Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hány szál cigi után érezted,...

Hány szál cigi után érezted, hogy most már hiányzik? Azaz mennyi idő alatt alakult ki nálad a függőség?

Figyelt kérdés

2014. okt. 24. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb. 1-2 hónap.
2014. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
~3 doboz után.
2014. okt. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát... ez egy nehéz kérdés. Kilencedikes gólyabálon cigiztem először, aztán társaságban ha megkínáltak elfogadtam. Aztán én kértem, hogy adjanak egyet. Aztán vettem magamnak, hogy ne legyek pofátlan és ne mindig másokat húzzak le.

Aztán egyszer csak rágyújtottam egyedül, unalmamban. Na szerintem akkor szoktam rá.


De igazából az is lehet, hogy rá se szoktam. Tevékenységekhez kötődik, hogy mikor mennyit. Az például fix, hogy amíg az egyetemre beérek addig elszívok egyet. Vagy itthonról a metróig, vagy a metrótól az egyetemig, vagy ha kocsival megyek miután leparkoltam. Aztán általában hazafelé ugyanez a szisztéma. Napközben esetleg egy, ha a bnőim kimennek órák közben cigizni, akkor én is velük. Este nagyon esetleg az ablakban egy, de csak ritkán. Ha nem megyek sehova, akkor egy-kettő max, de néha semmi. Buliban, társaságban cigizek inkább többet, amikor mindenki gyújt és velük együtt én is.


Szóval igazából nem is nagyon dohányzok, egy doboz cigi kitart három napig (napi öt-hét szál átlagba). Mégse bírok leszokni. Nem az, hogy ne bírnám nikotin nélkül, ha arról van szó napokig nem cigizek és nincs semmilyen fizikai elvonási tünetem. Nem remegek, nem fázok, nem vagyok se fáradt, se ingerlékeny. A leszokási kísérleteim általában 4-5 napig, max egy hétig tartanak. Semmi cigihiányom nincs alatt. De aztán előbb-utóbb jön valami buli, összejövetel a csajokkal, ahol persze mindenki cigizik és akkor én is találok egy ezrest egy dobozra. :-/

(Vagy b verzió következik vmi keményebb időszak, vizsgák, ZH-k, beadandók, aztán előbb-utóbb elszakad a cérna és veszek egy dobozzal, "csak egy szálat, feszültségoldásnak, nem szokok vissza ettől még" dumával, amit persze legbelül én se hiszek. Persze, hogy nem, szépen vissza is áll onnantól a napi pár szál.) De mondom, ha arról van szó végtelenségig el vagyok nikotin nélkül. Két hét a leszokási rekordom. Semmi hiányt nem éreztem. Szóval elvileg minden f_sza. Csak letenni nem tudom... :-/


Na ezt magyarázza meg valaki!


20/L

2014. okt. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Örülök ennek a kérdésnek, engem is érdekelt!

Utolsó külön köszi,h bövebben leirtad a tapasztalatod:) Ritkán cigizek (barátnökkel, ha szórakozok, esetleg anuval, de egyedül sose), de rágyújtok, de úgy mint függöség hál istennek nincs. De vajon késöbb se lesz? Vajon mitöl függ, csak attól,h unalmadban egyedül cigizel vagy társasságban? Úgy értem a szervezetnek a függöség mindenképpen kialakul? Én 2 hója cigizek hébe-hóba.


25/l

2014. okt. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!