksz, ahol ilyet szokás.


2. Ha nincs ilyen betegséged, akkor a kannabisztól nem is lesz.


Viszont.


A serdülőkorban fogyasztott kannabisz kockázati tényező bizonyos mentális betegségeknél: [link]


Én a helyedben várnék vele még úgy 2 évet.


A herbált meg ki se próbáld, mert a hatása csak emlékeztet a valódi kannabiszra, az élvezeti értéke alacsonyabb, cserében nagyon könnyen túladagolható, és kellemetlen mellékhatásai vannak.


Az igazi kannabisz kb. így néz ki:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ha nem ilyen, ne szívjátok el.

2014. aug. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos a szívdobogás, amit okoz, azt általában csak érzi az ember, de közben nincs semmi fizikai tünet, tehát valójában nem gyorsul és nem is erősödik a szívverés csak érzed...


A gond ott kezdődik, akik ráparáznak erre a szívdobogás érzetre, mivel a fű egy olyan dolog, hogy a hatása alatt gyakorlatilag, csak 1 dologra tudsz koncentrálni, és ha az pl a szíved, mert ráparázol, akkor már tényleg gyorsítani fog, és bármennyire akarod nem fogod tudni elterelni a figyelmedet, sok pánikbeteg így kapja az első pánikrohamát...


Ha füst formájában szívjátok, abban bizony lesz dohány is, az pedig mivel a joint nem tartalmaz füstszűrőt, az megdolgoztathatja a szívet és akkor valóban emelkedni fog a pulzus, és ez szintén pánikrohamhoz vezetett már rengeteg ifjú padavant...


A legtöbb esetben az első alkalomnál szinte nem is érzel semmit, mivel nem is tudod, mi az amit nem érzel, max röhögcsélsz egyet, meg hülyét csinálsz magadból, persze erről nem fogsz tudni, mert szerinted akkor a leglogikusabb dolgokat teszed :) (persze csak ha nem szívod rommá magad rögtön elsőre, akkor viszont szinte biztos, hogy nem leszel jól)


Én a helyedben inkább keresnék füves süti receptet neten, ha ilyen problémáid vannak, akkor szerintem az sokkal biztonságosabb, ugyanis a füst miatt alapjáraton csökken a tüdőd oxigén felvétele, szűkülnek az ereid, és ez alapjáraton szívdobogás érzetet fog okozni.


Az a baj, hogy szerintem a fű az pont nem egy olyan dolog, amit "ki lehet próbálni" én kisebb nagyobb megszakításokkal, de 2000 óta fogyasztom, és a mai napig meg tud lepni.


Egyszeri fogyasztás esetén nem valószínű, hogy bármi baj történne, de ha megtetszik, akkor úgysem csak 1* alkalom lesz belőle, olyan ember még nem volt a földön, akinek tetszett a betépett állapot, ezért soha többé nem csinálta.


Hosszabb távú használat mellett, ha esetleg van hajlamod valamilyen mentális betegségre (pánikbetegség, deperszonalizáció, skizofrénia, stb) azt segíthet előhozni, és azt, hogy van e hajlamod, csak utólag fogod megtudni...


Én deperszonalizációban szenvedek, (illetve nem szenvedek, mert fűvel elértem, hogy már élvezem a rohamaimat és kihasználom őket meditálásra) de szerencsére, csak ritkán jelentkezik 1-2 órás rohamokban.

2014. aug. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 cli_hlt ***** válasza:
100%

Füves sütit elsőre biztosan nem ajánlanám, mert nagyon nehéz az adagot jól eltalálni, és többnyire nagyon erős hatás as vége.


Ha füstölés, akkor pipa, egyszerre kevés, slukkok között legalább 5 percet várni.

2014. aug. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
28%
Tudom azt kérted ne írjunk olyat,hogy ne próbáld ki,meg ilyesmi,én mégis ezt írom.Ha van egy kis eszed,sosem veszed a szádba!!!
2014. szept. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 cli_hlt ***** válasza:
Kérdező, kíváncsi lennék, hogy hogyan döntöttél. Elárulod?
2014. szept. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom. még nem döntöttem de köszi mindenkinek:)
2014. szept. 10. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!