Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A shisha, vizipipa az ugyanoly...

A shisha, vizipipa az ugyanolyan káros a szervezetre, mint a cigi?

Figyelt kérdés
2007. okt. 23. 16:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
34%
Én azt hallottam éppen tegnap, hogy ebbe is ugyanolyan dohányt kell tenni, mint a sima cigiben van, csak annyi a különbség, hogy a vizipipába ízesített dohány kell. Úgyhogy gondolom, hogy nem éppen egészséges dolog a vizipipa sem...
2007. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim válasza:
87%
Szia! Én pont fél éve vettem egy ilyen vizipipát és utána érdeklődtem egy két helyen a dolgoknak. És azt kell, hogy mondjam, nem, nem olyan káros, sőt egyáltalán nem, hiszen a víz megszűri a káros anyagokat. Én ajánlom mindenkinek, leszoktam a cigiről, ezt meg csak hetente egyszer-kétszer beizzítom és olyan, mintha levegőt szívnék. A cigiben is a kátrány, tehát a papír káros és ráadásul ebben, szárított dohány van, meg néha szár is. Ebbe pedig teljesen más dohány való, eredeti és ráadásul vizes is, kicsit a datolyához tudnám hasonlítani. Próbáld ki megéri.
2007. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim válasza:
81%
az előzőt is én írtam, de azt elfelejtettem, hogy mással nem tudtam leszokni a dohányzásról és ez tényleg jó, reggelente, nincs a köhögés, nincs a krákogás sem.
2007. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim válasza:
65%

Hazugság vagy súlyos tévedés, hogy nem káros a vízipipa a szervezetre. A válaszomban egy idézet található a forrás megjelöléssel:


A humán adatok meta-analízise arra utal, hogy a vízipipa mindennapos használata 10 cigaretta/nap elszívásának felelt meg, ha a vizelet kotinin-szintjét (VK) vizsgálták. Még azoknál is, akik nem szívtak minden nap vízipipát, egy egyszeri adag elszívása akkora VK okozott, mintha naponta két cigarettát szívott volna el. A vízipipa által felszabadított nikotin mennyisége függ az égés hőmérsékletétől, a szívás módjától és időtartamától.

[link]

2007. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
75%
NEM a nikotin káros, hanem a kátrány és egyebek. Nem olyan káros tehát a pipa mint a cigaretta, a vizipipa pedig mennyiségileg is kevesebb füstölést jelent, mert a nikotin nagyobb mennyiségben jut a szervezetbe. Persze nem kell vizipipázni napi 8-10szer, hanem csak heti egy-két alkalommal. Így az elvonási tünetek sem kínoznak, és nem is olyan káros... Nem azért mert kevés a nikotin, hanem mert nem szívja el az ember a papírt...
2007. nov. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim válasza:
87%
Tény,hogy a papír káros égéstermékei nincsenek benne,de azért elég sok nikotin átjut a vizen keresztül is. Ennek tudható be az a bódulat is, amit egy mélyre leszívott slukk okozhat. Azt olvastam (WHO felmérése- [link] hogy egy pipa elszívása 100-szor annyi káros anyagot tartalmaz mint egy szál cigi. Azért ez talán túlzás, de terhes nőknek azért tényleg nem ajánlott,meg a bőrt is öregíti, ugyanúgy ahogy a pesti levegő is:-)Bármennyire addiktív, rászokni sokkal nehezebb, mint a cigire. Inkább társasági időtöltés, hangulatelem.
2007. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
39%

Attól hogy a vizipipa megszűri és hígítja a dohány égése során felszabadul több száz(!) egyenként is mérgező anyagot még ugyanugy a szervezetedbe kerül.Attól hogy hígítod a ciánt ugyanugy egészségtelen :D Nem akartam hangosan nevetni hogy valaki egy hsz-be beleírja hogy leszokott meg azt hogy most vizipipázik :D

A dohányzás egy tevékenység ami nem a cigarettáhóz kötödik hanem a dohány égetés során való elszívását jelöli.Vagyis teljesen mindegy hogy vizipipa vagy éppen kubai szivar az ugyanolyan anyagokat jutat a szervezetbe, és nem jó.És dohányzik az illető, nem szokott le.A leszokás azt jelenti hogy többé semmilyen formában nem szív dohányt és nem is rág.Ez a leszokás.

2008. márc. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
28%
Nem, nem ugyanolyan káros, SOKKAL KÁROSABB! A dohány égetésére faszenet vagy szenet használnak, amelynek égése során a felszabaduló kátránytartalom 32-szer több, mint a cigaretta esetében. Ha szenet használnak, akkor a kátránytartalom 102-szer magasabb a cigarettánál, a füst pedig 6 szál cigarettányi nikotint tartalmaz.
2008. ápr. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
70%

a víz megszűri a füstöt, teljesen olyan mint ha levegőt szívnál be(nem marja a torkodat nem köhögsz tőle), szal a nikotin tartalma annyira kicsi h elhanyagolható, nem lehet rászokni se

ebben külön dohány kell ami ízesített és gyantás, iszonyatosan ragad

2008. máj. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
91%

Ez igaz, a víz remekül megszűri a füstöt, ez a legegészségesebb módja a dohányzásnak, de csak egy két szippantás erejéig, napi szinten valóban nagyon káros lehet mint bármely más dohánytermék...

De a vizipipa kissé talán kultúráltabb, a finom aromák, az elegáns megjelenés, de az lenne a legjobb ha senki sem dohányozna, hisz a nikotinfüggőség, egy bizonyos gyengepont is lehet.

2008. jún. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!